Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zoroo
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:20

Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: zoroo »

Witam, szukam gry dla dzieci w wieku 10 lat, w którą mogliby z nami zagrać. Nie szukam jakiejś megazaawansowanej ale takiej na początek żeby np. mogli się wkręcić w planszówki w przyszłości. :)

Widziałem coś takiego jak "Szalona misja", wygląda ciekawie, podobno robi efekt wow więc zastanawiam się nad nią. Ktoś coś o niej może napisać więcej?

Oczywiście to tylko mój pomysł, może ktoś jest w podobnym położeniu i wie jaka gra będzie najlepsza.
Budżet to 50zł, może być też karciana. No i taka, żeby mogły grać właśnie dzieci 10+ i rodzice :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: rzaba »

Metropolia
zoroo
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:20

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: zoroo »

Dzięki za "Metropolię", tak się złożyło że mogłem ją wypożyczyć i faktycznie się spodobała wczoraj, dzisiaj też więc chyba to dobry pomysł bo dzieciaki mogą grać z dorosłymi. Kupię na Mikołaja nówkę żeby była w domu na stałe :)

Niech sobie pograją w to trochę a na Boże Narodzenie pomyślę nad kupnem czegoś następnego, może być gdzieś tak do 100zł, jeśli macie jakieś pomysły to sprawdzę, na razie moje typy tak na szybko to: Fauna, Przebiegłe wielbłądy, Domek.
Jakieś opinie na ich temat a może inne pomysły? :)
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: Aville »

Fauna póki co niedostępna, dodruk będzie w przyszłym roku, a używki mają skandaliczne ceny chwilowo, więc odpuść. Ja na Twoim miejscu na Gwiazdkę bym zaszalała i kupiła "Wsiąść do pociągu: Europa" - na ten wiek jak najbardziej, fajnie się gra też w gronie samych dorosłych. Gra trochę bardziej rozwojowa (planowanie, strategia, taktyka) niż np. Wielbłady. Przekroczysz trochę budżet, ale nieznacznie (z tego co widzę, np. Morgad - ok.111 zł), a to jest gra która na początkujących graczach wywiera naprawdę efekt "wow", ma temat atrakcyjny dla większości (zwłaszcza ze względu na plastikowe wagoniki ;)).
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: krzyss »

Metropolia jest świetna! Również polecam. Dobra gra za fajne pieniądze.
W pudełku masz od razu dodatek, który możesz wdrożyć jak ogracie podstawowe karty.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: Aville »

W granicach 100zł dostaniesz tez Epokę Kamienia (ale nie żadnego juniora, z normalną sobie też poradza)
zoroo
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:20

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: zoroo »

Na razie gramy w 'Metropolię', teraz zastanawiam się nad 'Epoką kamienia' i 'Wsiąść do pociągu', aczkolwiek nie ukrywam, że to 100zł to już serio górna granica więc może ktoś jeszcze wpadnie na coś fajnego co wciągnie dzieciaki nie zamuli przy okazji dorosłych :)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: krzyss »

Szukaj uzywek na olx i alegro.
Ja w rewelacyjnych cenach kilka gier juz wychaczylem. Niektowe w folii.
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: Paeonia »

Epoka kamienia jest w tej chwili za 104.99 na cdp.pl. Jezeli zaplacisz blikiem to ta cena zmniejszy sie o 20 zl a dostawa do kiosku bedzie za darmo.

Proponuje decydowac sie szybko bo na cdp.pl jest teraz przedswiateczna goraczka i co chwile cos znika z oferty bo ta promocja platnosci z blikiem jest bardzo atrakcyjna.
Zreszta przejrzyj oferte, moze znajdziesz tam jeszcze cos co akurat rozwazasz do zakupienia.

Ja tylko dodam od siebie, ze Epoka Kamienia to bardzo dobry wybor :)
Kolekcja
brak polskich liter ;)
zoroo
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2016, 21:20

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: zoroo »

A co sądzisz o Dixit? W wielu podobnych tematach jest polecany jako familijna gra, albo Carcassone?
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: Aville »

Zależy od dziecka. Ja z 10-latkami mam średnie doświadczenia ale w Dixit grałam parę razy raptem. Z dzieciakami jest taki problem, że dają zbyt oczywiste skojarzenia i zabawa wysiada ;)
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: wok »

W wieku 10 lat to już możnaby wyciągnąć na stół osadników z Catanu. Zmieścisz się w 100 zł, a osadnicy mają ogromny potencjał wciągania w planszówki.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: Aville »

Wsiąść do pociągu za 100zł z dostawą: http://allegro.pl/wsiasc-do-pociagu-eur ... 4&bid=2541

;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: Gromb »

W Takenoko jest moc :)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: Paeonia »

Nie gralam z dziecmi w Dixit ale obawiam sie ze mogloby byc troche jak Aville sugeruje. Moze wypowie sie ktos kto ma wieksze doswiadczenie w tym temacie.

Natomiast co do Carcassone to u nas jest wielkim hitem. Jednak w sama podstawke Carcassone gralismy tylko raz, pierwsza gre zeby zobaczyc jak to dziala i od tej pory gramy zawsze z 2-3 dodatkami na raz, ktore bardzo urozmaicaja gre. No wiec z mojej perspektywy Carcassone jak najbardziej polecam ale z dodatkami. Wydaje mi sie ze sama podstawowa wersja to troche malo. No ale ja moge miec skrzywione spojrzenie przez zakup Big Boxa :D
Kolekcja
brak polskich liter ;)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: krzyss »

Tak, Carcassonne to także świetny wybór do gry z dzieciakami.
U nas świetnie sprawdza się też:
- Wsiąść do Pociągu Europa,
- Nowy Jork 1901,
- Zamki Szalonego Króla Ludwika,
- Ognisty Podmuch,
- Pociągi Europa,
- Talisman.

Dziecko 7 lat ogarnia wszystko co napisałem wyżej. Przy Talismanie troszeczkę mu trzeba pomóc. 10 latkowie ogarną bez problemu.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Pierwsza poważniejsza gra dla 10-latków

Post autor: maciejo »

Catan
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