Gra planszowa - gra strategiczna-przygodowa?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
qba1307
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2016, 07:40

Gra planszowa - gra strategiczna-przygodowa?

Post autor: qba1307 »

Witam,

Poszukuje gry dla 2-5 osób, częściej będziemy grać w 4-5 osobowym składzie, do tej pory graliśmy w takie gry jak:

- Osadnicy z Catanu z dodatkiem Rycerzy
- Cyklady
- Sabotażysta z dodatkiem
- Small World
- Wsiąść do pociągu
- Cywilizacja poprzez wieki

Gra nie może być w klimacie kosmicznym, do 3 godzin, elementy negatywnej interakcji mile widziane, idealnie nam pasowali osadnicy, ale po mału się już nam nudzi. Small world ok, ale raczej tylko na kilka gier, gdyż naszym zdaniem cały czas robi się to samo. Jesteście w stanie coś doradzić?
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra planszowa - gra strategiczna-przygodowa?

Post autor: Leszy2 »

Proponuje Simurgh.
Bardzo przyjemne euro z ciekawym podejściem do mechaniki workers placemenmt. Świetnie chodzi od 2-5 i jest dość tania jak na solidność, ilość elementów i estetykę wykonania.
Można skalować długość rozgrywki. Nie ma bezpośredniej negatywnej interakcji, ale trzeba obserwować przeciwnika, aby wykorzystać odpowiedni moment oraz blokować pola.
Klimat fantasy. Celem jest wyłonienie rodu, który najlepiej się sprawdzi w nadchodzącym konflikcie. Głównym zajęciem rodów jest hodowla smoków.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra planszowa - gra strategiczna-przygodowa?

Post autor: zix »

To ode mnie 4:

7 cudów - sam sobie nie mogę uwierzyć, że tego nie maml rewelacyjna gra!

Cytadela - świetna karcianka, która fajnie sprawdza się przy ilości 4+

Lewis & Clark - mam za sobą tylko kilka partii, jednak BARDZO fajnie się zapowiada; gra w stylu: łatwiej się gra niż tłumaczy ;)

Colt express - łatwe, szybkie i wesołe, z odrobioną kombinowania i świetnym dodatkiem z szeryfem w roli gł.:)

Wyspa Skye - duża regrywalność (losowanie sposobu punktowania co grę), łatwe, jednak wymagające kombinowaia
qba1307
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2016, 07:40

Re: Gra planszowa - gra strategiczna-przygodowa?

Post autor: qba1307 »

Nam wyspą skye się właśnie zastanwiałem, może warto wypożyczyć i wypróbować..

Dzięki za propozycje
ODPOWIEDZ