Wybitna gra dla pary. Zbyt wygórowana?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Wybitna gra dla pary. Zbyt wygórowana?

Post autor: TV3 »

Adrian32 pisze:Mr. Jack - jak z jej regrywalnoscia? Jako euro gracz tak trochę zastanawia mnie cena do jakości oraz zawartości w przełożeniu na ilości partii.
Co do regrywalności - tu absolutnie nie widzę problemu.

Wykonanie i ilość elementów - jeśli bardzo na to zwrócimy uwagę, to ta stówa (o ile dobrze widzę obecne ceny) od biedy może być, choć de facto jest to tylko kilka grubaśnych kart, kilka pionków i plansza. Ja kilka lat temu dawałem za nią jakieś 120 i wtedy uznałem, że stosunek ceny do ilości/jakości jest zbyt duży. Podkreślam jednak, że w kontekście samej rozgrywki nie ma o czym mówić, bo to dobra gra jest.

Celuj raczej w nową wersję, "odnowione" są trochę wizerunki postaci i koszmarnie brzydka plansza z wersji pierwszej jest bodaj mniej brzydka w wersji drugiej :D.
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Wybitna gra dla pary. Zbyt wygórowana?

Post autor: pike »

poza Lewisem, Troyes i Listami z .... rozważ kapitalną w moim przekonaniu Stawkę większą niż życie.
Harty89
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2016, 00:47

Re: Wybitna gra dla pary. Zbyt wygórowana?

Post autor: Harty89 »

Dominat na 2 os. moze sie nie sprawdzić bo wg. mnie tam trzeba mieć styczność z innymi graczami i granie od 3 daje najlepszy efekt.
Szkoda, że odbiłeś się od RFTG, a glory to rome będzie za lekkie. Może Eldritch Horror lub Kawerna? Terra Mystica lub Hansa Teutonica. Tzolkina zawsze będę polecał, bo dla mnie jest numero UNO ever. :) Toryes wspomnieli ludzie wyżej.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Wybitna gra dla pary. Zbyt wygórowana?

Post autor: bukimi »

Adrian32 pisze:Lewis i clark juz jest pewne do zamówienia. Myślę nad czymś dodatkowym aby dodać do zakupu.
Czy troyes nie będzie zbyt podobne do burgundii bądź innych gier o których była mowa wcześniej? Nie chciałbym kupić czegoś w podobnym bardzo klimacie.
Mr. Jack - jak z jej regrywalnoscia? Jako euro gracz tak trochę zastanawia mnie cena do jakości oraz zawartości w przełożeniu na ilości partii.
Mr Jack jest troszeczkę jak szachy. Pojedynek umysłów, gdzie regrywalność mocno zależy od tego, czy macie dużą żądzę rewanżu po porażce ;)
Troyes raczej niepodobne do Zamków Burgundii - zupełnie inaczej zarządzasz kośćmi, zupełnie inaczej zdobywasz punkty. Może sam fakt, że gra kręci się wokół zarządzania wynikami rzutów być ciut podobny. Estetyka też troszeczkę podobna.

PS. W Dominant Species nie da się uniknąć ciągłej konfrontacji, nawet na 2 osoby. Po pierwsze można "pojawiać się" w każdym miejscu na planszy, więc jeśli pozwalasz przeciwnikowi na tworzenie własnego "poletka" bez wchodzenia mu w drogę to z pewnością grasz źle :twisted: Po drugie, w każdej rundzie każdy zagra więcej kart dominacji, więc walka o stożki dominacji i ciekawy teren jest intensywna. Po trzecie, jeden gracz punktuje za lodowiec - w grze na więcej osób, czasem "dwóch się bije, a reszta odpuszcza" - tutaj na lodowiec trzeba patrzeć cały czas.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wybitna gra dla pary. Zbyt wygórowana?

Post autor: pikpol »

Mr. Jack swego czasu po 5-6 partii na dzień, z czasem jednak zauważalna przewaga jednego z graczy. w Mr. Jack New York już nie tak odczuwalna, ale to już nie było to samo. Na pewno warto pograć bo gra jest świetna ale z czasem niestety będziecie zniechęceni poprzez zły bilans.

Ja bym dorzucił jeszcze Marco Polo. część osób na niego narzeka ale my z żoną ostatnio w niego się zagrywamy do bólu. Choć obecnie zastanawiam się czy jeszcze nie dokupić tryoes. :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Wybitna gra dla pary. Zbyt wygórowana?

Post autor: TV3 »

pikpol pisze:Mr. Jack (...) z czasem niestety będziecie zniechęceni poprzez zły bilans.
Z mojego punku widzenia - dokładnie odwrotnie. Początkowo, nie wiedząc jeszcze zbyt dobrze jak grać, balans był zachwiany. Później - pół na pół.
ODPOWIEDZ