proszę o pomoc, co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
berry93
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:21

proszę o pomoc, co wybrać?

Post autor: berry93 »

Witam,
Chcę kupić grę na preent , znalazłam kilka, które mnie zaciekawiły, ale nie mogę się zdecydować. Czy możecie mi doradzić spośród tych?:
1. Robinson Crusoe, przygoda na przeklętej wyspie
2. Lord of the Rings: The Boardgame
3. Pandemic (Pandemia): Czas Cthulhu

Rozważałam też: Tajemnicze domostwo i Zimowe opowieści

Bardzo proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: proszę o pomoc, co wybrać?

Post autor: arturpe »

Sprecyzuj proszę dla kogo. Trochę od Sasa do Lasa. Najcięższy Robinson, najlzejsze Zimowe Opowieści (nie znam 2ki). Każdy z tytułów chodzi inaczej w różnych składach. Widzę, że proponujesz kooperacje. Dla niedzielnych graczy proponuję opowieści lub Pandemie. Dla zaawansowanych Robinsona.

Wybaciecz bełdy, bo wyłsane z mokórki.
berry93
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:21

Re: proszę o pomoc, co wybrać?

Post autor: berry93 »

dla chłopaka, więc poniekąd dla mnie :D trochę już gramy i generalnie szukałam jakiejś przygodowej planszówki, ale wybór jest dla mnie za duży i różne rzeczy mi w oko wpadły. Chciałabym, żeby to była raczej klimatyczna gra, a nie automat
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: proszę o pomoc, co wybrać?

Post autor: Khag »

Pandemic czas Cthulhu to raczej automat, grałem narazie tylko solo i jakoś nie poczułem tam przygody.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: proszę o pomoc, co wybrać?

Post autor: arturpe »

Robinson powinien mu się spodobać, a skoro trochę gracie, to ogarniecie. Z tej listy przy tej konfiguracji nr 1.

Nie znam Domostwa, ale wszyscy zachwalaja. Wg mojej wiedzy po lekturze forum i recenzji na skali przygodowosci stoi jednak wyżej niż Robinson, który jest w sumie worker placementem. Ale popytaj w tej sprawie bardziej obeznanych :)

Wybaciecz bełdy, bo wyłsane z mokórki.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: proszę o pomoc, co wybrać?

Post autor: genek »

tajemnicze domostwo to taki trochę kooperacyjny dixit :mrgreen: ja tam nie jestem ekspertem od klimatycznosci itp, więc nie wiem jak to zmierzyć, ale chyba mozna powiedzieć, ze jakis klimat jest
Matik7777
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2017, 18:56

Re: proszę o pomoc, co wybrać?

Post autor: Matik7777 »

Robinson lub Tajemnicze dommostwo. Jesli wiekszosc partii we 2 to Robinson.

Sent from my A0001 using Tapatalk
ODPOWIEDZ