Pomoc w wyborze gry

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Pomoc w wyborze gry

Post autor: Szpanerski »

Witam. Czy możecie doradzić mi jaka gra powinna spodobać się mnie i mojej narzeczonej? Postaram się w skrócie wymienić co nas interesuje:
1. Gra nie musi być tylko na dwie osoby ale ważne by w wariant 2osobowy był w niej dostępny i we dwoje już grało się dobrze
2. Może to być zarówno kooperacja jak i pojedynek lub rozwój - ważne by rozgrywki nie były zawsze takie same
3. Wydanie gry powinno być ładne (nie lubimy wizualnie ponurych gier)
4. Dla przykładu wymienię jakie gry znamy i bardzo nam się podobają. Często gramy w:
- Seasons
- Ghost Stories
- Wielka Księga Szaleństwa
- Ashes

Jesteście w stanie powiedzieć co jeszcze możemy dolaczyc do naszej kolekcji? Coś co chociaż po trochu spełnia powyższe kryteria?

Z góry dzięki za każdą nową pozycję do sprawdzenia!
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Zefireq »

1. Wątek nie ten :P
2. 7 Cudów Pojedynek - dwuosobowa, bardzo dobrze wydana, wciągająca, chce się grać i grać
3. Five Tribes/Pięć Klanów - 2-4, choć ja zawsze gram w 2. Wydanie również super, ustawienie meepli losowe, więc zawsze inne.
4. Zamki Szalonego Króla Ludwika - 2-4, licytacja, piękne grafiki polskiej wersji, różne cele więc gra się zawsze inaczej, gorąco polecam, też zwykle gram w 2 i choć na licytacji nieco traci, to w samej grze nie.
5. Troyes - w zasadzie wszystko co w poprzednich - tylko estetycznie nie musi się podobać (mi się bardzo podoba wizualnie, drugiej połówce ni w ząb); jest to przy okazji najtrudniejsza (czyt. najwięcej możliwości różnych dróg, decyzji, itd., wbrew często przytaczanej opinii próg wejścia wcale nie jest jakoś super wysoki) z wymienionych gier.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Szpanerski »

Faktycznie wątek nie ten. Może moderator przeniesie bo ja chyba nie potrafię bądź nie mogę ;(

Dzięki wielkie za propozycję. Czy jeszcze ktoś coś poleci?
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: wok »

agricola - jeśli chodzi o styl na kartach to nie jest to niestety seasons, ale też całkiem przyjemna graficzka. Do tego sporo drewnianych znaczników, które wyglądaja naprawdę extra. Sama rozgrywka dość fajna, choć ma posiada ten element frustracji (chciałbym zrobić to i to i jeszcze tamto a nie mam wystarczająco akcji...)
7 cudów ma też wersje zwykłą (do 7 graczy w przeciwieństwie do pojedynku, który jest tylko na 2 osoby). - bardzo przyjemna gra, zwłaszcza jeśli podoba wam się draft (system wybierania kart, który znacie m. in. z seasons)
robinson crusoe - mnóstwo czynników, które wpływają na rozgrywkę zmniejszając jej liniowość. Jednak ta duża (wg mnie) ilość zasad sprawia, że gra ma spory próg wejścia. Dodatkowo oprócz scenariuszy zawartych w pudełku, można wydrukować kolejne - fanowskie.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Ink »

Szpanerski pisze:Faktycznie wątek nie ten. Może moderator przeniesie bo ja chyba nie potrafię bądź nie mogę ;(
Proszę bardzo :)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
amras
Posty: 107
Rejestracja: 18 gru 2014, 19:16
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: amras »

Zefireq pisze:1. Wątek nie ten :P
2. 7 Cudów Pojedynek - dwuosobowa, bardzo dobrze wydana, wciągająca, chce się grać i grać
3. Five Tribes/Pięć Klanów - 2-4, choć ja zawsze gram w 2. Wydanie również super, ustawienie meepli losowe, więc zawsze inne.
4. Zamki Szalonego Króla Ludwika - 2-4, licytacja, piękne grafiki polskiej wersji, różne cele więc gra się zawsze inaczej, gorąco polecam, też zwykle gram w 2 i choć na licytacji nieco traci, to w samej grze nie.
5. Troyes - w zasadzie wszystko co w poprzednich - tylko estetycznie nie musi się podobać (mi się bardzo podoba wizualnie, drugiej połówce ni w ząb); jest to przy okazji najtrudniejsza (czyt. najwięcej możliwości różnych dróg, decyzji, itd., wbrew często przytaczanej opinii próg wejścia wcale nie jest jakoś super wysoki) z wymienionych gier.
Myślę, że nie da się Wam polecić lepszych gier, sam mam większość z nich i świetnie sprawdzają się zarówno na dwie, jak i więcej osób :) Ze swojej strony mogę jeszcze polecić Wyspę Skye - kafle, mechanizm odrzucania, kupowania - dobrze działa na we wszystkich konfiguracjach graczy :)
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Szpanerski »

Z tego co widze kazda gra moglaby nam sie psodobac ale Napewno jak bede mial okazje wyprobuje 7 cudow swiata oraz Osadnicy Narodziny Imperium bo chyba graficznie najbardziej beda cieszyc oko a dla nas to wazne :)
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Szpanerski »

Przejrzałem się wszystkim wymienionym grom na yt i faktycznie pasują do powyższych kryteriów. A Gdybyśmy szukali czegoś bardziej rozbudowanego/zaawansowanego? Cena nie gra roli. Czas rozgrywki też im dłużej tym lepiej (nawet tryb prowadzenia jednej gry przez kilka sesji może byc). Figurkowe gry także rozważymy. Byleby było ok już od 2 osób i cieszyło oko ładnym kolorowym wydaniem ;)
Jakieś bardziej zaawansowane propozycje?
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Giermek »

W takim przypadku Wojna o Pierścień. My z żoną uwielbiamy. Długa, wciągająca i rozbudowana gra opowiadająca historię z Władcy Pierścieni. Super wydanie z masą figurek. Jednak to wojna na planszy,więc nie wiem, czy coś takiego Was interesuje...
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Rafalm »

Szpanerski pisze:Czas rozgrywki też im dłużej tym lepiej (nawet tryb prowadzenia jednej gry przez kilka sesji może byc).
To może zerknijcie na Pandemic: Legacy. Całą kampania trwa 12 miesięcy, jeden miesiąc rozgrywki to 1-2 posiedzeń, więc całość kampanii to od 12 do 24 rozgrywek, a w trakcie jej trwania zmieniają się warunki rozgrywki (zmiany planszy, kart i różne inne niespodzianki).
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Szpanerski »

Ogarniemy dzisiaj w wolnej chwili dzisiaj jak te gry się prezentują
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Ravn »

Na 2 osoby swietny jest Patchwork, Jaipur (troche latwy), Summoner wars (imo brzydkie grafiki ale gra przednia). A z coopow (widze ze lubicie Ksiege i Ghost stories) to praktycznie kazdy inny sie nada- Forbidden island/desert, Pandemic, Robinson.
Kazdy z nich to troche inna kategoria wagowa i rodzajowa, ale dzialaja ladnie i wszystkie polecam.

edit.
7 cudow pojedynek tez fajowe
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: arracan »

Five Tribes idealnie się wpasuje w pierwsze wymagania. Co do drugiego, na grę większego kalibru- Star Wars Rebelia, kapitalny tytuł ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
ODPOWIEDZ