Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: basickak »

Jak w temacie, szukam planszówki, która kojarzyłaby się z Minecraftem. Sama dokładnie nie rozumiem fenomenu tej gry i na czym dokładnie polega.

Wiem, że kanciasty ludek w kanciastym świecie chodzi wyrąbuje drzewa, łapie świnie, przeczesuje kopalnie, kopie, szuka "różności", buduje i ucieka przed creeperami i innymi stworami.

Nie chodzi mi o typowego Minecrafta na planszy, ani kojarzące się graficznie, kształtem z minecraftowymi zwierzętami Wesołe krówki, ale nie wiem jak to powiedzieć styl, system, mechanika? Ok, mnóstwo planszówek polega na zbieraniu surowców, ich przetwarzaniu, budowaniu usprawnień. Ale coś, co w jakikolwiek sposób odnosiłoby się do Minecrafta?

Mi na myśl przychodzi Wiertła, skały, minerały. Wiem, że jest na podstawie innej gry komputerowej i średnio pasuje do Minecrafta, ale... co mi się kojarzy:
Kopię tunel i zdobywam minerały = tam też się coś kopie i dostaje jakieś materiały,
jak już nazbieram wystarczająco, kupuję kartę = w M nazbieram i buduję
bomba = TNT
wiertła=kilof/siekiera/in.
kopalnia na Marsie= w M kopalnia chyba jest jednym z elementów

Macie jakieś pomysły?

Edit: Gra dla niegłupiego 8-latka, z możliwością wprowadzenia ułatwień
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 22:20 przez basickak, łącznie zmieniany 1 raz.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: genek »

jak ma sie po prostu kojarzyć z kopaniem to może szczęść boże? tylko nie wiem czy dla 8-latka będzie ok
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: basickak »

Chociaż jest kopalnia, to jednak nie pasuje mi do Minecrafta. O kopalni też mamy Magnum sal (np. z tworzeniem narzędzi chyba jako jeden element), ale też to nie "to".

Ktoś jeszcze może podrzucić jakąś myśl?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: Apos »

Epoka Kamienia - Zbiera się surowce i narzędzia, buduje z nich domki
Ciężarówką przez Galaktykę - Dokłada się kafelki z których buduje się statek kosmiczny.
Kawerna (lub Pola Arle) - kopiemy, wydobywamy surowce z których budujemy, zajmujemy się owcami/krowami/osłami/świniami etc, przerabiamy na towary. Pasuje w wielu aspektach, ale może okazać się za trudne. Może Agricola w wersji rodzinnej by się przyjęła?
Robinson Crusoe, walka o przetrwanie, przygoda, budowanie schronienia ale znowu - może być za trudne chyba że zmienicie zasady.
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: basickak »

Agricola rodzinna jest, robinson "po naszemu" też, Epoka jest też w planie, ale chyba bardziej "settlersowa" niż "minecraftowa" Może upodobanie do Minecrafta mu przejdzie :)
Cyfra13
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2017, 12:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: Cyfra13 »

Hej, tez mam podobny problem :) oprócz tego co mówiłaś to jeszcze gramy w osadników NI (zbieramy dobra) oraz na wlasnych zasadach Sabotazysta pojedynek. Łączymy razem tunele tak aby dalo sie dojsc do kazdego złota.
Szukalam pytalam znajomych o cos podobnego do minecrafta. Niestety nie znalazlam ... moze tu jednak cos sie znajdzie.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: Al_Dente »

A ja spróbowałbym ugryźć temat od innej strony. Czy możemy założyć, że szukamy substytutu planszowego dla sytuacji, w której dziecko ślęczy nad tabletem grając w minecrafta?

Jeśli tak, to na przykład udało mi się takiego 8-letniego maniaka gier komputerowych zaciekawić grą Potwory w Tokio. Myślę że na tak postawione pytanie mogłoby być więcej dobrych podpowiedzi, ale też potrzeba nieco więcej informacji.
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: basickak »

sabotażysta i tunele- może i coś w tym jest, ale nie wiem, czy nie zraziłaby go prostota (w sensie, że tylko karty i mało się dzieje). jako przerywnik, na chwilkę.

To nie tak, że przesiaduje z elektroniczną rozrywką, bardzo lubi planszówki. Raczej chodzi mi o znalezienie namiastki tego co lubi- Minecrafta na planszy, np. lubię gotować kupiłam Top kitchen, mam sentyment do hotelarstwa-Grand Austria Hotel

na bgg odnajduję Minecfart Card Game, ale stricte Minecrafta, to ja bym nie chciała :O
aha i to też tylko mała karcianka
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: McAron »

Cała magia Minecraft'a polega na tym, że gracz ma do dyspozycji grę w której jest wolny (brak celu gry, scenariusza prowadzącego gracza za rękę, misji) ogranicza go tylko wyobraźnia. Dla mnie analogiczną rozrywką wydają się klocki Lego Technic.

Z planszówek to może Zamki Szalonego Króla Ludwika, tylko nie wiem czy 8-latek złapie.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: Olgierdd »

Hmm... z tego co wiem, a mogę się mylić, to Minecraft głównie polega na tym, że zdobywa się surowce i z nich buduje cokolwiek. Może dobrym tropem będzie niekoniecznie gra imitująca Minecrafta, ale jakieś typowe euro, w którym właśnie dobywa się surowce i przerabia je na budynki/narzędzia/cokolwiek, a te na punkty zwycięstwa? Niestety gry euro znam słabo, więc nawet żaden przykład nie przychodzi mi do głowy :/
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: kisiel365 »

Koncepcyjnie Feast for Odin jest takim naturalnym sandboxem, ale jak 8 latek ogarnie to masz nieprzeciętne dziecko :D
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: wujek2114 »

A Ciężarówką przez galaktykę ?
Masz prawie nieograniczoną możliwość budowy statku, no i opcja przetrwania tez jest jak w Minecrafcie...
Ewentualnie Mondo, ale tam nie ma przetrwania
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Planszówka kojarząca się z Minecraftem

Post autor: norkbes »

Kawerna lub Roll for the Galaxy. W Rollu przetrwania nie ma ale Race'a 8latek może nie ogarnąć. Jeśli się mylę to Race z Xeno.
ODPOWIEDZ