Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: siekan »

Witajcie :)
Chciałbym zorganizować troszkę luźniejszy wieczór nad plansza jako odskocznie od mozgozerow. Ilość graczy 5+. Gry mają być szybkie, sporo gry nad stołem, blef, negocjacje, sojusze, zdrady ;) absolutnie odpadają wszelkie kalamburowe i zręcznościowe - to raczej nie podejdzie.
Z tych co na pewno będzie:
Sabotazysta - ogrywana w różnym gronie i zawsze wypadała genialnie. Im więcej osób tym lepiej :)
Bang - ale tylko kosciany. Jest na tyle szybki że problem eliminacji praktycznie nie istnieje
Resistance - liczę na hit wieczoru i uważam że sprawdzi się fantastycznie
One Night Ultimate Werewolf - tylko jak zdążę wykonać domowym sposobem, na pewno nie dam za nią ponad stówki ale gra fantastyczna

Coś jeszcze możecie polecić w takim stylu?
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 479 times
Kontakt:

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: crazygandalf »

U nas Sabotażysta z Bangiem kościanym sprawdza się cały czas. Dwie najczęściej katowane gry. :D Polecam dodatek do Sabotażysty. Gra jest znacznie lepsza wtedy. Z podobnych gier to sprawdza się jeszcze "Kasa i Spluwy", a także Bluff. Ostatnio na salony wszedł również Colt Express.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: siekan »

Kasa i Spluwy zobacze jeszcze :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: ariser »

Avalon ma twist z Merlinem, którego (chyba) nie ma w oryginalnym Resistance. Zabawa przednia. Co do ONU Werewolfa to teraz w polskiej wersji będzie do wzięcia za niecałe 50 zł. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: genek »

z avalonowych gier to jeszcze secret hitler jest wersja do druku
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: siekan »

Właśnie jutro jedzie do druku :)
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: Quille »

A może Dobble - szybkie, na dużo osób, łatwa do ogarnięcia, nie potrzebuje dużo miejsca i łatwa w transporcie (nie ma dużego pudła)
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: Al_Dente »

Coup, lub po naszemu Światowy Konflikt. Chociaż tematycznie zdecydowanie wolę Coup ;)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: siekan »

Dobble zdecydowanie zbyt ... proste :/ towarzystwo jest juz po prostu zbyt mocno ograne i taka zrecznościówka po prostu może znudzić
Coup zdecydowanie idzie na radar. Polskie wydanie czyli Światowy Konflikt to jakaś porażka, nie wiem kto to wymyślił.

Kurcze, dziś oglądałem gameplay z Secret Hitler i nie wiem czemu dopiero teraz to odkryłem. Wygląda genialnie, a jako że uwielbiamy One Night Ultimate Werewolf (kiedyś cały weekend było cięte, ponad kilkadziesiąt partii) to powinno być w punkt.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: Leszy2 »

siekan pisze:Witajcie :)
Chciałbym zorganizować troszkę luźniejszy wieczór nad plansza jako odskocznie od mozgozerow. Ilość graczy 5+. Gry mają być szybkie, sporo gry nad stołem, blef, negocjacje, sojusze, zdrady ;) absolutnie odpadają wszelkie kalamburowe i zręcznościowe - to raczej nie podejdzie.
La Cosa Nostra - to kwintesencja gry nad stołem, blefu, negocjacji, sojuszy i zdrad. Niestety gra nie jest szybka. Im towarzystwo lepiej się bawi tym gra bardziej się wydłuża.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: Apos »

Gry mają być szybkie, sporo gry nad stołem, blef, negocjacje, sojusze, zdrady
Secret Hitler spełnia wszystkie Twoje wymagania. Dodatkowo gra gwarantuje tony śmiechu nad stołem ;). U nas SH sprawdzał się dwojako: jako odskocznia od ciężkich gier euro lub po prostu gra na imprezę. Ja po obejrzeniu m.in. tego wiedziałem że będzie to hit. Jest to też chyba najczęściej grany tytuł 2016 w mojej ekipie. Secret Hitler jest Print&Play i tanim kosztem można mieć b. fajną grę imprezową. Jedyna uwaga: jeżeli w grupie macie osoby bardzo drętwe, suche i nie uznające innych gier poza ciężkim euro lub obrażalskie to może im nie podejść - ich strata ;).
Tigahmes
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2017, 16:05

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: Tigahmes »

https://boardgamegeek.com/boardgame/157 ... nottingham
Gra głównie zbudowana na umiejętności blefowania oraz wiedzy czy dany gracz wykryje w nas kłamstwo czy nie, samego główkowania nie ma tak dużo a zabawa jest naprawdę przednia :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: EsperanzaDMV »

A Tajniacy? Genialna w swojej prostocie gra.
Poza tym Sabotażysta! Doskonała gra przy takiej ilości osób, im więcej tym lepiej :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: hipcio_stg »

Cytadela, maskarada?
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: ko2a »

Bang kosciany

pisnane z teelfonu, sory za litrerowki
Monok
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2014, 10:47
Been thanked: 2 times

Re: Imprezowa 5+ - odskocznia od ciężkich tytulow

Post autor: Monok »

Bang kościany jest mega prosty, zostawiłem w kolekcji, ale u nas mało kiedy trafia na stół ...

Do graczy 6
-alhambra
-Augustus
- Survive (wyspa lub kosmos,osobiście mam kosmos, bardzo lekka gra pełna chaosu i negatywnej interakcji w najczystrzej formie) :twisted:
- carcassone ktoryś dodatek wprowadza 6 gracza ja mam big boxa więc nie wiem ktory
- trucizna
- Ucieczka ze świątyni zagłady (któryś dodatek daje 6 gracza) lekka 10 minutowa imprezówka kooperacyjna

Nawet do 8
-7 cudów świata z dodatkiem miasta (jest dużaaaa losowość i chaos) ale to i tak lepiej się sprawdza niż gry imprezowe w moim gronie ...

Nawet do 10
6 bierze! - U nas największy hit imprezowy !!


Z innej beczki :
nie testowaliśmy tego wcale! :D

Może nie ma zdrady i kłamstwa nad stołem, ale tytuły są na tyle lekkie że można spokojnie przy nich rozmawiać :) (poza ucieczką ze świątyni ;) ...
ODPOWIEDZ