Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Chaaber »

Fojtu pisze:
Chaaber pisze:Nie aż takie ciężkie ale:
Misja Czerwona Planeta - świetna gra 6-osobowa z mechanizmem role selection. Sporo interakcji, bo to jednak gra area control. Bardzo ładne wydanie, gra działa świetnie. Na 6 osób oczywiście trochę bardziej chaotyczna niż na mniej, ale i tak można fajnie sobie poplanować.
Z moich doświadczeń na 6 osób jest straszna masakra i chaos, nic się nie panuje nad tym co się dzieje i strasznie łatwo dostać przypadkiem mocno po dupie i nie ma jak nadrabiać strat.
Tak jak mówię, na 6 osób jest bardziej chaotycznie, ale wciąż uważam, że jak na taką liczbę graczy naraz można sobie całkiem sporo rzeczy zaplanować.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: AkitaInu »

Ok,

Więc tak :)

Napewno odpadają:

7 wonders - piszesz o ciężkich wojnach ... jak karty przyjdą :P Losowa i to bardzo niestety, no i to w sumie karcianka a teraz nie tego szukam :D Ale generalnie grałem i nie urywa dupy ;)

Wysokie Napięcie - graliśmy raz i raczej już nie zagramy, troche nuda. Nie jest zła ale w tej grze wyjątkowo odczułem matekatykę, taką suchą :) Odpada

Fief - musiałbym zagrać ale nie wiem czy właśnie gra nad stołem a nie na stole troche mnie nie odstrasza. Do czegoś takiego potrzeba odpowiednich graczy a nie każdy w naszej szóstce takim graczem jest

REX - to by w sumie mogło być ale też jest dużo polityki

Misja czerwona planeta - będe próbował w niedziele prawdopodobnie :)

Historia - odrzuciły mnie recenzje jak i inne gry tego autora. No i jak już ktoś powiedział źle działa na 6 osób :P Ale to tylko jedna opinia, BGG jest na ten temat podzielone :) Ale kiedyś muszę spróbować.

Hegemonic - chciałem nawet kupić ale funduszy nie było. Ale jedna osoba z naszej szóstki miała kilka zarzutów do tej gry i mówiła że generalnie jest średnia ..


Ech niestety jestem już wybredny :P
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Deem »

AkitaInu pisze:Ok,

Więc tak :)

Napewno odpadają:

Fief - musiałbym zagrać ale nie wiem czy właśnie gra nad stołem a nie na stole troche mnie nie odstrasza. Do czegoś takiego potrzeba odpowiednich graczy a nie każdy w naszej szóstce takim graczem jest

REX - to by w sumie mogło być ale też jest dużo polityki

Ech niestety jestem już wybredny :P
Jeśli obawiasz się gry nad stołem w Fief to zdecydowanie odradzam również Rexa - bez układów i układzików pozostaje tylko raczej płytka przepychanka o obszary w stylu Gry o Tron.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: AkitaInu »

Deem pisze:
AkitaInu pisze:Ok,

Więc tak :)

Napewno odpadają:

Fief - musiałbym zagrać ale nie wiem czy właśnie gra nad stołem a nie na stole troche mnie nie odstrasza. Do czegoś takiego potrzeba odpowiednich graczy a nie każdy w naszej szóstce takim graczem jest

REX - to by w sumie mogło być ale też jest dużo polityki

Ech niestety jestem już wybredny :P
Jeśli obawiasz się gry nad stołem w Fief to zdecydowanie odradzam również Rexa - bez układów i układzików pozostaje tylko raczej płytka przepychanka o obszary w stylu Gry o Tron.
Dzięki Deem, bardzo cenna uwaga dla mnie. Gry o tron z Żoną nie lubimy i też się fiefa i REXa obawiam.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze:
Curiosity pisze:Battlestar Galactica
Zgadzam się :) Ale bardziej szukam właśnie czegoś w stylu "poleć/popłyń tam swoim statkiem, natłucz komuś albo coś odkryj. Ulepsz swoje wojska/ekonomię, wynajdź jakąś fajną technologię itp itd :)
Xia
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Kmet »

