Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedynek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Inamo
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2016, 00:37
Lokalizacja: Erkrath

Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedynek

Post autor: Inamo »

Witajcie

Pytanie swoje kieruje raczej do tych z Was, którzy lubią sabotażystę i są dobrze obeznani z ta gra zarówno podstawka, rozszerzeniem i może rowniez z dwuosobowka.

Mam dylemat, bo chce sprawić sobie te grę, ale dotychczas przeszkoda był fakt, ze jest od trzech osób, a podobno najlepiej działa i tak w większym gronie. Nie dawano jednak wypatrzyłam, ze wyszła wersja dwuosobowa, która zbiera niezgorsze recenzje, wiec tu wybór padł na te opcje (choć przyznam się, ze wolałabym mieć wersje działającą, rowniez w większym gronie, która jednocześnie dobrze działa w dwie osoby)

Tutaj wpadł mi wtedy w oko dodatek , na którym jest napisane ze działa już od dwóch osób.
Stad teraz dylemat, czy kupić podstawkę z dodatkiem (jeśli faktycznie działa dobrze w dwie osoby), wtedy miałabym opcje rowniez sprzyjającą bardziej kontaktom społecznym:) w razie czego.
Czy może lepiej dwuosobowke (bo na przykład dużo lepiej działa dla dwóch osób niż podstawka z rozszerzeniem?
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: siekan »

Nie wyobrażam sobie Sabotazyste na 2 osoby. Ba, nie wyobrażam sobie na 3 czy 4. W grupie 5 osób gra się spoko, ale myślę że jeszcze lepiej byłoby 6 czy 7. Miodem tej gry jest blef i trzymanie do końca w niepewności czy ty sabotujesz czy nie. I kto jest z tobą a kto nie. Tutaj 80% to gra nad stołem więc po co się tym katować w 2 osoby? Dla mnie strata czasu. W pojedynek nie grałem, odnoszę się tylko do oryginalnej wersji. W Grę o Tron też niby można od 4 a w Chaos w Starym Świecie od 3 a jak jest naprawdę sami wiemy
Inamo
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2016, 00:37
Lokalizacja: Erkrath

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: Inamo »

siekan pisze:Nie wyobrażam sobie Sabotazyste na 2 osoby. Ba, nie wyobrażam sobie na 3 czy 4. W grupie 5 osób gra się spoko, ale myślę że jeszcze lepiej byłoby 6 czy 7. Miodem tej gry jest blef i trzymanie do końca w niepewności czy ty sabotujesz czy nie. I kto jest z tobą a kto nie. Tutaj 80% to gra nad stołem więc po co się tym katować w 2 osoby? Dla mnie strata czasu. W pojedynek nie grałem, odnoszę się tylko do oryginalnej wersji. W Grę o Tron też niby można od 4 a w Chaos w Starym Świecie od 3 a jak jest naprawdę sami wiemy
No tak zgadzam sie co do Tego co napisałeś jeśli chodzi o podstawkę, ale z tego co czytałam zarówno rozszerzenie jak i pojedynek na tyle zmieniają grę , ze czytałam pare zadziwiająco pozytywnych opinii odnośnie gry dwuosobowej właśnie, przynajmniej jeśli chodzi o pojedynek. Chcialam się wiec upewnić czy to samo dotyczy gry z rozszerzeniem.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: wok »

W pojedynek nie grałem- więc nie mogę się wypowiadać.

Jeśli chodzi o rozszerzenie - jest bardzo fajne i ta gra jest wg mnie o wiele lepsza niż podstawka. To jeden z tych tytułów przy których dodatek jest must have. Aczkolwiek na 2 osoby... W zasadzie może i dałoby się grać, ale jest bardzo kiepska gra. Grywałem w 4 osoby i już dało się grać, ale faktycznie w 5 czy 6 było lepiej. Także jako gry na 2 osoby nie kupiłbym tego na pewno.
Inamo
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2016, 00:37
Lokalizacja: Erkrath

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: Inamo »

wok pisze:W pojedynek nie grałem- więc nie mogę się wypowiadać.

