Gra logistyczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Gra logistyczna

Post autor: szyimon »

Witam,

W ostatnim czasie udało mi się przekonać żonę do częstszego grania ze mną w planszówki - na razie w proste gry. Na tyle jej się spodobało, że sama zaczęła szukać gier i czytać recenzje (jak długo musiałem na to czekać?:P)
W końcu zadała pytanie czy znam jakieś gry o tematyce magazynów, palet, wózków widłowych, transportu samochodowego, kolejowego itp. czegoś co typowo się wiąże z branżą logistyczną. Jako agent celny i spedytor międzynarodowy chętnie przeniosłaby pracę na plansze i spróbowała swoich sił.

Zaproponowała grę La Havre ze względu, że można w niej zarządzać portem , towarami, budynkami czyli coś w mniej lub większym stopniu dotyczy jej specjalności. Jest to jednak gra o wyższym poziomie trudności, dlatego chciałbym jej zaproponować coś łatwiejszego na początek.

I tutaj pytanie do forumowiczów: czy znacie i moglibyście polecić jakieś gry w tej tematyce?

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje :)
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra logistyczna

Post autor: Om nom nom »

Prostych, dobrych, w tej tematyce i w dodatku na dwie osoby nie ma :)

Kanban będzie świetną symulacją logistyki, ale jest ciężki.
Container jest blisko tematycznie, ale od 3 osób.
Age of steam, steam i inne gry transportowe - też niezbyt łatwe i nie wiem jak chodzą na dwie osoby.
.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra logistyczna

Post autor: Rafalm »

Dla mnie świetną gra logistyczną jest Wyścig do Renu 1944. Gra dla 1-3 graczy, dobrze chodzi na dwie osoby. Tyle tylko, że tematyka zaopatrywania armii, które pędzą do Zagłębia Ruhry niekoniecznie spotyka się ze zrozumieniem wśród płci pięknej.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Gra logistyczna

Post autor: kastration »

Przychylam się do Wyścigu do Renu, jak dobrze wprowadzić, to i płeć piękna da radę (wiem, z autopsji), no ale właśnie niekoniecznie uzna grę za wytrawną. Kwintesencja gry logistycznej na pewno, świetne, szybkie, łatwe do nauczenia rozgrywki.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra logistyczna

Post autor: McAron »

Ja bym brał Le Havre. Jeżeli Twoja połówka sama się zainteresowała grami i znalazła coś co się jej podoba, to nie ma sensu myśleć jeszcze za nią czy jej wybór jest OK. Moja żona znalazła i pokochała Tzolkina i szczerze powiem, że dostaję od niej przy tej grze baty jakich mało :wink:
Tigahmes
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2017, 16:05

Re: Gra logistyczna

Post autor: Tigahmes »

"Komisarz Wiktor: Sprawa zaginionego obrazu" - gra bardzo ciekawa, każda rozgrywka różni się od siebie, wymaga bardzo logicznego myślenia oraz łączenia ze sobą faktów :)
"Tajniacy" - gra bardzo prosta ale zarazem bardzo złożona, wszystko zależy od przekazywania informacji oraz zrozumienia logicznymi myślami myśli lidera swojej drużyny.
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra logistyczna

Post autor: Om nom nom »

Tigahmes pisze:"Komisarz Wiktor: Sprawa zaginionego obrazu" - gra bardzo ciekawa, każda rozgrywka różni się od siebie, wymaga bardzo logicznego myślenia oraz łączenia ze sobą faktów :)
"Tajniacy" - gra bardzo prosta ale zarazem bardzo złożona, wszystko zależy od przekazywania informacji oraz zrozumienia logicznymi myślami myśli lidera swojej drużyny.
logistyczna, a nie logiczna :)

Autorze, czy udało Ci się coś wybrać?
.
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra logistyczna

Post autor: szyimon »

Om nom nom pisze:
Tigahmes pisze:"Komisarz Wiktor: Sprawa zaginionego obrazu" - gra bardzo ciekawa, każda rozgrywka różni się od siebie, wymaga bardzo logicznego myślenia oraz łączenia ze sobą faktów :)
"Tajniacy" - gra bardzo prosta ale zarazem bardzo złożona, wszystko zależy od przekazywania informacji oraz zrozumienia logicznymi myślami myśli lidera swojej drużyny.
logistyczna, a nie logiczna :)

Autorze, czy udało Ci się coś wybrać?
Za radą rzeczywiście wybraliśmy La Havre i właśnie oczekujemy na przesyłkę. Jestem ciekawy, czy żonie się spodoba :)
ODPOWIEDZ