Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Gatherey »

Witam,

Jako, ze teraz duzo dobrych przecen z okazji wiosennych porzadkow, chcialbym powiekszyc swoja poki co skromna kolekcje. Poki co mamy:

- 7 cudow + dodatki
- Wsiasc do pociagu: europa + dodatek
- talisman
- small world
- carcassone


Plan jest, zeby miec gry ktore sa w roznych klimatach (dlatego np. nie chcialem kupowac Runebounda, bo mamy przygodowke Talisman). Odpadaja gry kooperacyjne. Gralismy w Blood Rage - calkiem fajne, ale czulismy ze po 5-7 grach zaczyna sie robic nudno. Gralismy rowniez w terraformacje marsa i doszlismy do wniosku ze nie lubimy kiedy kazdy uklada swojego pasjansa. Gramy glownie na 3 osoby, choc jesli to mozliwe chcialbym, zeby grac chodzila dobrze na 2 osoby. Zastanawialem sie:

- jakis bitweniak - raczej Cyklady w tym klimacie
- jakas gra ekonomiczna, ale obawiam sie zeby nie wpadla pod kategorie pasjansowa

Z gory dzieki za kazde sugestie.
Vasabi
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2015, 03:00

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Vasabi »

Sprawdz te dwie gry

- spartacus
- la cosa nostra

Fajne gierki z negatywna interakcją. Z tego co mi wiadomo to obie czekają na polskie wydanie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Deem »

Vasabi pisze:Sprawdz te dwie gry

- spartacus
- la cosa nostra

Fajne gierki z negatywna interakcją. Z tego co mi wiadomo to obie czekają na polskie wydanie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Spartacus NIE chodzi na dwie osoby i pokazuje pazur od 4+.

Cyklad również nie polecam na 2 osoby (a jeśli będziesz kupował to dodatek Hades jest praktycznie musowy - bez niego gra jest mało dynamiczna).

Z ekonomicznych (lub pokrewnych) spójrz może na Cywilizację: Poprzez Wieki, a z bitewnych na Alien vs Predator: Hunt Begins (tylko albo z zasadami Revised albo już zaczekaj na nową edycję - ma być tańsza)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Vasabi
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2015, 03:00

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Vasabi »

Deem pisze:
Vasabi pisze:Sprawdz te dwie gry

- spartacus
- la cosa nostra

Fajne gierki z negatywna interakcją. Z tego co mi wiadomo to obie czekają na polskie wydanie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Spartacus NIE chodzi na dwie osoby i pokazuje pazur od 4+.

Cyklad również nie polecam na 2 osoby (a jeśli będziesz kupował to dodatek Hades jest praktycznie musowy - bez niego gra jest mało dynamiczna).

Z ekonomicznych (lub pokrewnych) spójrz może na Cywilizację: Poprzez Wieki, a z bitewnych na Alien vs Predator: Hunt Begins (tylko albo z zasadami Revised albo już zaczekaj na nową edycję - ma być tańsza)
Ale chodzi na 3 osoby, a wyżej masz napisane, że głównie grają w 3 osoby :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Deem »

Na 3 to raczej wersja bardzo podstawowa - da się grać (nawet z przyjemnością), ale nie umywa się do rozgrywek przy większych składach.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Gatherey »

Czyli generalnie cyklady na 3 osoby odradzacie?
Nesmeer

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Nesmeer »

Zakazane gwiazdy, poki sa dostepne polecam serdecznie, dobra strategia, dziala swietnie i na 2 i na 3 osoby.
Steam albo le havre jako pozycja ekonomiczna, tylko ze, by w steam grac na 2 osoby trzeba dokupic dodatkowa mape, natomiast podstawka smiga na 3-6 graczy. Le havre idealne na 2 osoby, 3 to limit, przy 4 downtime zabija.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Leszy2 »

Vasabi pisze:Sprawdz te dwie gry

- spartacus
- la cosa nostra

Fajne gierki z negatywna interakcją. Z tego co mi wiadomo to obie czekają na polskie wydanie
La Cosa Nostra już wyszła po polsku. Bardzo fajna gra. Większość ponad stołem i dużo negatywnej interakcji.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Chaaber »

Mare Nostrum Imperia bardzo dobrze wpasowuje się w ten klimat. Obie gry za jednym zamachem sobie załatwisz. Sporo ekonomii i rozwoju terytorialnego. Kilka dróg do zwycięstwa, planujesz sobie jak ugryźć przeciwników, żeby za mocno się na wystawić. Jedno z większych pozytywnych zaskoczeń zeszłego roku.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: Aville »

Gatherey pisze:Czyli generalnie cyklady na 3 osoby odradzacie?
Nigdy nie grałam w Cyklady w więcej niż 3 osoby. Zawsze rozgrywka była b. fajna.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Uzupelnienie kolekcji 2-3 osoby

Post autor: zix »

To kilka propozycji

Neroshima hex
- po prostu świetna :)
- jak dla mnie - bardzo dobra do 4 graczy

Robinson Crusoe
- kooperacja
- świetne wykonanie i klimat
- trochę cięższa, jednak bez przesady

Splendor
- prosty
- szybki
- dobry na każdą okazję :)

Dolina kupców (część 1)
- karciana
- szybka
- dobra w każdym układzie osób
ODPOWIEDZ