Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: arracan »

Hej, zastanawiam się nad czymś, coby fajnie uzupełniło moją listę zakupową na kwiecień.
Na pewno wezmę Terraformację Marsa i Yamatai. Przy czym to drugie zrzutkowo i zostaje trochę funduszy, powiedzmy +- 100 zł.
Szukam czegoś ładnie wydanego (ilustracje), coby świetnie działało na dwie osoby. I było stosunkowo lekkie (coś pokroju, powiedzmy, 7 cudów świata: pojedynek). Angielskie tytuły jak najbardziej wchodzą w grę (byleby się dało w Polsce jakoś dostać). Póki co moje spragnione świeżych gier oczęta zwrócone są ku:
- 7 samurajów
- Wyścig Tytanów
- Blueprints
- Gaja
- Impuls
- Namiestnik

W żadną nie grałem, nie wiem więc jak będą się spisywać przy 2 graczach i jakie są faktyczne odczucia z rozgrywki. Dodam tylko, że chcę w to grać z moją dziewczyną, która jest fanką Dziedzictwa, Splendoru i Five Tribes i Farmageddonu :)
Tu moja kolekcja
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: pabloviega »

Z wymienionych przez Ciebie grałem tylko w Namiestnika i nie za bardzo mi podszedł.

Jeżeli chodzi o gry w okolicach 100 o podobnym poziomie ciężkości to polecam:

Zamki Szalonego Króla Ludwika
Osadnicy: Narodziny Imperium
Dominion
Wyspa Skye
Alchemicy (to trochę cięższe, ale skoro bierzesz Terraformacje to powinniście sobie poradzić)
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: arracan »

pabloviega pisze:Z wymienionych przez Ciebie grałem tylko w Namiestnika i nie za bardzo mi podszedł.

Jeżeli chodzi o gry w okolicach 100 o podobnym poziomie ciężkości to polecam:

Zamki Szalonego Króla Ludwika
Osadnicy: Narodziny Imperium
Dominion
Wyspa Skye
Alchemicy (to trochę cięższe, ale skoro bierzesz Terraformacje to powinniście sobie poradzić)
Zamków nie chcę bo mam Suburbię, Osadnicy nam nie podeszli, to samo Wyspa Skye na 2 osoby, od Dominiona wolę Dolinę Kupców. Co do Alchemików- właśnie dlatego że bierzemy Terraformację i Yamatai chcielibyśmy coś dorzucić lżejszego ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: zix »

Nerushima Hex może nie jest szczególnie ładna... Jednak gra świetna :)

Ahes - przekracza budżet, jednak może ktoś na forum sprzedaje i udałoby Ci się zbić trochę cenę.
Bardzo ładne karty + kostki, na które ma się wpływ - bardzo fajne.

Cthulhu światy - prosty i ładny deckbuilding; zagrałem na "rzuć kostką" i sobie sprawiłem :)
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: arracan »

zix pisze:Nerushima Hex może nie jest szczególnie ładna... Jednak gra świetna :)

Ahes - przekracza budżet, jednak może ktoś na forum sprzedaje i udałoby Ci się zbić trochę cenę.
Bardzo ładne karty + kostki, na które ma się wpływ - bardzo fajne.

Cthulhu światy - prosty i ładny deckbuilding; zagrałem na "rzuć kostką" i sobie sprawiłem :)
Neuroshimę mam ;)
Ctulhu światy to Ctuhlu, więc średnio, po za tym nie jestem fanem deckbuildingu, Dolina Kupców mi wystarcza.
Ashes wygląda super, tylko pytanie jak to to działa na więcej osób też. No i cena średnio zachęcająca w kontekście tych zakupów
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: zix »

arracan pisze:
zix pisze:Nerushima Hex może nie jest szczególnie ładna... Jednak gra świetna :)

Ahes - przekracza budżet, jednak może ktoś na forum sprzedaje i udałoby Ci się zbić trochę cenę.
Bardzo ładne karty + kostki, na które ma się wpływ - bardzo fajne.

