Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: tkaa85 »

Cześć,
Szukam szybkich gier dla dwóch osób. Może być oczywiście na więcej osób, ale najważniejsze aby dobrze chodziło na 2 osoby.
Coś w stylu schotten-totten albo Pojedynek - 7 cudów. Najlepiej aby wypowiedziały się pary ;).
Z góry dzięki!
Łukasz,
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: zlamandy »

Polecam basilice, fajna gra duzo negatywnej interacji dosc szybka
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: ENDryu »

Jaipur
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: Danielf »

Patchwork. Zaginione Miasta są trochę podobne do Schotten-totten (przy okazji zrobił je ten sam autor). Na 2 osoby, to akurat jest dużo dobrych gier. Radzę zawęzić kryteria, bo za chwile może się pojawić tyle tytułów, że nie będziesz wstanie wszystkich przeanalizować.
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: DrunkHamster »

+1 dla Patchwork

Moze byc tez Splendor od 2 do 4 osob, w kazdej konfiguracji dziala bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: tkaa85 »

to może napiszę w co graliśmy i co mamy:
Pojedynek - 7 cudów
Patchwork
Schotten-Totten
Splendor
Dominion
Uno
Kto drugi ten lepszy
Pandemic:Legacy
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: myszor »

The Duke, Tzaar, Red7.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: Olgierdd »

+1 dla Jaipur
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: matten »

Może Haru Ichiban? Pod względem "abstrakcyjności" tematyki przypomina nieco Patchwork. Zasady są proste do wytłumaczenia, wykonanie jest miłe dla oka, a dodatkowo bardzo łatwo modyfikować zasady, tak aby dostosować grę do własnych upodobań. Do głowy przychodzą mi jeszcze Na grzyby!, aczkolwiek w tym wypadku trochę denerwuje konieczność ciągłego porządkowania talii.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: EsperanzaDMV »

Moja dziewczyna uwielbia grać w Red7, ale może to też trochę takie zboczenie zawodowe bo i tak ciągle siedzi w cyferkach... Więc nie powinno dziwić, że ciągle mnie ogrywa ;) Na początku wygrywała bo naprawdę dawałem jej fory i nie chciałem, by się zniechęciła, ale teraz nie jestem w stanie wygrać choćbym grał na 100% :D
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: TV3 »

Wiarusi.
Szybka, nieskomplikowana, ciekawa, dobrze wydana kooperacja, w której jednak część zagrań wykonujemy bez porozumiewania się ze współgraczem.
Od 2-4.
Fajna gra. Żona uważa podobnie ;).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4632
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1941 times

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: warlock »

Proste:
Jaipur, Red 7, Sztuka Wojny, Władca Pierścieni: Konfrontacja, Patchwork

Skomplikowane:
Race for the Galaxy (najlepszy stosunek głębi do czasu rozgrywki, jaki znam). Dorwiesz używaną wersję PL albo nówkę, ale już po angielsku ;).
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: Nadis »

My we dwoje z Apos w pół godziny (może trochę więcej, ale nie dłuzej niż 45) wyrabiamy się w Troyes, to moja ulubiona obecnie gra. Ale z takich klasycznych krótszych gier, które lubimy:
- Jaipur (warto sprawdzić na boardgamearena czy Wam odpowiada, u nas jedna z najczęściej granych gier, jest sprytna i elegancka)
- Zaginione Miasta (pierwsza rozgrywka nie powala, potem się docenia kombinowanie w tej grze. w wakacje się zagrywaliśmy)
- Patchwork
- Takenoko - we dwoje ta gra działa moim zdaniem o wiele lepiej, niż na więcej osób, więcej da się zaplanować, jej plusem jest to, że większości pań do rozgrywki przekonywać nie trzeba
- Dolina Kupców (mechanizm ten, co w Dominionie, ale mimo że oboje Dominiona nie lubimy, tak DK jest fajna)
- Five Tribes (to raczej 30-40 minut, rozłożenie gry chwilę zajmuje, ale jest syndrom ,,kolejnej partii")
- Wyspa Skye (ale rozwija skrzydła przy pełnym składzie, choć we dwie osoby też lubimy) lub Carcassonne
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: kmd7 »

Jak na szybko, to z żonką gramy w:
- Micropul
- Karuba
- Kakao
- Jaipur
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: Apos »

Nadis pisze:My we dwoje z Apos w pół godziny (może trochę więcej, ale nie dłuzej niż 45) wyrabiamy się w Troyes, to moja ulubiona obecnie gra. Ale z takich klasycznych krótszych gier, które lubimy:
- Jaipur (warto sprawdzić na boardgamearena czy Wam odpowiada, u nas jedna z najczęściej granych gier, jest sprytna i elegancka)
- Zaginione Miasta (pierwsza rozgrywka nie powala, potem się docenia kombinowanie w tej grze. w wakacje się zagrywaliśmy)
- Patchwork
- Takenoko - we dwoje ta gra działa moim zdaniem o wiele lepiej, niż na więcej osób, więcej da się zaplanować, jej plusem jest to, że większości pań do rozgrywki przekonywać nie trzeba
- Dolina Kupców (mechanizm ten, co w Dominionie, ale mimo że oboje Dominiona nie lubimy, tak DK jest fajna)
- Five Tribes (to raczej 30-40 minut, rozłożenie gry chwilę zajmuje, ale jest syndrom ,,kolejnej partii")
- Wyspa Skye (ale rozwija skrzydła przy pełnym składzie, choć we dwie osoby też lubimy) lub Carcassonne
Zgadam się i do tego mogę dodać:
- First Class, bardzo przyjemna karcianka do pogłówkowania autora Rosyjskich Kolei.
- Hive/Rój mocno logiczna i strategiczna gra dla dwóch osób, klasyka. Można zagrać online na BGA
- ...and then, we held hands, logiczna gra o znajdywaniu balansu w związku, dość specyficzna, ale pasuje w wymogi
- Agricola: All Creatures Big and Small czyli tzw. Mała Agricola, gdy na dużą grę Uwe nie ma czasu
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Szybkie gry dla dwojga do 20-30 minut

Post autor: tkaa85 »

super!
Wielkie dzięki wszystkim za propozycje! :)
W weekend usiądę na spokojnie i zamówię kilka gier z waszej listy.
Jeszcze raz dzięki!
ODPOWIEDZ