Gra dla 2 osób co polecacie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arlekin
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Arlekin »

Witamy! Poszukujemy ciekawej gry strategicznej bądź przygodowej ( nie kooperacyjnej), która działa dobrze na dwie osoby choć ma możliwość grania w większym gronie. Lubimy gry z kontrolą obszarów, negatywną interakcją w postaci dowalania rywalowi :P Element losowy ( zdarzenia itp) będzie dodatkowym atutem :) Możecie nam coś polecić? :)

Ps: Zastanawiamy się nad grą- Wiek złodziei, czy to działa na 2 osoby?

Pozdrawiamy
rogerkrk
Posty: 63
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:20
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: rogerkrk »

Jak kontrola obszarów i negatywna interakcja to moze cos w stylu Cry Havoca, Blood Rage, Pana Lodowego Ogrodu? I pewnie jeszcze kilka podobnych tytulow da sie znalezc ;) w te gralem i na 2 osoby daja rade, ale w wiecej oczywiście zabawa lepsza [WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE]

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: pabloviega »

Blood Rage na 2 osoby słabo działa

Ja polecam jeszcze Smallworld i Scythe.
mångata
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2016, 16:04

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: mångata »

Nie określiłeś pożądanego stopnia skomplikowania.
Jeśli poszukujecie czegoś prostego to polecam Small World. Celem gry jest kontrolowanie jak największej ilości obszarów, za które otrzymujemy punkty zwycięstwa. Negatywnej interakcji w grze nie brakuje. Uzewnętrznia się ona w próbach podboju terenów zajmowanych przez przeciwnika. Element losowy dosyć niski, ale obecny.
Natomiast jeśli chodzi o cięższe tytułu to z całego serca mogę polecić Starcrafta. Problem z tą grą polega jednak na tym, że jest horrendalnie droga...
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: louiscyphre »

Na 2 osoby z negatywną interakcją polecam polskie Metallum.
Arlekin
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Arlekin »

Dziękujemy za szybką odpowiedź! :) A gra Pięć Klanów? czy grał ktoś może we 2 osoby? Co do Small World, graliśmy niestety chyba trafiliśmy na zły moment i złą ekipę gdyż było to na konwencie i człowiek który nam tłumaczył grę był bardzo nie miły. Wydawał się być oburzony tym, że ktoś go w ogóle pyta o zasady... W efekcie nie prędko się przełamiemy i znów złapiemy za ten tytuł. Pan Lodowego Ogrodu? wydaje się fajne! może losowość niska ale za to wysoka interakcja. Jeśli uda się gdzieś znaleźć używaną to być może zdecydujemy się na to :)
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Paeonia »

Five Tribes bardzo dobrze chodzi na dwie osoby, znacznie lepiej niz na 4. Przy dwuosobowej rozgrywce mozna zaplanowac najbardziej optymalne ruchy, zwlaszcza ze kazda osoba ma 2 ruchy na ture, przy 4 osobowej rozgrywce na planszy jest troche chaos i sytuacja zmienia sie bardzo szybko.

Sama gre goraco polecam, jedna z moich topek w tej chwili. Wykonanie swietne, jak co niektorzy pisza gra jest nieco abstrakcyjna ale mechanicznie perelka.
Kolekcja
brak polskich liter ;)
Arlekin
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Arlekin »

Dzięki Dzięki :) No a w ten wiek złodziei ktoś grał?
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Zefireq »

Również serdecznie polecam Five Tribes. Ani to przygodówka ani area control, ale super chodzi na 2 osoby, choć przy 4 przyjemność z grania też jest. Wg mnie to po prostu świetna gra
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Ultimajt »

Grałem w Wiek Złodziei, wyśmienicie działa na dwie osoby. Jest to świetna przygodowo - strategiczna gra którą warto mieć. Pięć Klanów działa najlepiej na 2-os więc to też dobry wybór.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Yavi »

Arlekin pisze:Dziękujemy za szybką odpowiedź! :) A gra Pięć Klanów? czy grał ktoś może we 2 osoby? Co do Small World, graliśmy niestety chyba trafiliśmy na zły moment i złą ekipę gdyż było to na konwencie i człowiek który nam tłumaczył grę był bardzo nie miły. Wydawał się być oburzony tym, że ktoś go w ogóle pyta o zasady... W efekcie nie prędko się przełamiemy i znów złapiemy za ten tytuł. Pan Lodowego Ogrodu? wydaje się fajne! może losowość niska ale za to wysoka interakcja. Jeśli uda się gdzieś znaleźć używaną to być może zdecydujemy się na to :)
Pięć klanów (Five Tribes) bardzo fajnie działa we dwoje. Wg niektórych nawet lepiej niż w większym gronie. Możesz rzucić okiem na naszą świeżą recenzję na Planszówkach we dwoje.
Small World natomiast dla dwóch osób jest średni. Da się grać i mieć trochę frajdy, ale jednak lepiej działa w większym gronie (recenzja).
Wiele osób ma alergię na Carcassonne'a, ale ostatnio bardzo spodobała mi się wersja Star Wars - fajnie działa już nawet we dwoje. Do Twoich wymagań chyba idealnie pasuje Świat Dysku: Ankh-Morpork, ale niestety w normalnej cenie nie można go już dostać (chociaż z czasem będzie tylko gorzej :P ).
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Apos »

