Deckbuilding

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Deckbuilding

Post autor: mat_eyo »

Gromb pisze:Tak... wszyscy, jak mantrę powtarzają DOMINION. Spróbujcie jakieś hybrydy np. Namiestnika: Jest deckbuilding, jest licytacja lub Battalie: jest strategia jest i deckbuilding.
Ze staroci możecie wyrwać Kamień Gromu. Sympatyczny zarówno solo jaki i w większej grupie.
W którym miejscu Namiestnika jest deckbuilding? o.O
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 460
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Deckbuilding

Post autor: Zaan84 »

Grałem w Ascension, Star Realms, Światy Cthulhu, Wiertła skały minerały, Arctic Scavengers, Kamień gromu i Dominiona.

Mimo że jest to najstarsza gra w tym podgatunku to Dominion rozkłada wszystkie inne na łopatki. Gra jest szybka, płynna, bardzo intuicyjna, fakt trzeba trochę czasem poczytać na kartach ale po dwóch rundach już wiadomo co każda robi i zostaje tylko łączenie kombinacji w głowie, które robi się "w locie". Masa kart w każdym dodatku sprawia że gra jest mega regrywalna, do tego gracze mogą sobie sami ustalać poziom interakcji. Raz można zagrać tak, że non stop wsadza się szpile innym graczom innym razem można ustawić się na układanie pasjansów. Co kto woli. No i w Polsce jest to najbardziej dostępna gra z wszystkich DB.
Wada? Kupiłem na raz podstawkę i Intrygę, cholercia, teraz muszę ok 100 zł wydać żeby zakoszulkować 1000 kart, a wiem że kolejne dodatki też kupię bo to jest mój docelowy deck builder.
Podsumowując, myślałem że skoro Dominion jest "starą" grą to będzie najsłabszym decbuilderem. Dla mnie jest najlepszym a wszystkie po nim to niezbyt udolne próby naśladowania.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Deckbuilding

Post autor: warlock »

Klasyki się nie starzeją, a nowsze wcale nie znaczy lepsze. Dla mnie Dominion i Caylus to arcydzieła w swoim gatunku. Nie bez powodu inne deckbuildery/worker placementy porównuje się właśnie z tymi grami.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Deckbuilding

Post autor: Bea »

Zaan84 pisze:do tego gracze mogą sobie sami ustalać poziom interakcji.
Zgadza się. My zazwyczaj tak gramy, że przed grą dfaftujemy karty które maja brać udział w danej rozgrywce zamiast je losować. Taka mini gra przed grą też jest zabawna.
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Deckbuilding

Post autor: kendzikk »

Temat się przydał, kupiłem dzisiaj Dominiona do grania z żoncią, jutro pierwsze testy i mam nadzieje, że zaskoczy. :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Deckbuilding

Post autor: Bea »

kendzikk pisze:Temat się przydał, kupiłem dzisiaj Dominiona do grania z żoncią, jutro pierwsze testy i mam nadzieje, że zaskoczy. :)
Daj znać czy Wam się spodobał :)
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Deckbuilding

Post autor: EMI_NAT »

kendzikk pisze:Temat się przydał, kupiłem dzisiaj Dominiona do grania z żoncią, jutro pierwsze testy i mam nadzieje, że zaskoczy. :)
Czekam w takim razie na Twoją opinię, bo również stoję przed wyborem gry, która śmiga dla dwóch graczy. Chodzą mi po głowie własnie Dominion (Intryga i może później "więcej dobra" z dodatków) oraz Cywilizacja: Poprzez Wieki (choć boję się jej skali trudności, czy ogarnę tę pozycję przed wprowadzeniem żonki w jej klimat).

No chyba, że macie Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy inną propozycję na Nasz stopień zaangażowania, chętnie skorzystam z podpowiedzi
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Deckbuilding

Post autor: kendzikk »

Moja małżonka uwielbia Zamki szalonego króla Ludwika, jedyna gra do której nie trzeba jej namawiać. :)
Niedawno kolega przyniósł Ostatnią Wole i jej się spodobało ( :roll: ), no ale nie wiem jak to śmiga na dwie osoby.

Edit.
Zagraliśmy wczoraj raz w dominona, mi gra się bardzo spodobała, żonie tak średnio. Jak zapytałem, czy będzie chciała w to jeszcze zagrać, to powiedziała że tak, więc się nie poddaję. :twisted:
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Deckbuilding

Post autor: EMI_NAT »

EMI_NAT pisze:Chodzą mi po głowie własnie Dominion (Intryga i może później "więcej dobra" z dodatków) oraz Cywilizacja: Poprzez Wieki
Wybór padł jednak na Dominion Intryga, wczoraj odbyły się pierwsze partie i chyba zaskoczyło bo graliśmy 5 razy.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Deckbuilding

Post autor: ko2a »

EMI_NAT pisze:
EMI_NAT pisze:Chodzą mi po głowie własnie Dominion (Intryga i może później "więcej dobra" z dodatków) oraz Cywilizacja: Poprzez Wieki
Wybór padł jednak na Dominion Intryga, wczoraj odbyły się pierwsze partie i chyba zaskoczyło bo graliśmy 5 razy.
Zazdro bo u mnie nie pyklo zona stwierdza ze ta gra nie budzi emocji i po dwoch partiach mam na sprzedaz prawie nowke intrygi :(
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Deckbuilding

Post autor: warlock »

A próbowałeś zagrania Sala Tronowa-Oprawca? (i tak z 10 razy w ciągu partii :D). Żona zweryfikuje pogląd o braku emocji :D
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Deckbuilding

Post autor: ko2a »

Niestety nie przekonam :(

Na horyzoncie cthulhu swiaty. Zobaczymy [emoji14]
ODPOWIEDZ