Co dla 2 graczy - Agricola: CiiZ czy 7CŚ: Pojedynek?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Co dla 2 graczy - Agricola: CiiZ czy 7CŚ: Pojedynek?

Post autor: Ashall »

Witam,

Szukam jakiejś gry, która pomogłaby wkręcić moją dziewczynę w planszówki. Sam grywam głównie w ameri, ale myślę, że dla nowej osoby lepsze będzie jakieś euro. Z podobnych gier posiadam tylko Osadnicy: Narodziny Imperium, ale to imo taka sobie gra na początek. Z obserwacji innych wątków zainteresowałem się dwoma tytułami, który będzie lepszy? Skłaniam się ku Agricoli, bo wolałbym planszówkę niż karciankę, ale może ktoś mi lepiej doradzi.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Co dla 2 graczy - Agricola: CiiZ czy 7CŚ: Pojedynek?

Post autor: Leszy2 »

Agricola to bardzo dobra gra, również na 2 osoby, ale przy wciąganiu dziewczyny, trzeba zastanowić się czy tematyka jej podejdzie. Hodowla świń? Zabijanie zwierząt? Karty "Kopa gnoju" albo "Wychodek" ?

Polecam Zamki Szalonego Króla. Tam co prawda tez jest wychodek, a w zasadzie toaleta, znaczy zamkowy kibel, ale jest bardzo subtelny. Są za to przepiękne komnaty zamkowe, sypialnie, buduary i sale balowe.

Mnie osobiście ostatnio bardzo podchodzi Simurgh. Gra z ciężkim pudełkiem i lekką instrukcją.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Co dla 2 graczy - Agricola: CiiZ czy 7CŚ: Pojedynek?

Post autor: Ashall »

Poczytam o tych propozycjach, ale nie ukrywam, że zaletą tamtych była również niska cena:)
Ostatnio zmieniony 09 gru 2016, 00:39 przez Ashall, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amras
Posty: 107
Rejestracja: 18 gru 2014, 19:16
Kontakt:

Re: Co dla 2 graczy - Agricola: CiiZ czy 7CŚ: Pojedynek?

Post autor: amras »

Grywam z dziewczyną w Agricolę: CiiZ i oboje jesteśmy zachwyceni :) Choć po paru rozgrywkach trzeba dokupić dodatek z budynkami specjalnymi - wprowadzający duużą regrywalność :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Co dla 2 graczy - Agricola: CiiZ czy 7CŚ: Pojedynek?

Post autor: Yavi »

Dla osoby początkującej wybrałbym Pojedynek.
Może podejdą też prostsze, ale ładne Wybuchowa mieszanka albo Takenoko?

Zamki są świetne, no ale kosztują więcej niż wspomniany Pojedynek. Mniej zachęcająca wizualnie, ale niedroga i świetna mechanicznie jest też Wyspa Skye.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Co dla 2 graczy - Agricola: CiiZ czy 7CŚ: Pojedynek?

Post autor: Ashall »

Dziękuję za propozycje, jednak zdecydowałem się na 7 Cudów:)
ODPOWIEDZ