Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: esztfke »

Witam.
Generalnie staram się samemu czytać różne wątki + wyszukiwarka na BGG, ale tym razem jakoś nie mogę nic znaleźć. Chyba głównym problemem jest to, że nie znalazłem wyszukiwarki, która by oceniała gry pod kątem występowania interakcji, a tym bardziej jakiego typu jest ta interakcja.

Najważniejsze dla mnie cechy:
jak w tytule: dobrze działająca na 2 osoby + wysoka interakcja, ale nie wredna lub polegająca na zniszczeniu przeciwnika (wydaje mi się, że bardzo dobrym przykładem takiej interakcji byłoby five tribes, ale niestety dziewczyna uważa, że ta gra jest totalnie nieczytelna, zbyt kolorowa i przez to zniechęcająca)
czas gry do 1h
średnio zaawansowana
odpadają gry logiczne i kooperacje (akurat kooperacje są ok, ale łatwo je wyszukać na bgg więc co chciałem to próbowałem)

7 cudów pojedynek, jaipur, patchwork to przykładowe gry, które spodobały się, ale po kilku/kilkunastu partiach znudziły się (sam nie wiem dlaczego, ale myślę, że były zbyt mało skomplikowane)

Jedyne co mi wpadło w oko przeszukując bgg i różne wątki tu na forum to:
keyflower
raptor (koncepcja mi się podoba, ale mr jack to był chyba największy planszówkowy niewypał ever)
five tribes - wydaje się idealnie pasować, ale patrz wyżej :P
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: kinioo »

Co u nas sie sprzawdz (poza wymienionymi przez Ciebie):

- 7 Cudow - probowaliscie z dodatkiem - u nas wywrocil rozgrywke o 180stopni - teraz ja leje zonke ;)
- Osadnicy NI;
- Mr Jack in New York
- Krwawa Obrza;
- Dominion (dodatki wedle uznania - te bardziej I mniej wredne);

K.
Sorki za brak polskich znakow....
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: krzyss »

Dobrze działa na dwie osoby i jest interakcja, to przychodzi mi na myśl Innowacje.
Osobiście nie grałem, lecz z forum wiem, że spełnia te wymagania.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: TV3 »

Mr Jack to jedna wielka interakcja. Ponadto spełnia pozostałe wymagania. Jedynie co do zaawansowania - gra instruktażowo jest bardzo prosta. Jednak żeby grać efektywnie - parę partii trzeba rozegrać. Easy to learn, dość hard to master.
krzyss pisze:Dobrze działa na dwie osoby i jest interakcja, to przychodzi mi na myśl Innowacje.
Osobiście nie grałem, lecz z forum wiem, że spełnia te wymagania.
Hmm, to ciekawe, bo ja z kolei z forum dowiedziałem się, że wredna ta gra jest. Stąd odpuściłem sobie zakup.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: esztfke »

Dzięki za dotychczasowe propozycje.
Tak po kolei:
7 cudów - nie chcę drugi raz kupować tej samej gry, żeby sprawdzić czy z dodatkiem na nowo spodoba się,
osadnicy - grałem, mało interakcji
mr jack - wymieniony 2 razy, jak napisałem w 1 poście jest to jak dla mnie największy niewypał planszówkowy ever :P
dominion - nie grałem, ale z tego co wiem mało tam interakcji
innowajce - nie grałem, ale z forum kojarzę to jako grę z bardzo wredną interakcją

krwawa oberża - wygląda bardzo ciekawie, nie wiem czy nie za dużo negatywnej interakcji, ale chyba do kupienia.
Tak czy siak dalej czekam, może jeszcze coś się znajdzie
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: TV3 »

Rzeczywiście, nie zauważyłem tej informacji o mr Jacku.
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: Alwirin »

Od siebie polecę Tezeusza - gra polegająca na chodzeniu na zasadzie mankali i odpalaniu kombujących się kart. Stanowi fajny pojedynek umysłowy na planowanie i przewidywanie ruchów :wink: . Co prawda polega na wzajemnej konfrontacji, ale nie ma żadnego ubijania jednostek, a jedynie wyrzucanie wyłożonych przez przeciwnika kart.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: warlock »

Wymieniony przez Ciebie Keyflower będzie świetny, bo interakcja jest w nim częściowo pozytywna - owszem, możesz celowo komuś blokować dany kafel (co może być uznane za wredne, ale to typowe w worker placementach), natomiast bardzo ciekawe jest to, że wysyłając robotników do wioski rywala i wykorzystując jego kafelki jednocześnie płacisz mu tymi robotnikami. Fantastyczna gra, godna polecenia ;).
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra na 2 osoby, dużo interakcji, ale nie wrednej

Post autor: Khag »

+1 do Keyflowera. Gra niezwykła, a 2 marca ma ruszyć kampania na wspieram.to z dodatkami.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Poznań i okolice.
ODPOWIEDZ