3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Meechauek »

Cześć.

Do naszej dosyć sporej kolekcji poszukujemy nowych tytułów w 3 kategoriach:
Wspólny mianownik to:

- MUSI dobrze chodzić na 4-5 osób
- czas gry max 4h (piszę z wyprzedzeniem że np Twillight Imperium nie wchodzi w grę)
- logiczne zasady - piszę dlatego że mamy np. Mage Knighta i moim zdaniem jak nie grasz w tę grę co 2 tyg to jest masakra do zapamiętania, rozstawiania itp... niszczy to moją przyjemnność z rozgrywki
- Muszą być absolutne must-have'y :)
- cena nie ma znaczenia

1. Eurooptymalizacja i pokrewne
Najbardziej lubimy: Wysokie Napięcie, Puerto Rico, Scythe, Terraformacja, Kawerna
Mniej Agricola,

2. Wojenna, ameritrash i pokrewne
Najbardziej lubimy: Mare Nostrum Imperia, Bloodrage (wiem że to trochę euro...), Cyklady z dodatkiem, mniej Szogun i Kemet

3. Kooperacyjna, przygodowa i pokrewne
Generalnie to (nad czym ubolewam...) ulubiona kategoria ekipy

Najlepsze: Eldritch Horror, Posiadłość Szaleństwa, Battlestar, - tutaj szukamy zdecydowanie czegoś epickiego :)
Mniej Xcom, Martwa Zima

Proszę o Wasze rady w każdej z 3 kategorii :)
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: nanautzin »

1. Może Alchemicy? Tylko to na 4 osoby.
2. Wybór może być tylko jeden: Chaos w Starym Świecie z dodatkiem.
3. Posiadłość Szaleństwa 2 ed. lub Robinson (też na 4 osoby)
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Meechauek »

[quote="nanautzin"]1. Może Alchemicy? Tylko to na 4 osoby. Odpada, 4 to za mało
2. Wybór może być tylko jeden: Chaos w Starym Świecie z dodatkiem. Ok, mamy Chaos jeszcze nie zagrany, może dodatek w takim razie
3. Posiadłość Szaleństwa 2 ed. lub Robinson (też na 4 osoby) Obie mamy :)
Nesmeer

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Nesmeer »

Co do (1) to polecam Tzolkin z dodatkiem, klasyka gatunku z milym odswiezeniem w postaci kol zebatych, w dodatku mamy dodatkowe umiejetnosci co sprawia, ze gra jest jeszcze bardziej rozbudowana. No i swietnie dziala w kazdym setupie.

(2) sprawdzilby sie starcraft ale to ciezko dostepna gra, natomiast jest fenomenalna.

(3) moze cos troche lzejszego, jak pandemic, z dodatkiem dziala do 6osob, osobiscie ta gra mnie nie zauroczyla mechanicznie, natomiast ma fajny klimat i sprawdza sie po np meczacej grze o tron czy innym tego typu tytule.



Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Meechauek
Posty: 114
Rejestracja: 20 kwie 2010, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Meechauek »

Nesmeer pisze:Co do (1) to polecam Tzolkin z dodatkiem, klasyka gatunku z milym odswiezeniem w postaci kol zebatych, w dodatku mamy dodatkowe umiejetnosci co sprawia, ze gra jest jeszcze bardziej rozbudowana. No i swietnie dziala w kazdym setupie. no powiem szczerze że Tzolkin nie podpasował, nie rozumiem fenomenu tej gry

(2) sprawdzilby sie starcraft ale to ciezko dostepna gra, natomiast jest fenomenalna. chętnie kupię :) niestety rzeczywiście mało dostępna

(3) moze cos troche lzejszego, jak pandemic, z dodatkiem dziala do 6osob, osobiscie ta gra mnie nie zauroczyla mechanicznie, natomiast ma fajny klimat i sprawdza sie po np meczacej grze o tron czy innym tego typu tytule.
mamy pandemica i panndemica legacy, obie fajne, ale eldritch i posiadłość 2ed zdecydowanie wyżej w rankingu, dlatego szukamy czegoś bardziej epickiego, z przygodą


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: genek »

1 hansa teutonica, akurat idealne na 5 osób, na 4 troche mniej, ale dodatek east jest bardziej dopasoway do 4 osób
Monok
Posty: 108
Rejestracja: 26 lis 2014, 10:47
Been thanked: 2 times

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Monok »

Zagrajcie w Chaos przez zakupem dodatku, kilka razy jeśli wam się spodoba ale będziecie mieli wątpliwości co do balansu to zupełnie zmienia to dodatek wprowadzając nowe talie dla każdego bóstwa. TYLKO koniecznie w 4 osoby. W 3 osoby na tej mapie jest zdecydowanie za dużo miejsca i brak któregoś z bóstw jest odczuwalny w rozgrywce ...

