Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vasabi
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2015, 03:00

Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Vasabi »

Poszukuje gry z całą masą negatywnej interakcji. Najlepiej z elementami walk. Aspekt ekonomiczny bedzie dodatkowym atutem. Co polecacie?
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Deathhammer »

Trochę mało precyzyjne pytanie, ale postaram się pomóc.

Zakazane Gwiazdy. Gra nastawiona na walkę i promująca ofensywny styl gry(wręcz wymuszająca), aspekt ekonomiczny jest ale uproszczony do minimum, jednocześnie nie prostacki(1 główny surowiec zdobywany za kontrolowanie planet + 3 wspomagające zdobywanie za pomocą specjalnej akcji). Gra długa i dość złożona(ale po chwili gra się już bardzo intuicyjnie). 2-4 graczy, dobrze działa w każdym setupie.

Blood Rage. Praktycznie ciągła nawalanka, aspektem ekonomicznym(jeśli można to tak nazwać) jest po prostu kontrola swoich punktów szału, które używane są do wykonywania akcji. Doskonały tytuł na 4 graczy, w 3 też jest bardzo dobrze, w 2 - nie grałem, ale opinie są mieszane.

Neuroshima HEX. Świetna dwuosobówka(teoretycznie można więcej, ale wtedy wolę wyciągnąć inną grę, za to na 2 osoby jest idealna). Brak jakichkolwiek zasobów, za to gra jest kwintesencją negatywnej interakcji. Celem jest po prostu zniszczenie przeciwnika do zera. Partyjka trwa 30 minut, bez problemu można zagrać kilka pod rząd. Gra ma niesamowitą regrywalność.

To moje propozycje, osoby która siedzi w tym może jakieś 3 miesiące, ale zawsze coś ;)
Vasabi
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2015, 03:00

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Vasabi »

Myslalem wlasnie nad blood rage ale zakazane gwiazdy mnie zaciekawiły :D Czekam na dalsze propozycje!

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Bruno555 »

Tygrys i Eufrat ma masę negatywnej interakcji. Najlepiej w 3,4 osoby. Gra trochę abstrakcyjna, ale oddaje charakter powstawania i upadku imperiów.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: ptf »

W te wymagania Zakazane Gwiazdy wpisują się znakomicie. Grałem w Blood Rage, ale przy ZG wypada słabo (ale to subiektywna opinia 8) )
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Błysk »

Zakazane Gwiazdy, Chaos w Starym Świecie, Mare Nostrum, Dominant Species, Gra o Tron (nie lubię).
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: żagiel »

SPARTAKUS!!!
Oczywiście najlepiej dla 4 graczy lub więcej z dodatkami :)
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Majkel89 »

Samuraj - w grze na 4/3/2 osoby występuje bardzo ale to bardzo dużo negatywnej interakcji.

Zakazane Gwiazdy owszem też.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Rigidigi »

Vasabi pisze:Poszukuje gry z całą masą negatywnej interakcji. Najlepiej z elementami walk. Aspekt ekonomiczny bedzie dodatkowym atutem. Co polecacie?
Tylko i wyłącznie Spartakus.

Gra opiera się głównie na negatywnej interakcji. To sedno tej gry. Do tego masz walki na arenie oraz aspekt ekonomiczny w postaci handlu niewolnikami.
Ta gra to łamacz związków i przyjaźni :) Ja czekam z utęsknieniem na premierę PL.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: kali »

Basilica.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Drazz
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2015, 11:08
Kontakt:

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Drazz »

Bruno555 pisze:Tygrys i Eufrat ma masę negatywnej interakcji. Najlepiej w 3,4 osoby. Gra trochę abstrakcyjna, ale oddaje charakter powstawania i upadku imperiów.
Knizia to czysta abstrakcja. Przygodę z T&E zakończyłem po 2 partiach. Kompletnie mi nie podeszło.
Majkel89 pisze:Tylko i wyłącznie Spartakus.
Znajomi mocno zachwalają, a ja nie mam czasu ograć :/
Vasabi
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2015, 03:00

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Vasabi »

Rigidigi pisze:
Vasabi pisze:Poszukuje gry z całą masą negatywnej interakcji. Najlepiej z elementami walk. Aspekt ekonomiczny bedzie dodatkowym atutem. Co polecacie?
Tylko i wyłącznie Spartakus.

Gra opiera się głównie na negatywnej interakcji. To sedno tej gry. Do tego masz walki na arenie oraz aspekt ekonomiczny w postaci handlu niewolnikami.
Ta gra to łamacz związków i przyjaźni :) Ja czekam z utęsknieniem na premierę PL.
A wiadomo kiedy bedzie w polskiej wersji jezykowej?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Kamiru
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2017, 06:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Kamiru »

Chyba "Cyklady", a dokładniej dodatek do niej.
"Gra o Tron" w wersji planszowej też ma tego wiele.
Także "Pokój 25" - jak się chce można grać na hardkor negatywną interakcję, a jak się chce to w kooperację :-)

No i oczywiście "Spartacus" :D
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Jaka gra z masą negatywnej interakcji?

Post autor: Luke555 »

Potwierdzam jak koledzy wyżej - Spartacus jako nr 1 :) warto też sprawdzić mniej znany tytuł: La Cosa Nostra - dużo zdradzieckich zagrywek, doraźne sojusze, wbijanie noży w plecy, krzyżowanie planów innym - klimatyczny tytuł o szefowaniu mafijnej rodzinie.
ODPOWIEDZ