Gra przygodowa dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Gra przygodowa dla 2 osób

Post autor: swiroff »

Wiem, że temat był wałkowany, ale czytając nie znalazłem do końca satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Zastanawiamy się z bratem nad kupnem porządnej (czyt. większej) gry przygodowej. Na czym nam zależy? Głównie żeby dobrze skalowała się na dwóch (czasem zasiądziemy w 4 osoby), miała fajny, odczuwalny klimat (raczej fantasy/horror, choć nie wykluczam sf czy postapokalipsy - ale "Martwa zima" nas nie zachwyciła), nie była zbytnio powtarzalna czy prosta ("Talisman" odpada). Dodatkowy atut - mała ilość losowości (zdaję sobie sprawę, że to niemal naturalny element przygodówek), może być nastawiona zarówno na kooperację jak i rywalizację. Nasz wybór ograniczył się do (no chyba, że zaproponujecie coś innego):

-Eldritch Horror
-Posiadłość Szaleństwa
-Runebound (czy te dwa scenariusze można "ogrywać" na różne sposoby?)
-Ashes (tu akurat deckbuilding - wiem, że jest fajna na 2 osoby, ale odstrasza mnie cena, no i jednak nie jest aż tak "przygodowa")
-Legendy Andor
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra przygodowa dla 2 osób

Post autor: kinioo »

Robinson Crusoe
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra przygodowa dla 2 osób

Post autor: swiroff »

kinioo pisze:Robinson Crusoe
Mieliśmy i sprzedaliśmy :) Mnie się podobała, bratu mniej.
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Re: Gra przygodowa dla 2 osób

Post autor: zlamandy »

Ja polecam posiadłość szaleństwa druga edycja, bardzo dobra gra
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra przygodowa dla 2 osób

Post autor: kelvar »

zlamandy pisze:Ja polecam posiadłość szaleństwa druga edycja, bardzo dobra gra
Nie wiem na ile na 2 osoby będzie chodził. Trochę klimat może tracić w rozgrywce (nie wiem jak z nową edycją bo tam są zmiany przez wprowadzenie aplikacji?).

Z tego co zaproponował autor postu grywam w EH. I rekomenduję!:)
Do 4 osób (ale już na 2, a nawet solo daje w ramach wyjątku radę) działa super. Regrywalność super (acz traci się "zaskoczenie" rewersów kart po "nastu" rozgrywkach). Losowość masakryczna :P Klimat zależy od graczy (część współgraczy go czuje, część obiera do mechanicznych rzutów).
Warto zwrócić uwagę, że chcąc grać na dłuższą skalę (nie mówię, że samą podstawką się nie da grać:P) przydatna będzie nie tylko podstawka, ale także Zakazana Wiedza + jakiś organizer + warto zainwestować w dodatkowe kości dla wygody.

Ps.
-Runebound
Nad tym tytułem zastanawiam się od dawna, ale właśnie dobre okazje dodatków do EH mi pokrzyżowały plany zakupowe, a szkoda mi odsprzedać "kurzące" się tytuły na rzecz Runebound`a :D
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra przygodowa dla 2 osób

Post autor: swiroff »

kelvar pisze: Nad tym tytułem zastanawiam się od dawna, ale właśnie dobre okazje dodatków do EH mi pokrzyżowały plany zakupowe, a szkoda mi odsprzedać "kurzące" się tytuły na rzecz Runebound`a :D
Nad Runeboundem zastanawiam się o tyle, że już niedługo Galakta wypuszcza 4 dodatki :)
ODPOWIEDZ