Pogodzić dwa światy - czyli coś dla niezgodnej pary

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pogodzić dwa światy - czyli coś dla pary ale też 2+

Post autor: Lothrain »

I teraz się okaże, że Leszy2 gra w świetną grę własnego autorstwa :) ja też pamiętam, że można było mieszać postacie tylko na jednym polu, a nie w ramach całej krainy, czyli rzędu. Gra całkowicie odrzucona przez moją drugą połówkę, bo poza blefem nie ma tu jakiejś wielkiej taktyki. Ot, co wyjdzie, to będzie, taka bardziej skomplikowana rosyjska ruletka. Nie bardzo mogę zrozumieć zachwyty nad tym tytułem.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 351
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 255 times
Been thanked: 54 times

Re: Pogodzić dwa światy - czyli coś dla niezgodnej pary

Post autor: narandil »

narandil pisze:Szukam gry dla mnie i małżonki tak żeby dla mnie nie była zbyt lekka lub sucha a dla żony zbyt stresująca lub długa?
trochę odszedłem od pierwotnych założeń i ostatecznie kupiłem QUADROPOLIS. Dlaczego?
- jedna z niewielu gier o której słyszę że potrafi pogodzić niedzielnych graczy jak i zaawansowanych
- 2 tryby rozgrywki - to tak extra do punktu powyżej
- choć tematycznie jest to gra ekonomiczna, których nie lubimy - to mam wrażenie że bardziej są to puzzle/tetris niż gra tematyczna i dla mnie to duży plus. Bo lubimy patchworka, ubongo i puzzle też ;)
- graficznie gra się ładnie prezentuje a to ważne skoro już setting sobie odpuściłem.
- tury są super szybkie (bierzesz tylko 1 kafel i już następny gracz) a gra się max 1h a kombinowania sporo

zobaczymy co z tego wyjdzie...

edit: gra siadła choć wiadomo nie porwała :) pierwsza partia 2os bardzo przyjemna. Małżonce podeszło takie trochę bardziej skomplikowane Patchwork! Tematyka nie dla nas ale gra przyjemna i czekam na partię w wersję Expert.
Także póki co: keeper !
ODPOWIEDZ