Eldritch Horror czy Runebound

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Aliana
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2015, 14:00

Eldritch Horror czy Runebound

Post autor: Aliana »

Witam

Którą grę lepiej wybrać do rozgrywki w 2 osoby? A może co innego? Najlepiej kooperacja, ale niekoniecznie. Lubimy gry przygodowe, klimatyczne, raczej bez negatywnej interakcji. Fantasy, horror...
Dotąd mieliśmy Robinsona i ogarnialiśmy go, ale przyznam że trochę wkurzająca była mnogość zasad i w zasadzie głównie negatywne wydarzenia w grze.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror czy Runebound

Post autor: misioooo »

Legendary Encounters: Alien :) Albo predator.
A z dwóch wymienionych - Eldritch powinien być ciekawszy.
Wszystkie powyższe gry mają znacznie mniej zasad niż Robinson i są bardziej przygodowe. Robinson jest "optymalizacyjny".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror czy Runebound

Post autor: c08mk »

Jeżeli lubicie kooperować to Eldrith.
Runebound nie jest nastawiony na kooperację, raczej każdy gra dla siebie.

Ogólnie obydwie gry mają klimat i fajnie się w nie gra.
Aliana
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2015, 14:00

Re: Eldritch Horror czy Runebound

Post autor: Aliana »

A co sądzicie o Magia i Myszy? nie za prosta/dziecinna dla dorosłych?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Eldritch Horror czy Runebound

Post autor: misioooo »

Magia i Myszy to bardziej interaktywna historia niż gra. Decyzji tam za wiele nie ma. Scenariusz cię prowadzi, a ty kulasz kosciami.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Koyek
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2015, 20:19

Re: Eldritch Horror czy Runebound

Post autor: Koyek »

Jeżeli szukasz klimatu i kooperacji to z czystym sumieniem mogę polecić Eldritcha. My praktycznie zawsze gramy w niego w dwie osoby (na 4 postacie, po 2 na gracza), mimo znaczącej liczby partii nadal bawimy się doskonale. To była pierwsza gra, która spodobała się dziewczynie tak bardzo, że potrafiliśmy spędzić nad planszą cały dzień. I w sumie jedyna ;)

Robinsona też mamy i wstyd przyznać, ale głównie zbiera kurz na półce, mimo świetnej dla mnie tematyki. Chyba jednak trochę za dużo optymalizacji w stosunku do przygody, żeby zastąpił Eldritcha.

Nie chcę straszyć, ale z tego co słyszałem już ostatnie sztuki dodruku Eldritcha schodzą ze sklepów. Podobno nakład wyczerpany.
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Eldritch Horror czy Runebound

Post autor: DrunkHamster »

Jezeli lubicie gry klimatyczne to zdecydowanie polecam Posiadlosc Szalenstwa 2 edycje.
Co prawda wymagana jest do niej aplikacja ( darmowa ) ale na prawde warto. Przygoda i klimat sa jej najwiekszymi atutami. Do tego wykonanie :D swietnie dziala zarowno na dwie jak i na piec osob.
ODPOWIEDZ