Gra dla pary

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Gra dla pary

Post autor: idziol91 »

Szukam gry na prezent dla 20 kilku letniej pary. Bardzo często grają w Splendor, dlatego szukam gry o podobnym poziomie trudności, może minimalnie trudniejszej. Z tego co ich wypytywałem to Ona lubi gry kolorowe, ładne, najlepiej takie w których można rozmawiać z innymi graczami, zgadywać itp. On za to chciałby grę z elementami strategicznymi i główkowaniem.

Gra ma dobrze chodzić na 2 osoby, ale też żeby od czasu do czasu można było zagrać w więcej osób.

Gry o których ja pomyślałem:

- Pięć Klanów
- Takenoko
- Listy z Whitechapel
- Seasons
- Zamki Szalonego Króla Ludwika

Nie wiem, czy którakolwiek z tych gier łączy elementy, które wcześniej wymieniłem dlatego proszę o pomoc.

Wielkie dzięki za pomoc! :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra dla pary

Post autor: Yavi »

Jak nic Wyspa Skye! Rozmowy są (przy okazji kupna kafelków), strategia i główkowanie jest (kupno, dokładanie i ustalanie cen kafelków). Prosta, regrywalna, dobrze działa we dwoje i w większym gronie. Zamki Ludwika też będą dobrym wyborem (też jest zakup kafelków, strategii nie brakuje). W sumie do wymagań może pasować jeszcze np. Kakao.

Pięć Klanów to bardzo fajna gra, ale w większym gronie nie wszystkim się podoba (szczególnie przy 4 graczach). Jest tam zdecydowanie dużo główkowania, ale raczej mniej rozmów - mechanika do nich nie zachęca, a każdy na ogół gapi się w planszę szukając najlepszego ruchu.

Seasons mogą okazać się zbyt trudne - jest tam sporo tekstu na kartach. Zasady nie są skomplikowane, ale połączenia kart itd. sprawiają, że dla fanów Splendoru może być tego wszystkiego za dużo.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Gra dla pary

Post autor: Apos »

Hej, z gier które wymieniłaś polecam:

(++) Pięć Klanów - bardzo ładna, ale dość sucha i logiczna gra. Nie jest to też łatwy tytuł i może być za dużym przeskokiem. B. dobrze działa na 2 osoby, lepiej niż na 4;
(+++) Takenoko - bardzo ładna i sympatyczna gra. Logiczna i lekka. Sprawdzi się dla początkujących;
(++/-) Listy z Whitechapel - klimatyczna gra dedukcyjna. B. dobrze działa na 2 osoby, ale nie grałbym w ten tytuł na więcej niż 4 osoby. Gdy jedna strona myśli, to druga ma chwilę wytchnienia i można porozmawiać.
(+++) Zamki Szalonego Króla Ludwika - polskie wydanie jest super. Gra wciąga i jeżeli przebrnie się przez trochę kłopotliwą ikonografię to jest to tytuł łatwy i przyjemny.

Też daję plusika Wyspie Skye. Najlepiej działa na 4-5 graczy i to b. udany tytuł Phistera :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla pary

Post autor: TV3 »

idziol91 pisze:Listy z Whitechapel
idziol91 pisze:Bardzo często grają w Splendor, dlatego szukam gry o podobnym poziomie trudności, może minimalnie trudniejszej.
Jeśli mówimy o poziomie skomplikowania samych zasad - to Listy specjalnie ponad Splendor nie wystają. Kilka na krzyż bardzo łatwych zasad do spamiętania (nie należy się sugerować 20 stronami instrukcji). Parę rzeczy do rozstawienia, do rozdzielenia i można pakować się w pierwszą noc.
Jeśli mówimy natomiast o tym, czy sama rozgrywka jest wymagająca - jest sobie Splendor, potem pewnie połowa istniejących na rynku gier, a potem dopiero są Listy. Kilkugodzinne, intensywne szukanie Jacka (jeśli się starać grać efektywnie) z reguły daje kopa umysłowi.

I tu widzę podstawowy, kolosalny rozjazd między Splendorem a Listami.

idziol91 pisze:Ona lubi gry kolorowe
Dużo brązu i trochę czerwonych rozbryzgów na planszy. Widziałem gry bardziej kolorowe.

idziol91 pisze:ładne
Klimatyczne to, mi się podoba. Ale to rzecz gustu.

idziol91 pisze:najlepiej takie w których można rozmawiać z innymi graczami, zgadywać itp.
Nooo... grając policją można, oj można porozmawiać ze współgraczem / współgraczami (a nawet ze samym sobą). Zgadywania też dużo. Choć precyzując - bardziej o dedukcję tu chodzi.

idziol91 pisze:On za to chciałby grę z elementami strategicznymi i główkowaniem.
Cała masa główkowania.

idziol91 pisze:Gra ma dobrze chodzić na 2 osoby
Gra dobrze chodzi na 2 osoby.

idziol91 pisze:ale też żeby od czasu do czasu można było zagrać w więcej osób.
We 3 idealnie moim zdaniem. Jednak jak z kolei zbyt dużo graczy... gdzie kucharek sześć... tam bałagan w dochodzeniu.


Apos pisze:Gdy jedna strona myśli, to druga ma chwilę wytchnienia i można porozmawiać.
Yhy, o tym, jak zaplanować kolejny ruch (policja) ;)), albo gadaniem pomieszać w głowach stróżom prawa (Jack). Ale nie nazwałbym tego wytchnieniem ;)
Kamiru
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2017, 06:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gra dla pary

Post autor: Kamiru »

Patchwork, Patchwork i jeszcze raz Patchwork!
Poza tym dobrze się gra na 2 osoby w "Pięć klanów"
ODPOWIEDZ