Ticket to Ride ktora wersje kupic

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Speeeeeeed
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2017, 21:06

Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Speeeeeeed »

Witam. Poszukuje najciekawszej wersji dla najlepiej 3 lub 4,5 osob.Chodzi mi o rywalizacje,zwroty akcji i super zabawe
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: zlamandy »

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=48364

Miesiac yemu mialam podobnym problem
Speeeeeeed
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2017, 21:06

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Speeeeeeed »

A bardzo dziekuje.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Danielf »

Ale pamiętaj o tym, że Skandynawia jest od 2 do 3 graczy. Pozostałe podstawki są od 2 do 5 graczy. Jak chcesz gra w 4 lub 5 osób, to w Skandynawię się nie uda.
Speeeeeeed
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2017, 21:06

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Speeeeeeed »

Rozumiem,czytlaem ten link.Ja zastanawiam sie nad Europa,bo poprostu tu mieszkam i znam okolice, czyli nazwy miast,panstw ;D ale czytajac to Europa jest srednia. Ja bede gral zazwyczaj w 3 osoby ale oczywiscie mma chec na np. 4-5
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Aville »

To kup Nordica, a na allegro dokupić dwa zestawy wagonów w podstawowych kolorach i dokup jakąś naprawdę dobra mapę dodatkową - sugeruje Wielka Brytanie z Pensylwania. Dzięki temu będziesz miał dobra agresywna podstawkę rozbudowana do 5 i możesz użyć dowolnej mapy.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Danielf »

Poleciłbym USA. Da się grać do 5 osób, a jest ciaśniej niż w Europie. W Skandynawie nawet z dodatkowymi wagonami się nie da grać w 4 czy 5 osób.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Aville »

USA jest ciasniejsze? Chyba tylko przez brak dworcow. To juz lepiej kupic Europe i grac na niej bez dworcow. USA jest smętne ;)
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: zlamandy »

No dobra, mam nordica i jest swietny na 2 osoby i teraz pytanie ktory dodatek dokupic do dalszej zabawy?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: krzyss »

Do Nordica chyba nie ma dodatków.
Europe się mi wydaje ze trzeba by było kupić aby kolekcję Ticket`ów można było o dodatki powiększać :)
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: rastula »

krzyss pisze:Do Nordica chyba nie ma dodatków.

każdy dodatek będzie pasował do trzech graczy, 4 i 5 mogą grać klockami lego np :)
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: zlamandy »

Ale ja nie chce grac w wiecej osob! pytamsie ktory dodatek warto dokupic dla urozmaicenia rozgrywki 2 osobowej, to znaczy

- Sklauje sie dobrze na 2 graczy
- Daje powiew swiezosci
- Urozmsica rozgrywke

Nie musi byc az tak wredny jak nordic :-) ale troche wredny
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Rafalm »

Hmm, nie wiem czy pomogę, bo w 2 osoby grałem tylko w Nordica. Ale z dodatków warto mieć na pewno Holandię oraz Wielką Brytanię/Pensylwanię.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Quille »

Czyli która jest fajniejsza - Europa czy USA? Wybierając tylko między tymi dwoma. Generalnie myślałam o zakupie USA, bo wydaje mi się bardziej "egzotyczne" (nigdy w życiu w USA nie jechałam pociągiem, w Europie i owszem no i wiadomo, że mapę Europy znam lepiej), ale czytałam recenzję, że USA jest prostsze, w Europie jest więcej elementów w rozgrywce.
A po przeczytaniu tego wątku to już nic nie wiem :mrgreen:
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 107 times
Been thanked: 18 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Noidea »

Quille pisze:Czyli która jest fajniejsza - Europa czy USA? Wybierając tylko między tymi dwoma. Generalnie myślałam o zakupie USA, bo wydaje mi się bardziej "egzotyczne" (nigdy w życiu w USA nie jechałam pociągiem, w Europie i owszem no i wiadomo, że mapę Europy znam lepiej), ale czytałam recenzję, że USA jest prostsze, w Europie jest więcej elementów w rozgrywce.
A po przeczytaniu tego wątku to już nic nie wiem :mrgreen:
Europa posiada dodatkowo na mapie tunele, których wybudowanie jest zależne od kart ze stosu wagoników oraz przeprawy morskie, które kosztują obowiązkową (minimum jedną) lokomotywę. Dodatkowo Europa daje możliwość układania dworców, które pozwalają wykorzystywać trasę przeciwnika. Sam miałem ten dylemat kilka lat temu, grałem też w USA i jednak Europa daje ciekawsze możliwości gry na mapie, dlatego moim zdaniem bez zająknięcia ta wersja :)
Turnavine

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Turnavine »

USA ma tę przykrą właściwość, że nie ma długich biletów, więc można dostać bardzo długie trasy, a inni gracze dostaną łatwiejsze do zrealizowania. Tak jak lubię TTR i nie przeszkadza mi jej losowość oraz prostota tak USA generowała u mnie nieprzyjemne wrażenia po rozgrywce (podobnie jak mapa Afryki). Polecam najpierw zagrać i porównać z Europą.