Struggle of Empires . Ma tę zaletę, że na 6 gra się super, a jak przypadkiem będzie 7 to jeszcze fajniej.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: bukimi »

Kmet pisze:Struggle of Empires . Ma tę zaletę, że na 6 gra się super, a jak przypadkiem będzie 7 to jeszcze fajniej.
Mi w Struggle of Empires bardzo przeszkadzała losowość przy rozstrzyganiu starć i bardzo utrudnione nadrobienie porażki. Po przegranej masz spore szanse na to, że będziesz przeganiany przez lidera z miejsca w miejsce. Poza tym faktycznie gra jest całkiem fajna.

Przy okazji cieszę się, że nie odrzuciłeś całkiem Dominant Species. Musisz grę pożyczyć czy coś, żeby po prostu przekonać się, czy podejdzie innym graczom w Twojej grupie. Przy tym warto wziąć pod uwagę, że pierwsza rozgrywka bywa przytłaczająca, a od drugiej w dal idzie znacznie płynniej.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Sebs »

Rozumiem ze Scythe z dodatkiem juz rozwazales? Tak samo jak Mare Nostrum z dodatkiem pozwala grac na 6 osob bodajze. A tak na serio, najlepszym wyjsciem bedzie powiedziec jednej osobie ze smierdzi, nie lubicie jej i zeby poszla do domu. Wtedy spokojnie wyciagniesz Terraformacje Marsa :-)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Kmet »

bukimi pisze:
Kmet pisze:Struggle of Empires . Ma tę zaletę, że na 6 gra się super, a jak przypadkiem będzie 7 to jeszcze fajniej.
Mi w Struggle of Empires bardzo przeszkadzała losowość przy rozstrzyganiu starć i bardzo utrudnione nadrobienie porażki. Po przegranej masz spore szanse na to, że będziesz przeganiany przez lidera z miejsca w miejsce. Poza tym faktycznie gra jest całkiem fajna.
Wojna to wojna, tylko czesciowo matematyka ;).
A co do gry - w świetny sposób w Struggle zarządzasz tym ryzykiem przez wybór kart.
Dla mnie najlepsza to najlepsza 6osobowka i najlepsza gra Wallace.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: cohlerc1 »

Swego czasu też szukałem gry o podobnych "parametrach" może te geeklisty coś ci podpowiedzą
https://boardgamegeek.com/geeklist/1921 ... lay/page/1?
https://boardgamegeek.com/geeklist/3242 ... -6-players
Od siebie dodam że lepiej wypróbuj age of empires przed zakupem bo jest to dość prosty worker placement z area kontrol który, pozwolę sobie zabluźnić, ma już swoje lata co widać. Gra mi się podoba choć widać że gry poszły już do przodu ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze:
Curiosity pisze:Battlestar Galactica
Zgadzam się :) Ale bardziej szukam właśnie czegoś w stylu "poleć/popłyń tam swoim statkiem, natłucz komuś albo coś odkryj. Ulepsz swoje wojska/ekonomię, wynajdź jakąś fajną technologię itp itd :)
Xia
Ale xia jest podobno masakrycznie losowa :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze:
Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze: Zgadzam się :) Ale bardziej szukam właśnie czegoś w stylu "poleć/popłyń tam swoim statkiem, natłucz komuś albo coś odkryj. Ulepsz swoje wojska/ekonomię, wynajdź jakąś fajną technologię itp itd :)
Xia
Ale xia jest podobno masakrycznie losowa :)

Wysłane z telefonu
Nie z dodatkiem.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Główne Danie - gra euro/ameri na 6 osób (MUSI być na 6)

Post autor: Kin@a »

mat_eyo pisze:
Vandal pisze:Z ciężkich euro na 6 osób, gdzie jest walka na noże - Dominant Spiecies.
Zdecydowanie +1
bukimi pisze:Ciężkie euro na 6 osób? Bez wątpienia Dominant Species. Jak widzisz wiele osób poleca, ja też. Na pewno się nie zawiedziesz!
Dokładnie tak.
ODPOWIEDZ