2 osoby, zaawansowana, 1,5 godziny - uzupełnienie kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

2 osoby, zaawansowana, 1,5 godziny - uzupełnienie kolekcji

Post autor: siekan »

Witam,
Poszukuję zaawansowanej planszy z pewnymi wymaganiami:
- czas gry max 2 godziny (mamy w kolekcji Wojnę o Pierścień czy Zimna Wojnę i są to tytuły świetne, epickie, ale nie zawsze mamy aż tyle czasu)
- raczej średnio zaawansowana do kobyly (proste typu Splendor czy coś to nie to)
- losowosc nam nie przeszkadza. Wprowadza fajna regrywalnosc także jakąś może być
- coś mniej konfrontacyjnego, chociaż negatywna interakcja nie przeszkadza. Z drugiej strony pasjanse absolutnie nie wchodzą w grę. Coś pośrodku. Dlaczego mniej konfrontacyjnego skoro takie lubimy? Bo od tego mamy właśnie inne tytuły :)
- fajnie jakby gra miała fizyczna plansze. Karty czy kości nie przeszkadzają ale raczej nie lubimy grać na samych tylko kartach.

Najczęściej gramy w Wojnę o Pierścień i Zimna Wojnę (ale są długie)
Graliśmy też w 2 osoby w:
- Pan Lodowego Ogrodu (ale średnio się skaluje)
- Robinson (ulubiona gra wspoltowarzysza gier. Ja tego klimatu aż tak nie czuje, wolę Eldritch)
- Władca Pierścieni LCG (ale same karty, chociaż gra spoko)
- Sid Meyer's Civilization (bardzo fajna, aczkolwiek słabo się skaluje, lepiej działa na więcej)
- Zakazane Gwiazdy (fantastico, ideał gdyby nie czas gry)

Co polecacie? Dawno w nowościach nie siedziałem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: 2 osoby, zaawansowana, 1,5 godziny - uzupełnienie kolekc

Post autor: warlock »

Troyes (typ nr 1), Tzolk'in, Keyflower (ten ostatni nie ma planszy, ale ma bardzo ciekawą interakcję) ;). Mogę w to grać non stop ;). Przy czym to klasyczne eurosy są, nie wiem, czy nie szukasz czegoś bardziej hybrydowego...
ODPOWIEDZ