Niedługo też ukaże się wersja z mapą Niemiec - piękna plansza (chyba moja ulubiona w tej serii), podstawka, więc i wagoniki i karty będą, a przy okazji z dodatkiem w postaci pasażerów od razu w pudełku. Sam bym kupił na 100% gdyby była to dodatkowa mapa, a nie podstawka. ; )
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Quille »

Hmm to trochę szkoda, bo USA biorąc pod uwagę jedynie mapę (bo w żadne Ticket to ride jeszcze nie grałam) podobała mi się bardziej niż Europa.
A biorąc pod uwagę USA z dodatkiem i Europę z dodatkiem, to nadal USA wypada blado?

Niemcy powiadacie? Może to też warte rozważenia. Ale to będzie normalna wersja, taka jak Europa i USA, czy okrojona pod względem liczby graczy, tak jak Skandynawia?

Dzięki za cierpliwe odpowiedzi na pytania lajkonika :P
Turnavine

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Turnavine »

Niemcy normalnie do 5 graczy jak USA i Europa. Z dodatkami nie grałem w USA, w Europie mnie nie zachwycił dodatek (poza Orient Express, ale to tylko dodatkowe trasy, więc nic wielkiego) - bardziej jako rozszerzenia traktuję inne mapy. ; )

http://blog.daysofwonder.com/2017/04/12 ... y-germany/

W Europie jest ciekawe to, że mamy dworce, tunele i promy, w Niemczech będzie dodatek wbudowany, więc to je wyróżni do jakiegoś stopnia..., a też dodatek UK ma mapę Pensylwanii, a to też kawałek USA i w dodatku z ciekawym mechanizmem akcji firm kolejowych. ; )
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: hipcio_stg »

Holandię odradzam. Ma straszną czcionkę i jakoś robię tam za wysokie wyniki (ponad 200pkt). Polecam Szwajcarię/Indie. Na 3 os jest rewelacja!
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Quille »

Dzięki za pomoc. Zagrałam z chłopakiem w USA w knajpie z planszówkami. Podobało mi się, choć ograł mnie bezczelnie trzy raz pod rząd :roll: Więc oczywiście jemu podobało się bardziej :D Kupiłam mu więc na urodziny Europę, skoro jest lepsza, a cenowo wychodziła identycznie jak USA.

Ale teraz mam pytanie, prawdopodobnie strasznie głupie, więc proszę nie krzyczeć :oops: Na jakiej zasadzie działają dodatki do tej gry? Tzn. rozumiem, że Europa, USA i Kraje nordyckie to są podstawki, przy czym ta ostatnia jest na mniejszą ilość osób. Więc gra się w każdą z nich osobno. Ale jak np. kupię Pensylwanię/Wielką Brytanię, to rozumiem, że nie gra się w Europę plus Wielką Brytanię na raz - w sensie na dwóch planszach? Tylko w Wielką Brytanię zamiast Europy. Czy to jest dodatek na takiej zasadzie, że w dodatku nie ma wagoników (tak wynika z opisu), tylko jest plansza i jest to dodatek dlatego, że trzeba mieć podstawkę, żeby z niej użyć wagoników? O to chodzi? Czyli nie taki dodatek, że się powiększa mapę tylko taki, że się podmienia mapę?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: kdsz »

Podmienia się mapę i bilety, czasem też karty pociągów (UK). Nigdy nie gra się na dwóch planszach jednocześnie. Dodatki mają zazwyczaj swoje odrębne reguły, wpływające na strategię i odczucia z partii. Są też przeznaczone dla różnej liczby graczy oraz nierówno się skalują, co zawsze warto sprawdzić przed zakupem.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Quille »

Bardzo Ci dziękuję, teraz już jest wszystko jasne :)
Tymek113
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:40

Re: Ticket to Ride ktora wersje kupic

Post autor: Tymek113 »

ja polecam wydrukować sobie Sardynię - fajna mała mapa dobra dla 3 osób
http://troubl5.wixsite.com/ttr_sardinia
ODPOWIEDZ