Scythe Zwycięzca Planszowego Gram Prix 2017 w grach 2os.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Scythe Zwycięzca Planszowego Gram Prix 2017 w grach 2os.

Post autor: marcindlubacz »

Jestem graczem przeważnie dwuosobowym, spotkałem się z opiniami w większości, że kosa lepiej sprawdza się w większym gronie. Stąd moje pytanie czy scythe jest tak dobrą grą dwuosobową czy lepszego konkurenta nie było w tym planszówkowym grand prix 2017 roku?
Chciałbym zakupić tą grę ale wariant dwuosobowy musi być tu bardzo dobry za takie pieniądze a nie być tylko wariantem od tak sobie.
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Scythe Zwycięzca Planszowego Gram Prix 2017 w grach 2os.

Post autor: pabloviega »

Gra nabiera rumieńców przy większej liczbie graczy, ale na dwie osoby działa na tyle dobrze, że sam złożyłem preorder :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe Zwycięzca Planszowego Gram Prix 2017 w grach 2os.

Post autor: rastula »

wariant 2os jest w tej grze taki sobie. i tule, nie warto.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Scythe Zwycięzca Planszowego Gram Prix 2017 w grach 2os.

Post autor: żagiel »

Z samych przykładowych rozgrywek widać, że na 2 os jest tyle miejsca, że równie dobrze możecie grać na 2 różnych planszach bo być może i tak nigdy się nie spotkacie. Z tego względu ja zrezygnowałem...
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Scythe Zwycięzca Planszowego Gram Prix 2017 w grach 2os.

Post autor: ariser »

Po pierwszej partii dwuosobowej moja żona odmówiła kolejnych rozgrywek i totalnie zraziła się do Scythe. Mnie też nie zachwyciła, ale budowanie silniczka było ok. Później przypadkiem udało mi się ją naciągnąć na partię w 4 osoby i totalnie zmienił się jej pogląd na te grę. Także stricte do 2 osobowych rozgrywek nie polecam, jest sporo lepszych tytułów.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