W 5 osób jest jeszcze ciaśniej na planszy dlatego jest jeszcze lepiej, ale jeśli wam nie podpasuje w 4 osoby to nie ma sensu iść w dodatek.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Deathhammer »

Meechauek pisze:
Nesmeer pisze:
(2) sprawdzilby sie starcraft ale to ciezko dostepna gra, natomiast jest fenomenalna. chętnie kupię :) niestety rzeczywiście mało dostępna
Jest teraz na allegro możliwa do kupienia za 450 zł.
Morgon
Posty: 619
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Morgon »

Meechauek pisze:Cześć.

1. Eurooptymalizacja i pokrewne
Najbardziej lubimy: Wysokie Napięcie, Puerto Rico, Scythe, Terraformacja, Kawerna
Mniej Agricola,

2. Wojenna, ameritrash i pokrewne
Najbardziej lubimy: Mare Nostrum Imperia, Bloodrage (wiem że to trochę euro...), Cyklady z dodatkiem, mniej Szogun i Kemet

3. Kooperacyjna, przygodowa i pokrewne
Generalnie to (nad czym ubolewam...) ulubiona kategoria ekipy

Najlepsze: Eldritch Horror, Posiadłość Szaleństwa, Battlestar, - tutaj szukamy zdecydowanie czegoś epickiego :)
Mniej Xcom, Martwa Zima

Proszę o Wasze rady w każdej z 3 kategorii :)
1. Caylus.

2. Jak interesuje Cię Starcraft, to sprawdź Zakazane Gwiazdy, tyle, że max 4 osoby i w 4h żeby się zmieścić na 4 osoby to musisz mieć ją bardzo ograną, choć bardziej realne 5h. Chciałem jeszcze napisać, że Shogun to euro a nie żadne ameri ani wojenne. A, no i oczywiście +1 dla Chaosu w Starym Świecie, świetna gra.

3. Tutaj ciężko. Osobiście nie lubię czystej kooperacji, ale interesuję się nowym DOOM'em który ma się pojawić w kwietniu w wersji PL. Epicki raczej nie będzie. Co pozostało, Descent, Gloomhaven?
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: dizzit »

Meechauek pisze:Cześć.

Do naszej dosyć sporej kolekcji poszukujemy nowych tytułów w 3 kategoriach:
Wspólny mianownik to:

- MUSI dobrze chodzić na 4-5 osób
- czas gry max 4h (piszę z wyprzedzeniem że np Twillight Imperium nie wchodzi w grę)
- logiczne zasady - piszę dlatego że mamy np. Mage Knighta i moim zdaniem jak nie grasz w tę grę co 2 tyg to jest masakra do zapamiętania, rozstawiania itp... niszczy to moją przyjemnność z rozgrywki
- Muszą być absolutne must-have'y :)
- cena nie ma znaczenia

1. Eurooptymalizacja i pokrewne
Najbardziej lubimy: Wysokie Napięcie, Puerto Rico, Scythe, Terraformacja, Kawerna
Mniej Agricola,

2. Wojenna, ameritrash i pokrewne
Najbardziej lubimy: Mare Nostrum Imperia, Bloodrage (wiem że to trochę euro...), Cyklady z dodatkiem, mniej Szogun i Kemet

3. Kooperacyjna, przygodowa i pokrewne
Generalnie to (nad czym ubolewam...) ulubiona kategoria ekipy

Najlepsze: Eldritch Horror, Posiadłość Szaleństwa, Battlestar, - tutaj szukamy zdecydowanie czegoś epickiego :)
Mniej Xcom, Martwa Zima

Proszę o Wasze rady w każdej z 3 kategorii :)
To ja może od innej strony. Nie mam propozycji w konkretnych kategoriach ale fakt że praktycznie 1 do 1 w poszczególnych kategoriach wymienione są moje ulubione gry (z wyjątkiem kooperacji bo tych poprostu w ogóle nie lubię) i z kategorii must have nie ma dwóch z mojej kolekcji, a do tego gry spełniają wszystkie wymagania polecam: Imperiala 2030 i Age of Empires III. A wógóle to czy autor spodziewa się rewolucji po tym poscie ;) ? bo widać że sporo gier ogranych i generalnie wiadomo co się dzieje w biznesie - chyba nikt Was nie zaskoczy
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Hh453 »

Witam, zastanawiam sie nad zakupem martwej zimy dluga noc, czy nie strace duzo z klimatu i czy fajnie sie bedzie gralo w sam dodatek bex podstawki? Zamierzam grac we 2 osoby ale tez czasem we 3
lechu
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:07

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: lechu »

Jeśli do grania głównie w 2 osoby to absolutnie nie Martwa Zima (mówię oczywiście zarówno o podstawce jak i dodatku).
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: Hh453 »

Hmm rozumiem, ale podobno jest jakis wariant gdzie sie fajnie gra we 2 osoby?
lechu
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:07

Re: 3 różne gry w 3 różnych kategoriach, cena bez znaczenia

Post autor: lechu »

Osobiście bardzo lubię Martwą Zimę, ale wariant dla dwóch osób naprawdę nie ma sensu.
Można zagrać raz dla spróbowania i tyle. Ta gra najlepiej działa w 4-5 osób.
Dlatego jeśli planujesz kupić coś do grania głównie w dwie osoby to doradzam zastanowić się nad czymś innym :).
ODPOWIEDZ