Gra dla 8 i 11 latków

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
muchozol
Posty: 55
Rejestracja: 07 gru 2014, 18:07
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Gra dla 8 i 11 latków

Post autor: muchozol »

Witam szanownych grajków. Szukam gry dla dwójki "dzieciaczków" + rodzice. Ona lat 8 , braciszek lat 11, starszych pominiemy. Z tego co wiem, grywają w Talizman, Wsiąść do pociągu.
Sam myślałem nad Brzdękiem - ale chwilowo za drogi. Tak szukając pomysłu, jeszcze
Wyprawa do Eldorado wpadła mi w oko.
Co jeszcze z własnych doświadczeń możecie polecić? Tak do 150 myślałem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra dla 8 i 11 latków

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Wszystko zależy od tego w jakim kierunku chcesz by przygoda dzieci związana z planszówkami poszła.

Możesz zaproponować im :

1. Proste gry abstrakcyjne :
- Splendor
- Azul
- Takenoko
2. Proste gry z kontrolą terenu :
- Carcassonne
- Small World
- Królestwo w Budowie
3. Proste gry kooperacyjne :
- Pandemia
- Zakazana wyspa
- Tajniacy Duet
4. Proste gry pojedynkowe :
- Colt Express
- Potwory w Tokio
- Bang ! Gra Kościana
5. Proste gry blefu :
- Mr. Jack
- Szeryf z Nottingham
- Camel Up

Są to gry wprowadzające, których ładne wykonanie i prostota pozwoli zrelaksować się dzieciom jak i rodzicom, którzy nie będą musieli tłumaczyć skomplikowanych zasad ,a dzieci i tak nic z nich nie pojmą.
Większość dzieci do 12 roku życia "gra oczami". Gry muszą być ładne (atrakcyjne), proste, dawać satysfakcję po wygranej, lecz nie męczyć. Powinny trwać co najwyżej 1 h, może 1,5 h.
Gry jak 7 Cudów Świata, Na Skrzydłach, Wyspa Skye, Hero Realms mogą okazać się za trudne, a Patchwork, Star Realms, Dominion, Jaipur, Fasolki za brzydkie.

Odstawiłbym "suche gry" euro na później, kiedy dzieci zaczną doceniać mechanikę gry (wyzwanie), a nie tylko wygląd. Wyprawa do El Dorado ma fajną mechanikę jednak nie jest aż tak atrakcyjna wizualnie.
Dziewczynce może spodobać się też np. Takenoko, Tokaido, Dixit lub Sushi Go! Party.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Gra dla 8 i 11 latków

Post autor: tomg »

Z ładnych gier polecam Santorini (ale zasadniczo to gra dla dwóch osób). Ciekawą, oryginalną i rozwijającą grą jest Dixit. W pewnym okresie bardzo podobała się Fauna.
Jednak grą która zrobiła największe wrażenie na moich synach (właściwie była przełomowa) na pewny etapie rozwoju planszówkowego była Agricola wersja rodzinna. Poczucie budowania swojego gospodarstwa jest klimatyczna i bardzo się spodobała moim synom. Problemem jest że nie dostaniesz jej na rynku pierwotnym. Może zatem Epoka kamienia (też lekki worker placement nadający się dla dzieci)?

Ojciec (obecnie już bardzo) ogranych 9 i 12 latków 😀
ODPOWIEDZ