Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: wladekbud »

A "Tajemnica Zamku".
Graliśmy z 5 i 9 latkami w grupie + dorośli i wszyscy się wciągnęli. Rozgrywka inna za każdym razem, bo plansza budowana dynamicznie, a do tego co rozgrywka wzrasta "przebiegłość" graczy i opracowywanie nowych taktyk.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Retro »

Na fejsbuku ktoś wytrwale i mocno reklamuje grę przygodową Gościniec więc to chyba będzie dla ciebie oczywisty wybór http://www.gragosciniec.pl
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Sebs »

Wlasnie mialem pisac o Goscincu :-) toz to bedzie swiety graal dla wszystkich katolikow i nie tylko :-P

Najlepsze sa kometarze polecajace Robinsona albo Kupcow i korsarzy, dla dzieci w wieku 5 i 8 lat? To moze po co sie rozdrabniac i isc od razu w Twilight Imperium albo Cywilizacje?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: sirwei »

Jako osoba pracująca z dziećmi polecam wszelkie gry na kooperację tj zakazana wyspa(hit), ognisty podmuch( wszyscy chcą uratować kotka, chłopcy spełniają marzenie o byciu strażakiem), Robinson Crusoe( ciut skomplikowany ale od czego są rodzice, postacie męskie i kobiece- super). Ostatnio sprawdził się też mr jack pocket( 6 latki spokojnie ogarniają, szybka gra, można się zmieniać rolami). Poza tym fajnie też się gra w statki łupy kościotrupy( chwytliwa nazwa, budowanie własnego statku, przygody losowe, można grać aż do zebrania wszystkich trofeów - zabawa na cały wieczór, postacie damsko męskie jak w RC). Dorzuciłbym jeszcze Steampunk Rally(Odlotowy wyścig) nie jest to może przygodówka ale fun z budowania olbrzymi. Można grać bez kart specjalnych, rozgrywka jest wtedy bardziej przejrzysta. Różne postacie, historyczne więc gra z dużym potencjałem edukacyjnym.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Paeonia »

O Goscincu tu byl na forum fajny watek niedawno :lol:
Kolekcja
brak polskich liter ;)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Shantall »

wladekbud pisze:A "Tajemnica Zamku".
Graliśmy z 5 i 9 latkami w grupie + dorośli i wszyscy się wciągnęli. Rozgrywka inna za każdym razem, bo plansza budowana dynamicznie, a do tego co rozgrywka wzrasta "przebiegłość" graczy i opracowywanie nowych taktyk.
Ja też polecam tę grę. Mój 5 latek ją uwielbia. Ratuje się księżniczkę. Planszę układa się z losowanych puzzli.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 354
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: narandil »

A może Relic Runners od Days of Wonder? Oni są znani z gier familijnych
M.K.
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 14:30

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: M.K. »

A może coś z nowości ? Gra zapowiada się ciekawie.
http://m.rebel.pl/product.php/2,371/103 ... dycja.html

Sam się nad nią zastanawiam dla jako prezent dla 8latka.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: kaszkiet »

Moim zdaniem polecanie nowości, w którą się nie grało, przy tak sprecyzowanych kryteriach nie ma sensu. Z resztą dla kilkuletnich dzieci, które grały w kilka gier każda jest nowością.
utrapienie
Posty: 9
Rejestracja: 03 sie 2010, 21:03

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: utrapienie »

U nas sprawdziło się na 5-latce i 7-latku:
Megawojownicy - hit (!!!!)
Superfarmer
Tajemnice zamku
Potworne przepychanki
Carcasonne - tu z pomocą oczywiście
Magia i miecz - na podstawce bez dodatków (na ogół to wygląda tak, że syn jest gladiatorem/wojownikiem/ghulem itp, mąż losuje postać, a ja z córką gramy jakimś fikuśnym duszkiem leśnym, który kończy w sposób wiadomy...)
Śpiące królewny

Pod choinkę myślałam o "Wsiąść do pociągu: Europa".
Co o tym myślicie?
Z córką na ogół któreś z nas gra, więc nawet na nią nie patrzę, a 7-latek da radę?
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Shantall »

utrapienie pisze:U nas sprawdziło się na 5-latce i 7-latku:
Megawojownicy - hit (!!!!)
Superfarmer
Tajemnice zamku
Potworne przepychanki
Carcasonne - tu z pomocą oczywiście
Magia i miecz - na podstawce bez dodatków (na ogół to wygląda tak, że syn jest gladiatorem/wojownikiem/ghulem itp, mąż losuje postać, a ja z córką gramy jakimś fikuśnym duszkiem leśnym, który kończy w sposób wiadomy...)
Śpiące królewny

