Mage Knight , która wersja?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ACIM
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:39

Mage Knight , która wersja?

Post autor: ACIM »

Cześć,

Jako, że dopiero w wieku 35 lat odkryłem w sobie zainteresowanie planszówkami, omineła mnie możliwość zakupu tego tytułu w sklepie.
Aktualnie nikt nie chce się pozbyć MK w ofertach prywatnych.
Więc szukam poza forum.
Opcje mam dwie - Huble i ich ang. wersja za 345 zł lub prywatnie za 399 wersja używana PL.
Z tego co widzę Lost Legion jest chyba tylko po angielsku.
Dlatego zastanawiam się nad sensem zakupu polskiej wersji podstawowej.
Co doradzacie? A może poczekać?
Cena akceptowalana dla mnie oscyluje bliżej 300 zł.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: kinioo »

Hej,

Jak masz angielski podstawowy to bez różnicy.

Mieszanie PL podstawki z ang dodatkami też w niczym nie przeszkadza.

Ja kupiłem polska bo akurat trafiła się (nowa) uzywka za 200zl, jednak mając na uwadze fakt że ludzie potrafią krzyczeć 500zl za PL wersję bym kupował nową ang. Swojego czasu były nowki na jebaju za chyba 35£.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: dave8 »

W Gamelord jest chyba za 280

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: xan »

Ja mam wersję w pełni spolszczoną. Na grupie MK Polska na FB jest gość który przygotowuje naklejki na karty dodatków w języku polskim. Oczywiście jeśli będziesz grał sam albo z ludźmi którzy znają dobrze angielski to taniej będziej angielską wersje kupić. Jeśli jednak miałbyś grać z ludźmi którzy średnio znają ten język to lepiej zainwestować w wersję polską, z czasem kupić dodatki i kupić do nich polskie naklejki.
ACIM
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:39

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: ACIM »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Angielski u mnie na dobrym poziomie.
Jeżeli w ciągu kilku dni nie trafi sie ktoś na miejscu, kto zechce się pożegnać z MK, to pozostaje ebay (dzisiaj widziałem z dodatkiem Lost Legion i przesyłka za 120$ z US).
Albo Gamelord - dzięki Dave!
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: xan »

ACIM pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Angielski u mnie na dobrym poziomie.
Jeżeli w ciągu kilku dni nie trafi sie ktoś na miejscu, kto zechce się pożegnać z MK, to pozostaje ebay (dzisiaj widziałem z dodatkiem Lost Legion i przesyłka za 120$ z US).
Albo Gamelord - dzięki Dave!
Bardzo dobre ceny mają w tym gamelordzie, zwłaszcza tezle i Kranga.
inforvill
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: inforvill »

Też poszukuję Lost Legion, ale trudno go zdobyć. Na Gamelord obecnie nie mają już tego tytułu (drugi nakład został już wyczerpany, więc nie wiadomo czy i kiedy nastąpi kolejna dostawa).

Co do podstawki - dzisiaj na FB w grupie 'PLANSZÓWKOWY BAZAR pod skrzydłami Pegaza' pojawiła się wersja PL w stanie idealnym za 350 zł. Podejrzewam jednak, że ktoś ją szybko kupi.
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: Konioczynka »

Bierz angielska wydrukujesz instrukcje po polsku i jakoś przejdziesz. Jak poznasz zasady to już po angielsku grać można. Łatwiej i taniej o dodatki.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, 20:21 przez Konioczynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: kinioo »

Konioczynka pisze:Bierz angielska wydrukujewz instrukce po polsku i jakoś przejdziesz. Jak poznasz zasady to już po angielsku grać można. Łatwiej i taniej o dodatki.
Popieram.

'Kobyla' do przebrniecia to instrukcja (nawet ta w rodzimym jezyku) - sam gra/karty itp do ogarniecia bez problemu w wersji angielskiej.

k.
Sorki za brak polskich znakow....
ACIM
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2017, 08:39

Re: Mage Knight , która wersja?

Post autor: ACIM »

Do tej pory nie udało mi się kupić żadnej wersji. Gamelord nie ma rownież podstawki eng.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