"Stawka wieksza niż życie" - polecacie?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
adelaide
Posty: 18
Rejestracja: 02 lut 2017, 12:37

"Stawka wieksza niż życie" - polecacie?

Post autor: adelaide »

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem gry 'Stawka większa niż życie'. Czy uważacie,że warto? Czy gra się fajnie w dwie osoby? Czy daje duże pole do manewru jeśli chodzi o strategie? I czy jest bardzo losowa,bo widzę,że w zestawie jest kilka kostek do gry? Z góry dzięki za sugestie.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: "Stawka wieksza niż życie" - polecacie?

Post autor: myszor »

Myślę, że warto... rozważyć ;) Gra jest bardzo klimatyczna i nie aż tak losowa, jak się wydaje (kości dają tylko część wyniku, do tego dochodzą różne modyfikatory). Z tym, że trzeba grać na pełnych zasadach, a tych jest całkiem sporo do przyswojenia.
adelaide
Posty: 18
Rejestracja: 02 lut 2017, 12:37

Re: "Stawka wieksza niż życie" - polecacie?

Post autor: adelaide »

Dzięki za odpowiedź. Skusiła mnie mega cena w Empiku. Lekko uszkodzona folia i troszkę zdarty róg opakowania i aż 50% rabatu:) Musze częściej szukać takich promocji.
Mam już za sobą pierwszą przykładową rozgrywkę z okrojonymi zasadami. Sama grafika i wykonanie są naprawdę super. Mam nadzieję, że szybko ogarnę resztę zasad i rozgrywka będzie fajna. Póki co zapowiada się nieźle. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: "Stawka wieksza niż życie" - polecacie?

Post autor: akahoshi »

Ja polecam z całego serca.
Mimo że zasad jest multum, to dzięki świetnie zrobionej instrukcji (początkowe scenariusze po kolei wprowadzają zasady) szybko zapoznaje się z mechanizmami rządzącymi grą.
I ten szpiegowski klimat...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