Pod choinkę myślałam o "Wsiąść do pociągu: Europa".
Co o tym myślicie?
Z córką na ogół któreś z nas gra, więc nawet na nią nie patrzę, a 7-latek da radę?
Mój 5,5latek gra z nami w grę Wsiąść do pociągu. Pomagamy mu wybrać trasy na początku i pokazujemy, które miasta ma połączyć. Resztę już sam ogarnia. Patrzy którędy połączyć, jakie kolory wagoników nazbierać i ile ich potrzebuje i gdzie trzeba dać lokomotywy. Pominęliśmy tylko zasadę dla tuneli. 7 latek bez problemu powinien sobie poradzić.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Gildiril Blackcairn »

poooq pisze: 29 lis 2016, 08:43 Za siedmioma górami.
U mnie ta gra sprawdziła się niesamowicie jako wejście w świat planszówek z moimi dziećmi (wówczas chyba 4 i 6). Dungeon crawler gdzie ulepszamy nie broń, a zwierzaki. Czasem patrzę na Olx, czy ktoś nie sprzedaje używki w super stanie, a w przyszłości planuję wydrukować ją w 3d (figurki postaci, towarzyszy, przyjaciół, królewicza i królewny itp). Za parę lat córka będzie gotowa. No chyba że stanie się cud i któreś wydawnictwo ogarnie ten tytuł z plastikiem :)

Ps: wiem, że złota łopata, ale szukałem czegoś o tej grze ;)
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: birdm »

Aż dziw bierze, że nikt nie wspomniał Pluszowych Opowieści. Stricte szyte pod dzieci, więc powinno być ok. Nie widzę tam elementów okultyzmy więc może spasować.
Z innej beczki pomysł gry w Robinsona w formacie Rodzina Robinsonów bardzo mi się spodobał.
I na koniec dołączę się do głosów na Zakazaną Wyspę.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: mordajeza »

rastula pisze: 29 lis 2016, 09:48 Może sprawicie sobie Robinsona ... zanim pomyślicie że zwariowałem ... pomyślcie o tym jak o generatorze opowieści o Rodzinie Robinsonów (był taki serial) ... załączcie dzieciom nieśmiertelność ... dzięki kartom dajecie im wybierać, sami obsługujcie "mechanikę"... Trzewiczek testował to na córce...:)... myślę że da się to przerobić z śmiertelnego euro na przygodówkę. :)
Z moimi synami (4 i 7 lat) preferujemy gry raczej krótsze, bo tylko na to pozwala nam ich młodsza siostra (1,5 roku). Ale jak się czasami szczęśliwie złoży, że akurat śpi, a my akurat nie mamy niczego pilniejszego do roboty, to zdarza nam się wyciągnąć Robinsona. I wszyscy bawimy się świetnie. Dzieciaki po partii potrafią jeszcze przez kilka dni rozprawiać, że ten upolował jakąś bestię, tamten narąbał drewna na opał, a w ogóle to trafiliśmy na węża w jaskini, więc dobrze, że mieliśmy ten pistolet, co nie tato? Oczywiście gramy na kodach i dzieciaki mają włączony tryb nieśmiertelności ;)

Z innych przygodówek, to mimo wszystko poleciłbym Talisman - mnie też mierzi satanizm, okultyzm itp., więc usunąłem te najbardziej kontrowersyjne dla mnie karty z talii (i grając z dziećmi ich po prostu nie używam). Dodatkowo zawsze gramy kooperacyjnie - nie atakujemy się, wymieniamy się przedmiotami, a jak ktoś wygra, to wygrywają wszyscy (coś jak drużyna pierścienia - każdy sobie rzepkę skrobie, ale cel mamy wspólny i wygrywamy wspólnie).

