Solo i tryb 1 vs reszta.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Solo i tryb 1 vs reszta.

Post autor: misioooo »

Podajcie co tam wiecie...
Ja znam ghost stories z dodatkiem...
Legendary Alien z dodatkiem nadchodzącym czy predator...
Jakieś inne? Najlepiej mocno tematyczne/klimatyczne.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 15:13 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Solo i tryb 1cały reszta.

Post autor: Gromb »

Znowu szukasz solówek? Hornet leader, yggdrasil, level 7, D-day dice. Thunderstone Advanced, conquest of planet Earth na rebelu w fajnej cenie. A tytuł wątku, dziwny jest trochę :)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Solo i tryb 1cały reszta.

Post autor: misioooo »

Gromb pisze:Znowu szukasz solówek? Hornet leader, yggdrasil, level 7, D-day dice. Thunderstone Advanced, conquest of planet Earth na rebelu w fajnej cenie. A tytuł wątku, dziwny jest trochę :)
Takie to tytuły tworzy autopoprawiacz telefoniczny... jak internet w robocie wywala ;P
Nie tyle solówek co czegoś, co można grać i solo i 1 vs reszta.
Level 7 mam na radarze od bardzo dawna (omega protocolo) - podoba mi się tam bardzo system adrenaliny przekazywanej "złemu"... Tylko czy to działa solo?

Leadery mam na radarze od dawna, ale zawsze coś innego wskakuje... I cena jak na grę tylko solo troszkę powala mnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Solo i tryb 1 vs reszta.

Post autor: Quba40 »

Tutaj jest całkiem fajna lista: https://boardgamegeek.com/geeklist/1864 ... 15-edition

Moja kolekcja kooperacji, które sprawdzją się świetnie solo:
Warhammer Quest Gra Karciana, Space Hulk Anioł Śmierci, Pandemia Czas Cthulhu, Mistfall
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Solo i tryb 1 vs reszta.

Post autor: TV3 »

Rozumiem, że albo tryb solo, albo 1 vs reszta :)

1 przeciw innym - Listy z Whitechapel zdecydowanie. I piszę to jako zatwardziały przeciwnik łobliczania cyferek w grach.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Solo i tryb 1 vs reszta.

Post autor: misioooo »

Właśnie nie ALBO, tylko I :) Ma działać solo ORAZ ma być możliwość grania w grupie, preferowany tryb 1 vs reszta.
Quba40 dzięki za propozycje, ale to nie to. To są typowe kooperacje (nie grałem tylko w Mistfalla z wymienionych). Nie da się zagrać przeciwko sobie w jakikolwiek sposób. I z tego Space Hulk dla mnie to wręcz gra solo, nie nadaje się (wg mnie) do gry w kilka osób.
Listę znam i się z nią nie zgadzam :) Moim top1 solo jest Darkest Night wśród przygodówek i Leaving Earth wśród "eurowatych". Na tej liście są gdzieś dalej... Robinsona nie lubię, Eldritch mi się znudził... No i nie ma 1 vs reszta.

TV3 dzięki, ale źle rozumiesz ;) Jak w temacie solo I 1 vs reszta... Takie logiczne AND ;P Listy kiedyś chciałem, ale mi przeszło - moja ekipa nie bardzo się nada na taki tytuł (polegający głównie na dedukcji). No i nie ma solóweczki ;)

Generalnie większość nowości i hiciorów "wiecznych" znam. Choć mogłem o czymś zapomnieć... Bardziej szukam czegoś niehypowanego, co mogło umknąć czujnemu oku misiaaaa.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Solo i tryb 1 vs reszta.

Post autor: c08mk »

Descent tyle, że potrzeba dokupić scenariusze solo albo grać z appką. Klimat, walka, ruch, a dzięki dodatkom studnia bez dna dla kasy ; )

Leadera polecam nawet pomimo ceny. Phantom jest trudny, Hornet jest łatwiejszy ale nie powiedziałbym, że gorszy i jeszcze Thunderbolt-Apache też jest niezły. Phantom trzyma w napięciu do końca, Hornet od połowy już luzuje jeżeli się dobrze wszystko rozplanuje, Thunterbolt-Apache najbardziej trzyma w napięciu na początku kampanii. Nie ma co ich skreślać przez cenę, taki Leaving Earth też tani nie był ; )
Niedługo zacznę testować U-Boat Leadera ; ]
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Solo i tryb 1 vs reszta.

Post autor: Quba40 »

Słyszałem sporo dobrego o A Touch Of Evil https://boardgamegeek.com/boardgame/358 ... tural-game
Można grać solo, można w kooperacji albo rywalizacji.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Solo i tryb 1 vs reszta.

Post autor: wirusman »

Ciekawy wątek, z solo gier polecę thunderbolt-apache i hornet. Mam i dobrze się przy nim bawię. Ale do tej gry trzeba mieć z 2 godziny spokoju. Zawsze Zostaje nie dosyć po jednej misji
ODPOWIEDZ