Znów prezent dla żony ;)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Znów prezent dla żony ;)

Post autor: motti »

Mam pytanie o Wyrocznię Delficką.
Czy jest to sucha optymalizacja, czy jakiś ślad klimatu / przygody się znajdzie? Czy nadaje się do grania rodzinnego?
Wydaje mi się, że w naszym przypadku raczej nie, jednak nie mam pewności.

Rozważam pod kątem prezentu dla żony.

Żona lubi: Tokaido, 7 cudów świata, jeśli ma sama zaproponować to jak mamy czas powie Realm of Wonders. Ma też i lubi Osadników NI, ale rzadko gramy, bo na 3-4 osoby - jak gramy najczęściej - gra długo trwa.
Gra musi być ładna, najlepiej bez nadmiernej negatywnej interakcji i nadawać się do rodzinnego grania - najczęściej gramy w składzie żona, synowie lat 11 i 9 oraz ja.
Tematyka - fantasy (baśniowe lub a'la Tolkien), sf, historia, szeroko pojęta sztuka.

Właściwie mam kupione już Takenoko, znajoma jednak zasiała u mnie wątpliwość że to jednak gra bardziej dla dzieci. Wiem że te 2 gry mają się jak pięść do nosa... Wyrocznia przyszła mi na myśl być może ponieważ tam jest podróż jak w Realms... i dlatego że mnie samego intryguje ;)

Problemem też wydaje się gra w Wyrocznię z 9-latkiem...

Możecie rozwiać moje wątpliwości i utwierdzić mnie (bądź nie) w wyborze?
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: Aville »

Nie znam Wyroczni, ale Takenoko do grania rodzinnego jest super, z 9-latkiem tez się sprawdzi. Nie powiedziałabym ze to gra dla dzieci - owszem, może temat i komponenty (i kolory ;)) sprawiają takie wrażenie, ale decyzji jest sporo. Na więcej osób jest bardziej losowa. Generalnie -ja się nie pozbyłam swojej i mąż dość często ją proponuje jak szukamy czegoś lżejszego.
Moim zdaniem poziom trudności jak w Tokaido.

Pod to, czego szukasz, podchodzi mi Fresco, ale gdzie to teraz dostać jak się wyprzedalo w promocji na rebelu... ;)
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: Paeonia »

Takenoko jest jak najbardziej gra rodzinna. To ze ma takie "sliczniaste slitasne slodziutkie" kolorki ... no coz gra nawiazuje tym samym do japonskiego modelu estetyki "Hello Kitty" :lol:

Tydzien temu gralismy 3 doroslych i osmiolatek i wszyscy sie swietnie bawili. Dwojka doroslych, dla ktorych byla to pierwsza gra w Takenoko byla zachwycona wygladem gry.

Gra jest lekka i przyjemna, ma tajne cele co dodaje troszke planowania. Zauwazylam, ze jak gra sie w wiecej osob to wiecej bambusow rosnie w ogrodzie :P

Nie gralam w wyrocznie wiec nie moge napisac opierajac sie na wlasnym doswiadczeniu. Natomiast co do 9-latka to zalezy jak bardzo jest "ograny". Dzieci ogarniaja nawet bardzo skomplikowane gry, zalezy tylko od tego w co i jak intensywnie do tej pory graly.
Kolekcja
brak polskich liter ;)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: asiok »

Wyrocznia to niestety typowy Feld - nie ma za grama klimatu, suche jak pieprz. Mechanika ok - chociaż wiele Feldów jest na pewno lepszych.
Do grania rodzinnego raczej się nie nadaje.


Takenoko jest fantastycznie wydane i.... po kilku partiach nudne niemal jak Chińczyk.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Marco Polo- można nabyć za nieco ponad 100zł, duża plansza, pudło wypchane po brzegi, warto!
https://www.youtube.com/watch?v=5p9ln7RYG28
Takenoko, ładne wydanie, ale szału nie ma, ale może Wam podejdzie...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Nesmeer

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: Nesmeer »

Wyrocznie z wyzej podanych juz powodow raczej bym poki co odpuscil, gra to czysta optymalizacja i raczej mlodych nie wciagnie. Patrzac na tytuly, ktore posiadasz ze swojej strony proponowalbym sprobowac z five tribes, ze wzgledu na niezbyt duza ilosc negatywnej interakcji, a do tego spore zaangazowanie mozgowia i sliczne wydanie (tym bardziej, ze pojawila sie rodzima wersja). Moze najmlodsi nie beda tutaj zylowac wynikow, ale wydaje mi sie, ze jesli daja rade z osadnikami to warto sprobowac.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: louiscyphre »

Może Epoka Kamienia lub Pupile Podziemi?
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: pikpol »

Również zaproponuje marco polo w dwójkę można się wyrobić w 50 minut dobrze chodzi i na 2 i na 4 choć na 4 częściej się blokujecie. Mimo dużej ilości zasad jest to naturalne .
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: motti »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mimo wszystko na razie pozostanę przy zakupionym Takenoko, choć sam też kręciłem się przy zaproponowanych tytułach. Wydaje mi się, że Marco Polo i Pupile mogą być zbyt ciężcy na chwilę obecną (sądząc po recenzjach), ale pozostają na przyszłość, podobnie jak Era kamienia. Fenomenu Five tribes nie rozumiem - być może muszę pooglądać rozgrywkę by załapać.
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: motti »

Witam, małe podsumowanie. Takenoko sprezentowane, OK ale bez szału.
Natomiast hitem dla żony okazały się Teby sprezentowane synom - obecnie jest to Jej pierwsza propozycja przy wyborze gry :)
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: PanOddjob »

Pupili zdecydowanie odpuść. To ciężka gra z dużą ilością zasad. Nie wyciągnąłbym tego do gry z 9 latkiem.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Znów prezent dla żony ;)

Post autor: Rafalm »

PanOddjob pisze:Pupili zdecydowanie odpuść. To ciężka gra z dużą ilością zasad. Nie wyciągnąłbym tego do gry z 9 latkiem.
Potwierdzam, że nie jest to lekka gra. Poziom skomplikowania mniej więcej w okolicach T'zolkina. Nie mogę natomiast zgodzić się ze stwierdzeniem, aby odpuścić sobie ten tytuł. To jedna z najbardziej klimatycznych eurogier jakie znam, warto się z nią zapoznać.
ODPOWIEDZ