WP LCG vs. AH LCG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

WP LCG vs. AH LCG

Post autor: pattom »

Czołem,

coś mnie bierze na kooperacyjne LCG :-)
Zastanawiam się nad wyborem i mam pewien problem, który, mam nadzieję, pomożecie mi rozwiązać :-)
Chętnie poczytam argumenty za i przeciw o każdej grze. Kiedyś miałem krótki epizod z Władcą Pierścieni ale po rezygnacji Galakty z wydawania wersji polskiej pozbyłem się, zbyty pochopnie, swojej kolekcji.
Zarówno Władca Pierścieni LCG jak i Arkham Horror LCG bardzo mi odpowiadają klimatem i tematyką.
Mam obawy o dostępność kupna jeśli chodzi o WP.

Pomożecie ? :-)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: WP LCG vs. AH LCG

Post autor: donmakaron »

Arkham wydaje się być trochę bardziej przygodowe niż Władca, więcej tam historii i klimatu, ale mniej gry - ograniczony (przynajmniej póki co) deckbuilding, dłuższy set up, chyba nawet bardziej zagmatwane zasady. Władca jest taki trochę spokojniejszy i bezpieczniejszy.

Osobiście bardzo liczyłem na AH, ale bieda decki z podstawki, rozdmuchany set up i problem z regrywalnością skreślił dla mnie tę grę. Pozycja Władcy nie zachwiana i zostaje on nadal królem kooperacji.

To wszystko z perspektywy gry dwu- i czterosobowej.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: WP LCG vs. AH LCG

Post autor: szutek »

Skoro w zasadzie obydwie gry Ci odpowiadają, to wydaje mi się, że rozsądniej będzie wejśc w Arkhama, ze względu na to, że świezo co miał premierę i dostępny jest do niego tylko jeden dodatek. W LCG dużą frajdę sprawia podażąnie za cyklem wydawniczym i śledzenie zmian w "mecie", testowanie nowych mechanik itd. LOTR już jest kilka lat na rynku i kupowanie po kawałku byłoby bardzo nieopłacalne, zaś kupno używanej całości w znacznej części odebrałoby Ci tę przyjemność.
ODPOWIEDZ