Nie polecam z kolei Magii i Myszy - niby historia ciekawa, dzieciom się podobało, ale dla mnie obsługa gry z tymi wszystkimi mikrozasadami była tak nużąca, że po trzech partiach podziękowałem.
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: patka3000 »

Nie wiem czy przygodówka ale dla takich małych dzieci to jednak Carcassone (Zamek, Wodny szlak), Europa w 10 dni, Wsiąść do pociągu, Tajemnice labiryntu (pełna wersja), Magiczny Labirynt (pełna wersja i są inne z całej serii dla dzieci gier kooperacyjnych), Camel Up, Azul, Osadnicy z Catanu (choć tu cięzko o okncentracje i chyba lepiej z zasadami jak na 5-6 osób), Colt Express (ale tu też chyba starsi).
Dzieci w tym wieku uwielbiają karcianki Cardline, Spiące królewny, Kotobirynt lub StoryCubes (rewelacja do tworzenia wspólnych historii).
U mnie Zakazana wyspa choć pięknie wydana nie przyjęła się, może dlatego że od 10 lat.
ps. wbrew pozorom gier bez Zombie i zabijania i kościotrupów jest stosunkowo mało.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: EVOCATVS »

birdm pisze: 09 gru 2020, 08:21 Aż dziw bierze, że nikt nie wspomniał Pluszowych Opowieści.
Mam takie wrażenie, że w 2016 roku Pluszowe Opowieści mogły być jeszcze mało znane, gdyż nie istniały :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1282 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: seki »

Własnie jestem po 5 z 7 scenariuszy w Pluszowe opowieści. I musze przyznać, że gra zrobiła się niezwykle fajna. Świetne klimatyczne pomysły na kolejne mapy. Jeśli ktoś na podstawie tego wątku będzie szukał przygodówki dla dzieci to zdecydowanie polecam. Magia i myszy też przeszliśmy ale zdecydowanie odradzam z uwagi na niedopracowane zasady, mikroreguły i w końcu co najgorsze losowe i zwyczajnie nudne i męczące rzucanie kośćmi za każdy możliwy wybór. Pluszowe opowieści to u mnie 8/10 a Magia i myszy 5,5/10 w skali bgg.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: birdm »

EVOCATVS pisze: 09 gru 2020, 18:20 Mam takie wrażenie, że w 2016 roku Pluszowe Opowieści mogły być jeszcze mało znane, gdyż nie istniały :)
Wow. Niezłego starucha odgrzebałem...:)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: 13thSON »

Mam 3 letniego syna i gramy w Mage Knight na własnych zasadach. Raz zbieramy kryształy, innym razem szukamy artefaktów, albo eksplorujemy mapkę. Zastanawiam się nad zakupem pluszowych opowieści, albo magii i myszy ale nie wiem czy to my się spodoba, czy w to co wyciągamy "gra" bo to gra taty, której sam nie może brać.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Kin@a »

Seba_wse pisze: 28 lis 2016, 02:38
....Legendy Krainy Andor.
No i się okazało, że to jest strzał w dziesiątkę, dzieciaki chcą przygody, na inne gry nie chcą patrzeć. Musi być duża plansza, sporo elementów no i przygoda, przygoda, przygoda....
Legendy Krainy Andor ciężko przebić, czy żaden polski wydawca nie może wydać jakiejś Ultimate edition z wszystkimi dodatkami? Może w ramach wsparcia społecznościowego?
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: 13thSON »

Kin@a pisze: 06 sty 2021, 19:11
Seba_wse pisze: 28 lis 2016, 02:38
....Legendy Krainy Andor.
No i się okazało, że to jest strzał w dziesiątkę, dzieciaki chcą przygody, na inne gry nie chcą patrzeć. Musi być duża plansza, sporo elementów no i przygoda, przygoda, przygoda....
Legendy Krainy Andor ciężko przebić, czy żaden polski wydawca nie może wydać jakiejś Ultimate edition z wszystkimi dodatkami? Może w ramach wsparcia społecznościowego?
Czy ta gra jest również niedostępna ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: Kin@a »

13thSON pisze: 07 sty 2021, 12:35 Czy ta gra jest również niedostępna ?
W polskiej wersji językowej jest niedostępna.
Tylko po angielsku można kupić.
omnibus01
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:23
Has thanked: 1 time

Re: Przygodówka z dziećmi bez mrocznych klimatów.

Post autor: omnibus01 »

Z przygodówek dla dzieci w wieku szkolnym fajne są Ucieczka z lochu i Bursztynowa Komnata. Gracze wcielają się w rycerzy lub poszukiwaczy skarbów, nie ma żadnych elementów magii nawiązując do posta założyciela :)
ODPOWIEDZ