Jeśli chodzi o rozszerzenie - jest bardzo fajne i ta gra jest wg mnie o wiele lepsza niż podstawka. To jeden z tych tytułów przy których dodatek jest must have. Aczkolwiek na 2 osoby... W zasadzie może i dałoby się grać, ale jest bardzo kiepska gra. Grywałem w 4 osoby i już dało się grać, ale faktycznie w 5 czy 6 było lepiej. Także jako gry na 2 osoby nie kupiłbym tego na pewno.
No to chyba musze przede wszystkiem zobaczyc (przeczytac obie instrukcje) i zobaczyc jaka jest roznica w grze z dodatkiem a gra pojedynek. Bo jesli mechanizm jest podobny to byc moze tak jak piszesz na dwie osoby nie ma sensu. Choc czytalam o pojedynku dobre opinie i to czesto tych ktorzy sa fanami klasycznego sabotazysty.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: kisiel365 »

Osobiście uważam, że sabotażysta jest lepszy bez dodatku. To jest typowa imprezówka dla 5+ osób i mechanika nie może być zbyt skomplikowana. Całe piękno gry to skupienie się na blefie i przekonaniu innych do swoich racji. Grałem z ekipą wielokrotnie, zawsze było głośno i radośnie, zasady były proste, podział oczywisty my vs oni. Jak tylko dołożyliśmy dodatek - ludzie się zaczęli motać w zasadach podziału złota i dedukować z ułożeń kart przynależności do kolorów, w rozgrywkę wdały się przestoje i gra straciła swoje piękno.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Inamo
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2016, 00:37
Lokalizacja: Erkrath

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: Inamo »

No wiec tak
Póki co zapoznałam się z instrukcja zarówno pojedynku jak i rozszerzenia i doszłam do wniosku, ze w pojedynku stanowczo będzie mi brakować ukrytych rol, co jak zauważyłam dość mi się podoba. Wiec postanowiłam protestować na bga sabotażystę 2 na dwie osoby i muszę przyznać, ze nie jest tak źle, No oczywiście jest to inny, zapewne, klimat niż w większej grupie ludzi i rol , ale i tak jest milo, a może jestem typem, który lubi takie sobie dłubanie we dwoje korytarzy:))) w każdym razie podstawka i rozszerzenie już w drodze do mnie (jak się zdarzy większe grono, będzie jak znalazł, a póki co we dwójkę) zobaczymy jak w realu się sprawdzi.
Kowaljj
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2016, 09:29

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: Kowaljj »

Czasami gramy w Sabotażystę pojedynek. Gra jest łatwa, szybka i przyjemna. Nie zajmuje dużo czasu i miejsca. Jak dla mnie jako lekka 2-osobówka jest idealna.
W podstawową wersję sabotażysty nie grałem, ale z tego co czytałem to zasady się bardzo zmieniają w pojedynku.
Inamo
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2016, 00:37
Lokalizacja: Erkrath

Re: Sabotażysta - co kupić podstawkę z dodatkiem czy pojedyn

Post autor: Inamo »

Kowaljj pisze:Czasami gramy w Sabotażystę pojedynek. Gra jest łatwa, szybka i przyjemna. Nie zajmuje dużo czasu i miejsca. Jak dla mnie jako lekka 2-osobówka jest idealna.
W podstawową wersję sabotażysty nie grałem, ale z tego co czytałem to zasady się bardzo zmieniają w pojedynku.
Tak widzialam,ze pojedynek jest nieco inny niz podstawka, sa klucze,inne ulozenie kart i wiecej ukrytego zlota. W sumie o rozszerzeniu tez pisza,ze zmienia podstawke,wprowadza nieco zamieszania chocby iloscia mozliwych rol.Moze bedzie okazja kiedys zagrac w pojedynek,na pewno plusem jest ,ze mozna w niego grac w trybie solo,do czego,zycie czasem zmusza;)
ODPOWIEDZ