Przygodówka dla dwojga (chyba)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Przygodówka dla dwojga (chyba)

Post autor: donmakaron »

Pomóżcie z wyborem gry. Sprawa jest taka, że mamy dużo gier, mamy towarzystwo do grania, dużo gramy, wszystko ładnie, pięknie, ale jak przychodzi do zagrania w coś we dwoje, to nie możemy się namyślić. Kiedyś świetnie bawiliśmy się we dwójkę przy Fury of Dracula, dobrze wchodzą nam też tytuły od CGE w stylu Pupili czy Alchemików, SHCD zrobił na nas dobre wrażenie, przez ostatni rok rewelacyjnie spisuje się Władca Pierścieni LCG. Gralibyśmy w tego Władcę właśnie, ale ostatnimi czasy nie mam zaparcia żeby składać nowe talie czy w podobny sposób angażować się w rozgrywkę.

Teraz chciałbym mieć grę, która zapewniłaby nam podobną zabawę, ale przy mniejszym nakładzie sił - coś przygodowego (chociaż nie koniecznie), najlepiej kooperacyjnego, z kampanią lub szeregiem scenariuszy/przygód/poziomów, gdzie nie ma deckbuildingu (mam na myśli takiego typowo karciankowego, taki in-game mi nie przeszkadza), set up jest szybki, zabawa nie wymaga przegrzewania mózgu, dobrze chodzi we dwójkę, a rozgrywka nie zajmuje całego wieczoru. Czyli taki Władca Pierścieni LCG bez LCG albo Descent w wersji Road to Legend (może tylko kapkę lajtowniejszy). Arkham Horror LCG też było fajne, ale za dużo przy nim roboty, a za mało gry. Nie chciałbym też wydać tysięcy złotych na wiadra kart i kilogramy figurek (od tego mam inne gry ;) ), ale drogą grę czy kilka dodatków biorę pod uwagę.

Mamy ogranego Pandemica: Legacy (z resztą takie coś wolę w 4 osoby),Time Stories, coopowe LCG, Descenta mają znajomki, więc raczej z nimi w to będziemy cisnąć. Przyjemnie grało się w takie Big Book of Madness, ale jednak za mało tam różnorodności. Moja luba będzie też wybredna na setting, co dodatkowo utrudnia sprawę. Na pewno odpadają Star Warsy - to nie kręci żadnego z nas ;)

Nie ma lekko, ale zazwyczaj podrzucacie potrzebującym ciekawe propozycje. Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Przygodówka dla dwojga (chyba)

Post autor: poooq »

Pomyśl o Robinsonie: wasza dwójka na bezludnej wyspie, trzeba zadbać o jedzenie i nocleg, a robi się chłodniej i wietrzniej. W pudełku więcej klimatu niż w garach z zombie czy mackami.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Przygodówka dla dwojga (chyba)

Post autor: donmakaron »

poooq pisze:Pomyśl o Robinsonie: wasza dwójka na bezludnej wyspie, trzeba zadbać o jedzenie i nocleg, a robi się chłodniej i wietrzniej. W pudełku więcej klimatu niż w garach z zombie czy mackami.
Mamy w kolekcji - szukamy dalej ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Przygodówka dla dwojga (chyba)

Post autor: rattkin »

- Mice and Mystics
- Shadowrun: Crossfire (choć gra kiepsko sie skaluje poziomem trudności na 2)
- Mansions of Madness 2ed
- Mechs vs Minions

W przyszłości być może Gloomhaven i być może Too Many Bones i być może Grimslingers i być może This War of Mine.

Żadna gra nie spełnia wymagań w 100%, to tylko przybliżenia. Mechs vs Minions jest chyba najbliżej ogólnie, ale nie jest grą przygodową. Doskonale rozumiem potrzebę grania w coś na tyle "meaty" jak LOTR, ale bez narzutu przed grą. Ciężko z tym.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Przygodówka dla dwojga (chyba)

Post autor: Elisek »

Sam głównie gram z dziewczyną tylko, więc powiem co my uwielbiamy:

- Zombiaki 1 i 2 (Tylko nowe edycje)
- Red 7
- Wsiąść do pociągu (Mamy Europe), Nordic podobno lepszy na 2 osoby
- Pandemia, ale już graliście Legacy i ludzie piszą, że po legacy nie chce się wracać juz :D
- Takenoko :D
- 7CŚ: Pojedynek - kręciłem nosem cały czas, a po zakupie w ciągu 5 dni przegraliśmy z 30 partii i już planuje zakup dodatku

Gry różne, więc wiadomo, ale podaje coś co się u nas sprawdza może akurat coś podejdzie :)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Przygodówka dla dwojga (chyba)

Post autor: Quba40 »

Moje typy dla koopercji do 2 graczy:
Posiadłość Szaleństwa 2ed (choć lepiej na więcej graczy),
Horror w Arkham LCG (choć pewnie podobne do LOTRa, to jednak deckbuilding jest szybszy, talie mogą mieć maks 30 kart w 2 kopiach sztuka),
Warhammer Quest Gra Karciana,
Dungeons & Dragons Castle Ravenloft/Wrath of Ashardalon/Legend of Drizzt/Temple of Elemental Evil (dowolna część w zasadzie - lightowa wersja Descenta bez overlorda),
Pandemic Czas Cthulhu,
Space Hulk Anioł Śmierci.
ODPOWIEDZ