Realne wrażenia z nowej Agricoli? -pytanie do posiadaczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Realne wrażenia z nowej Agricoli? -pytanie do posiadaczy.

Post autor: Marcin1974 »

Czy możecie podzielić się opinią co do nowej Agricoli? Szczególnie zależy nam na zdaniu osób które już mają poprzednią wersję, z większą ilością kart.

Zagraliśmy ze znajmomym raz w stara wersję, jeszcze bez pionków zwierzaków i mamy zamiar kupić dla siebie egzemplarz. Wiem, że już był podobny temat kiedyś ale ucichl po wyjściu nowej edycji. Czy warto kupić stara wersję czy lepiej jednak nową dla graczy?

Naatawiamy się na grę głównie w parze. Czy te nowe karty, choć jest ich tylko 1/3, są faktycznie lepiej dopasowane w stosunku do poprzedniej wersji?

Jak na żywo wypada nowa vs stara wersja pod względem graficznym? Na zdjęciach prawie bez zmian...
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Realne wrażenia z nowej Agricoli? -pytanie do posiadacz

Post autor: Marcin1974 »

Dziękuję wszystkim za konkretne odpowiedzi.
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Realne wrażenia z nowej Agricoli? -pytanie do posiadacz

Post autor: mko13 »

Ja świadomie wymieniłem starą wersję na nową i nie żałuję. Zwłaszcze, że dość często gram w 2 osoby (w nowej wersji nie ma już aż takich kłopotów z drewnem dla 2 osób). Wizualnie się lepiej prezentuje. Dla mnie to, że jest mniejsza liczba kart to zaleta, bo grając zaczyna się już niektóre karty kojarzyć i nie trzeba praktycznie za każdym razem poznawać nowe karty- to było dla nas męczące; chociaż dla niektórych to zaleta. Natomiast w dalszym ciągu niektóre karty są trochę lepsze inne trochę gorsze. W nowej instrukcji podobają mi się różne możliwości draftu krat na początku. Zazwyczaj my gramy wariant 3+3. Nowa wersja jest do 4 graczy, co dla mnie też jest zaletą, bo w pudełko luźniej, a w 5 i tak nigdy nie graliśmy i z powodów czasowych nie podjąłbym się grania w 5.
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Realne wrażenia z nowej Agricoli? -pytanie do posiadacz

Post autor: Marcin1974 »

Dla nas po jednej zapoznawczej partii w starą wersję w 3 osoby i po kilku partiach w nową wersję mogę stwierdzić , że w nową nam się lepiej gra.

Po pierwsze - ładniejsze i czytelniejsze pola
Po drugie - więcej pól akcji od początku gry ( choć gramy póki co bez kart na ręce )
Po trzecie - zdecydowanie ładniejsze i wygodniejsze elementy drewniane

W starą wersję graliśmy bez kart na ręce ale chyba z planszą do rozgrywki uproszczonej - bez sensu - przez pół gry niczego nie dało się uzbierać, cały czas czegoś brakowało i dopiero od połowy jak zaczynało się coś dziać , czyli powstawała jakaś farma - ciach i koniec gry.
W nowej jest więcej chyba pól od początku ( bo nie ma planszy uproszczonej ) i to daje bardzo dużo. Zaczynasz po pierwszych żniwach czuć że coś budujesz, nie problemu tak wielkiego z wyżywieniem i jest większy "fun" z gry :)
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Realne wrażenia z nowej Agricoli? -pytanie do posiadacz

Post autor: Marcin1974 »

Dla nas po jednej zapoznawczej partii w starą wersję w 3 osoby i po kilku partiach w nową wersję mogę stwierdzić , że w nową nam się lepiej gra.

Po pierwsze - ładniejsze i czytelniejsze pola
Po drugie - więcej pól akcji od początku gry ( choć gramy póki co bez kart na ręce )
Po trzecie - zdecydowanie ładniejsze i wygodniejsze elementy drewniane

W starą wersję graliśmy bez kart na ręce ale chyba z planszą do rozgrywki uproszczonej - bez sensu - przez pół gry niczego nie dało się uzbierać, cały czas czegoś brakowało i dopiero od połowy jak zaczynało się coś dziać , czyli powstawała jakaś farma - ciach i koniec gry.
W nowej jest więcej chyba pól od początku ( bo nie ma planszy uproszczonej ) i to daje bardzo dużo. Zaczynasz po pierwszych żniwach czuć że coś budujesz, nie problemu tak wielkiego z wyżywieniem i jest większy "fun" z gry :)
ODPOWIEDZ