Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: dziobanes »

Hej , szukam gry na prezent dla mojego bratanka 12 lat, w którą mógłby pograć z młodszym bratem (11lat) i tatą. Chłopaki są już dość "ogarnięci" jeśli chodzi mechanikę gier planszowych. Grałem z nimi w te wakacje sporo w Alien vs Predator: Thb , mają DungeonQuesta:smocze lochy i grają trudniejszy tryb walki, rozgrywany na karty. Jednak najbardziej lubią klimaty sci-fi (Starcraft itp.) Chciałbym kupić im grę przede wszystkim fajnie wydaną, z figurkami, z ciekawą, ale nie za trudną mechaniką. Na razie zastanawiam się między Cry Havoc, a Gears of War, z lekkim wskazaniem na pierwszy tytuł. Myślałem też o Imperium Atakuje , ale z tego co wiem to mają już trochę przesyt klimatu Gwiezdnych Wojen, więc wolę przedstawić im coś nowego.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: Koshiash »

Stary i dobry Space Hulk?
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: dziobanes »

Space Hulk ciekawa opcja, ale wole żeby to była Polska edycja, poza tym z tego co się orientuję Space Hulk jest w tym momencie dostępny tylko z drugiej ręki. Dla mnie to nie byłby problem, ale prezent chciałbym dać im nówke, wiem jaka jest frajda dla chłopaków z rozpakowywania nowej gry, wypychania żetonów, itp. W każdym razie dzięki za odpowiedź :D Na razie jestem bliżej Cry Havoc, pozdrawiam
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: wirusman »

Jak naprawdę są ogarnięci to zakazane gwiazdy lub SW rebelia (ale to tylko na 2 osoby)
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: dziobanes »

Tak są :) jeśli chodzi o zasady to nie problem, żeby się nauczyli, tylko tak jak pisałem wcześniej, wolę żeby to nie był klimat Gwiezdnych Wojen. Zamówiłem już Cry Havoc i Gears of War. CH idzie na prezent , GoW do mojej kolekcji :D będzie się czym wymieniać...
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: Wontzki »

Cry Havoc to bardzo dobry wybór. Nam się ta gra po prostu nie nudzi i to jest ta pozycja w którą chciałbym grać mając 12 lat.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: orzeh »

Cry Havoc napewno przyniesie wiele emocji :)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: bukimi »

A siedzi w klimatach Star Treka czy w ogóle nie?
Zwykle fani science-fiction mają wyrobione zdanie o tej serii.

Jeśli tak to możesz zerknąć też na Star Trek Ascendancy.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: dziobanes »

Hej , dzięki za odpowiedzi , w sobotę Cry Havoc trafi w ręce chłopaków :D sam już nie mogę doczekać się pierwszej rozgrywki... a co do Star Trek'a to tym tytułem sam się interesuję, oglądałem filmy z rozgrywki i zapowiada się nieźle. Jednak tutaj mogłaby być zbyt duża bariera językowa dla chłopców bo oni dopiero uczą się ang. i sami mogliby mieć problemy z prawidłowym odczytaniem kart, czy fragmentów instrukcji. Myślę , że w aktualnym tempie rozwoju, za jakieś 2 lata spokojnie będą mogli sami pykać w angielskie tytuły na tym poziomie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: bukimi »

Nie ma się co zrażać angielskim wydaniem. Raz, że gry to nie książki i podstawy języka zwykle wystarczają (swego czasu sam tak szlifowałem umiejętności - na grach komputerowych, bo polskich wersji często nie było). A dwa, że nie ma problemu, by zrobić tłumaczenie w postaci wsuwek/naklejek na karty.

Daj znać czy Cry Havoc im się spodobał.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5598
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 781 times
Been thanked: 1222 times
Kontakt:

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: mat_eyo »

Widzę, że gra kupiona, ale tak w razie co: ja bym kupił polską wersję Adrenaline, ma być w listopadzie. Minus - nie można grać we dwójkę.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: dziobanes »

O tak , Adrenaline jak najbardziej :D myślę , że to będzie dobry prezent pod Choinkę . A z wersjami ang. to jest tak, że oni sporo rozumieją (szczególnie starszy) ale to niestety baardzo spowalnia grę w tym przypadku (nie mają jeszcze tej płynności). Jak gramy w AvP :ThB to staram się tłumaczyć im wszystkie karty , które mają w ręku, tylko że przez to sam wiem , czego mogę spodziewać się po ich ruchach , a to nie fair 8) poza tym, często zapominają, żeby wykorzystać coś w rozgrywce,co mogliby. Mamy też plan ze szwagrem nauczyć ich grać w Twilight Imperium, kiedy już to ogarną to będą gotowi na wszystko :wink:
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra w klimacie sci-fi dla chłopaka 12 lat

Post autor: dziobanes »

Znalazłem jeszcze jedną fajną opcję, kóra jest na celowniku - Nexus Ops. Myślę , ze spodobałaby się chłopakom, tam angielski nie gra aż takiej roli (jedynie karty akcji) , a zasady wydają się być proste.
ODPOWIEDZ