Potwierdzam wypowiedzi kolegów o Five Tribes. Spełnia Twoje oczekiwania i świetnie się gra na dwie osoby. Pojedynki są bardzo 'osobiste' :).
Arlekin
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Arlekin »

Świat Dysku mamy lubimy i gramy :) Small World tak jak wyżej nie prędko sięgniemy po ten tytuł. Co do 5 klanów, mi się podoba natomiast moja partnerka kręci nosem mówiąc, że to jednak gra bardziej ekonomiczna niż strategiczna czy tym bardziej przygodowa. Może jakieś inne gry moglibyście polecić? :) Pan lodowego ogrodu jest strasznie ciężko dostępny jeśli znalazłbym używkę w przystępnej cenie chętnie bym wziął.
mroczas
Posty: 24
Rejestracja: 17 gru 2016, 05:43

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: mroczas »

A ja patrzac na wymagania postawione przez autora tematu, w glowie mam Cry Havoc. Nowka kosztuje na ta chwile 180zl, a spelnia wszystkie wymagania postawione w watku. Blood Rage moze i wiecej radosci ale tylko 3+

A jesli juz glosowac na Five Tribes, to mozna wymienic wiele tez innych tytulow, ktore nie beda mialy wiele wspolnego z przygodowka/area control/strategia:D
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Azriel »

A może Runewars (strategia) lub Runebound (przygodowa)? ;)
mångata
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2016, 16:04

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: mångata »

@up

W tych dwóch wymienionych to interakcji ze świecą szukać. Szczególnie w runebound. A losowość w Runebound nie dodaje smaczku tylko sprawia, że włosy stają dęba :lol:
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: dziobanes »

mångata pisze:@up

W tych dwóch wymienionych to interakcji ze świecą szukać. Szczególnie w runebound. A losowość w Runebound nie dodaje smaczku tylko sprawia, że włosy stają dęba :lol:
W Runewarsie jest mnóstwo negatywnej interakcji. Działa świetnie na 2 osoby, oczywiście jeszcze lepiej na 3 czy cztery, chociaż rozgrywka staje się wtedy z deczka długawa :wink: . Jest kontrola obszarów, surowce, zdarzenia losowe, misje , walki bohaterów, walki całych armii, zagrywanie kart taktyki, które utrudniają przeciwnikowi życie, licytacje wpływów . Można kombinować z ustawieniami mapy, np. jeśli chcemy żeby później doszło bezpośredniej konfrontacji między graczami , można ustawić większą mapę, gdzie gracz losuje na początku po 3 zamiast 2 karty misji, itp . Polecam na 2 osoby
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Arek B »

Podepnę się troszkę pod temat
Co powiecie o rozgrywce 2 osobowej w Runebound 3ed, Eldritch Horror, Pandemia Czas Cthulhu??
Co z tego chodzi najlepiej na 2 osobyi ile trwa rozgrywka?
Quarion
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2017, 21:57

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Quarion »

Imho. najlepsza gra 1vs1 - neuroshima hex. Można grać w więcej niż dwie osoby, chociaż jak dla mnie najwięcej fanu sprawia jako pojedynek. Dużo możliwości rozbudowy przez dodatkowe talie, turnieje w większych miastach - miód.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Quba40 »

Co prawda nie grałem, ale widziałem recenzję i sporo osób zachwala: Star Wars: Rebelia
Arlekin
Posty: 13
Rejestracja: 26 sty 2011, 16:44

Re: Gra dla 2 osób co polecacie?

Post autor: Arlekin »

Arek B pisze:Podepnę się troszkę pod temat
Co powiecie o rozgrywce 2 osobowej w Runebound 3ed, Eldritch Horror, Pandemia Czas Cthulhu??
Co z tego chodzi najlepiej na 2 osobyi ile trwa rozgrywka?

Mamy Pandemica gramy raczej na rozluźnienie przed snem. Gra jest ładnie wykonana. Na dwie osoby działa bez zarzutu ( myślę nawet, że na 2 osoby działa lepiej niż na większą ilość graczy). Rozgrywka w praktyce trwa max 40minut natomiast kończyliśmy ją nieraz po 20. Instrukcja ma 3 strony, nie jest skomplikowana ( radzę zwrócić uwagę na akapit " często zapominane zasady") Jedyne co możemy zarzucić tej grze to prostota. Mowa o tym, ze niesamowicie łatwo jest z nią wygrać. Jest niezastąpiona jeśli chodzi o początkujących, gdy ktoś do nas przychodzi i nigdy wcześniej w nic nie grał Pandemic czas cthulhu jest pierwszym wyborem.
ODPOWIEDZ