Cthulhu światy - prosty i ładny deckbuilding; zagrałem na "rzuć kostką" i sobie sprawiłem :)
Neuroshimę mam ;)
Ctulhu światy to Ctuhlu, więc średnio, po za tym nie jestem fanem deckbuildingu, Dolina Kupców mi wystarcza.
Ashes wygląda super, tylko pytanie jak to to działa na więcej osób też. No i cena średnio zachęcająca w kontekście tych zakupów
Ashes to raczej gra na 2 osoby, choć niby ma opcję grania w 3 (grałem raz - nie porwała) albo i 4.
Minus taki = mamy tu ograniczoną ilość kości i nie da się grać dowolnymi "odrodzonymi", więc wybór jest utrudniony.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: krzyss »

Jeśli podoba się Splendor to Namiestnik jest nazywany Splendorem na sterydach. Wg mnie warto się przyglądnąć tytułowi.
Mojej żonce bardzo się tytuł spodobał. Gramy we dwie osoby.

Możesz dodać też do listy jeśli Ci się spodoba taka gra jak Zamki Szalonego Króla Ludwika - komu nie pokazałem, temu się podoba. Bardzo fajnie chodzi na dwie osoby, ładnie wygląda, a kupisz za 119zł z wysyłką.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: kisiel365 »

Osobiście odradzam Gaję. Gra ładnie wygląda i włożono dużo wysiłku, aby ją wypromować, ale gra jest baaardzo losowa i trudno w niej o taktykę lub strategię. Zawiodłem się bardzo i pomimo wygranej nie czułem satysfakcji.
Przejrzałem twoją kolekcję. Jak zapatrujesz się na wyhypowaną Scythe albo Terrę Mysticę? Mogą być trochę ciężkie. Może mniej obrazkowa, ale ładnie wydana i udana na 2 osoby jest Concordia. Gigamic ma bardzo ładne, drewniane wydania gier abstrakcyjnych, np. Eclipse czy Quarto. Abalone też jest fajne (ale nie drewniane i innego wydawcy). Widziałem, że masz Istambuł - polecam dodatek Mokka i bakszysz. Również dodatki do Five tribes wnoszą trochę świeżości.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: arracan »

krzyss pisze:Jeśli podoba się Splendor to Namiestnik jest nazywany Splendorem na sterydach. Wg mnie warto się przyglądnąć tytułowi.
Mojej żonce bardzo się tytuł spodobał. Gramy we dwie osoby.

Możesz dodać też do listy jeśli Ci się spodoba taka gra jak Zamki Szalonego Króla Ludwika - komu nie pokazałem, temu się podoba. Bardzo fajnie chodzi na dwie osoby, ładnie wygląda, a kupisz za 119zł z wysyłką.
Dzięki za opinię co do Namiestnika, widzę że głosy są dość mocno podzielone ;)
Co do Zamków, to tak jak wyżej, nie chcę bo mam Suburbię.
kisiel365 pisze:Osobiście odradzam Gaję. Gra ładnie wygląda i włożono dużo wysiłku, aby ją wypromować, ale gra jest baaardzo losowa i trudno w niej o taktykę lub strategię. Zawiodłem się bardzo i pomimo wygranej nie czułem satysfakcji.
Przejrzałem twoją kolekcję. Jak zapatrujesz się na wyhypowaną Scythe albo Terrę Mysticę? Mogą być trochę ciężkie. Może mniej obrazkowa, ale ładnie wydana i udana na 2 osoby jest Concordia. Gigamic ma bardzo ładne, drewniane wydania gier abstrakcyjnych, np. Eclipse czy Quarto. Abalone też jest fajne (ale nie drewniane i innego wydawcy). Widziałem, że masz Istambuł - polecam dodatek Mokka i bakszysz. Również dodatki do Five tribes wnoszą trochę świeżości.
Dzięki za Gaję. Co do Scythe- za drogo, z kolei Terre Mysticę mają znajomi. Concordia mi się nie podoba i ma głupie pudełko, moja współgraczka nie lubi z kolei gier abstrakcyjnych, inaczej Abalone już dawno miałbym na półce.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Ładne uzupełnienie za +-100 zł

Post autor: gregos »

No to może weź na celownik Abyss lub Stone Age.
ODPOWIEDZ