Gra da rodziców na prezent

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
veetee
Posty: 139
Rejestracja: 28 maja 2015, 21:33

Gra da rodziców na prezent

Post autor: veetee »

Hej, tym razem stoję przed wyzwaniem kupienia gry dla rodziców. A więc tak:
- bardzo chętnie grają amatorsko w brydża, a więc potrafią myśleć strategicznie
- grali już w jakieś proste gry typu osadnicy

Co do gry:
- pewnie fajnie, aby była prosta, ale nie prostacka, a więc aby łatwo było wytłumaczyć o co chodzi, ale zarazem, aby można było coś pokombinować
- zdecydowanie polska
- pewnie coś w miarę łatwo dostępnego

Myślałem nad splendorem, czy spełniałby kryteria? Sugestii potrzebowałbym do jutra, bo jutro do końca dnia będę miał czas, aby coś kupić :)

Z góry dzięki wielkie za pomoc!
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: GaGacek »

Splendor
Jaipur
Tajniacy
może Patchwork
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: hydrox »

Może Rój z dodatkami?
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: sztefyn »

Kakao od G3 jest dobre na początek i można pokombinować kafelkami dżungli [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
dras
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, 11:44

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: dras »

Patchwork
Red7
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4633
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1943 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: warlock »

YINSH (abstrakcyjna gra, mojemu ojcu spodobała się niesamowicie - świetny pojedynek umysłów, zdecydowanie polecam dorosłym)
Splendor
Patchwork
Jaipur

Niezwykle proste gry, ale bardzo grywalne. Wiem, że w co drugim temacie padają takie same propozycje, ale to po prostu sprawdzone tytuły. :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: TV3 »

Ano, Patchwork.

Oraz, żeby być obiektywnym (choć mnie te gry nie zachwyciły) - Jaipur lub Splendor lub Carcassonne. Ludzie piszą, że lubią te gry :). Subiektywnie zaś, moim zdaniem, Patchwork ciekawszy.
Wszytkie prościutkie, nie prostackie.

Natomiast piętro wyżej, jeśli chodzi o złożoność zasad (ich poziom z grubsza jak w Osadnikach z Catanu) - 7 Cudów Pojedynek.
Jeśli zaś kilka pieter wyżej, jeśli chodzi o poziom móżdżenia (przy złożoności zasad na poziomie Carcassonne) - Mr Jack.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: bukimi »

W ile osób będą grać? Raczej tylko ze sobą w 2 osoby czy w swojej grupie w większym gronie (skoro grywają w brydża)?

Pomyśl o grze "Kolejka", celowanej w grę międzypokoleniową. Moim rodzicom się spodobała bardzo kiedyś.
Moim zdaniem "Splendor" będzie zbyt suchy i analityczny. Z imprezówek "Tajniacy" będą OK, a "Sabotażysta" jeśli zdarzają się spotkania w grupie 5+ graczy.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: Leszy2 »

bukimi pisze:W ile osób będą grać? Raczej tylko ze sobą w 2 osoby czy w swojej grupie w większym gronie (skoro grywają w brydża)?
Pomyśl o grze "Kolejka", celowanej w grę międzypokoleniową. Moim rodzicom się spodobała bardzo kiedyś.
Kolejka nie jest raczej grą dla brydżystów.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: bukimi »

Leszy2 pisze:
bukimi pisze:W ile osób będą grać? Raczej tylko ze sobą w 2 osoby czy w swojej grupie w większym gronie (skoro grywają w brydża)?
Pomyśl o grze "Kolejka", celowanej w grę międzypokoleniową. Moim rodzicom się spodobała bardzo kiedyś.
Kolejka nie jest raczej grą dla brydżystów.
Myślę, że brydżystom niekoniecznie trzeba sprawiać grę, która będzie im przypominała brydża, nad którym już tyle siedzą :P
Gra ma być "prosta" i podejrzewam, że przede wszystkim taka, gdzie wytłumaczysz zasady i zostawisz grających bez konieczności dalszego rozjaśniania zasad.

Z rodzicami często grałem w Speicherstadt (Miasto Spichrzów), ostatnio wydane w reedycji jako Jorvik:
ma proste zasady, fajną interakcję przez licytację i leci dość szybko, przy czym do wygranej trzeba jednak przemyślanej strategii.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
karii
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2016, 12:53

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: karii »

zdecydowanie YINSH. gra typowo na myślenie idealna dla starszych osób.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: Leszy2 »

bukimi pisze:
Leszy2 pisze:
bukimi pisze:W ile osób będą grać? Raczej tylko ze sobą w 2 osoby czy w swojej grupie w większym gronie (skoro grywają w brydża)?
Pomyśl o grze "Kolejka", celowanej w grę międzypokoleniową. Moim rodzicom się spodobała bardzo kiedyś.
Kolejka nie jest raczej grą dla brydżystów.
Myślę, że brydżystom niekoniecznie trzeba sprawiać grę, która będzie im przypominała brydża, nad którym już tyle siedzą :P
Ja myślę, że brydżysta w nic innego niż brydż nie zagra. A jeśli kogoś nudzi gra w brydża, to nie jest to brydżysta tylko osoba, która gra w brydża z nudów, z musu, z przyzwyczajenia - być może o takie osoby właśnie chodzi. Ale najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: bukimi »

Leszy2 pisze: Ja myślę, że brydżysta w nic innego niż brydż nie zagra. A jeśli kogoś nudzi gra w brydża, to nie jest to brydżysta tylko osoba, która gra w brydża z nudów, z musu, z przyzwyczajenia - być może o takie osoby właśnie chodzi. Ale najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Moi rodzice grają z ciotkami i wujkami w karty przy każdej okazji: w 3 osoby grają w 3-5-8, a w 4 osoby w "kierki". Zawsze, i potrafią tak grać dzień po dniu godzinami, bez znudzenia.
Mimo to bawili się dobrze grając w planszówki, m.in. w Sabotażystę, Tajniaków, Szeryfa z Nottingham, Wysokie napięcie, Miasto spichrzów oraz Kolejkę.
Jeśli chcesz założyć, że "brydżyści" nie będą chcieć grać w planszówki (nie wiem skąd takie założenie) to cały ten wątek jest właściwie daremny. Zauważ jednak, że grali już w Osadników, więc chyba od Brydża jednak potrafią się oderwać...
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra da rodziców na prezent

Post autor: misioooo »

Rummikub może zadziałać na "brydżystów". Ja często grywałem w remika karcianego, ale ostatnio przerzut na Rummikuba ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