Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Materid
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2016, 12:47

Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Materid »

Cześć,
który z tych tytułów wybrać pod kątem gry najczęściej w dwie osoby?
Wizualnie podoba mi sie najabrdziej runewars? A może coś zupełnie innego z "dużych gier"

EDIT: Może Pan lodowego ogrodu?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: EsperanzaDMV »

+1 do Rebelii
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Dellas »

Wszystkie gry są bardzo zacne/tematyczne/epickie, choć każda z nich jest gruba inna, choć od biedy Runewars i Zakazane Gwiazdy można jeszcze podpiąć do jednego worka, tak Rebelia ma całkiem inny charakter rozgrywki niż dwie pozostałe i jest praktycznie dedykowana dla 2 graczy.

Do gry we dwójkę chyba poleciłbym jednak Rebelię. To świetna, asymetryczna gra na przewagi (tutaj podobieństwo do Zimnej Wojny jest bardzo duże) z elementami blefu, wymianie ciosu za ciosem, swoisty epicki pojedynek.

Runewars to gra typu 4X (choć ten X pochodzący od explore jest symboliczny), z elementami przygodowymi gdzie kierujemy bohaterami. Tez jest epicka, rewelacyjna, jednak wolę w nią grać w co najmniej 3 graczy.

Forbidden Stars natomiast to RTS na planszy i tutaj też przynajmniej 3-4 osoby są potrzebne by ta mogła rozwinąć swoje skrzydła (sam gram w protoplastę FS czyli Starcrafta i tam gramy do 6 graczy by było jeszcze bardziej mięsiście)

Do podanych tytułów idealnie pasuje także Wojna o Pierścień.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: misioooo »

Zakazane Gwiazdy działają bardzo dobrze na dwie osoby... Na 4 są... męczące ;)
Pan Lodowego Ogrodu najfajniej działa w komplecie graczy. Na dwójkę jest ok, ale szału nie ma.

Wybierałbym pomiędzy Rebelią a Zakazanymi Gwiazdami. Runewarsów nie znam.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

+1 Rebelia
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Zet »

Na 2 osoby wziąłbym Rebelię, ale kusiłaby mnie także Bitwa Pięciu Armi.
Nesmeer

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Nesmeer »

Ja natomiast polecam Zakazane Gwiazdy :) według mnie to idealny tytuł na 2-3 osoby (we 4 gra się znacząco wydłuża)
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: aaxxee »

Rebelia ma chyba mniej drobnych zasad do zapamiętania niż Runewars.
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 102 times
Been thanked: 34 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Kajak »

W Runewars grałem, w SW:Rebelia też. Zakazane gwiazdy to chyba przeróbka Runewarsa.
I tak co następuje: Runewars bardzo zły nie jest, ale zmęczył mnie dość szybko ,zapewne z Zakazanymi Gwiazdami było by tak samo ( ale nie sprawdzę bo warhamerowe klimaty mnie odrzucają), Natomiast Rebelia , no ba, zauroczyła mnie , w zasadzie oszalałem na punkcie tej gry, w związku z tym raczej obiektywny nie jestem.......................
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Zet »

Kajak pisze:Zakazane gwiazdy to chyba przeróbka Runewarsa.
Z tego co widziałem, to absolutnie nie. Zakazane Gwiazdy to już bardziej przeróbka Starcrafta, który nie ma nic wspólnego z Runewars
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: siekan »

Tak naprawdę cokolwiek nie wybierzesz z tego zestawu, to będziesz zadowolony :) Celuj w klimat, jaki cię interesuje, a mechanicznie te gry się obronią :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Runewars / Zakazane Gwiazdy / Rebelia

Post autor: Błysk »

Grałem we wszystko.

Stricte na 2 to chyba bym wybrał Rebelię (bo jest zrobiona pod dwóch graczy), ale jako grę najbardziej cenię Forbidden Stars i choćbyś tylko raz na pół roku siadał w 3 lub 4 graczy to wtedy bez zastanowienia bym wybrał FS. FS na dwóch działa dobrze, ale tylko pod warunkiem, że obaj gracze grali mniej więcej tyle samo, bo doświadczony zawsze pokona nowicjusza (chyba, że ten jest utalentowany). Gra na 4 osoby przy niedoświadczonych graczach jest bardzo długa, ale nie powiedziałbym, że męcząca w negatywnym sensie. Przy doświadczonych graczach czas gry schodzi niżej. Moim zdaniem problemem dużych gier nie jest to, że są męczące jako takie, tylko że ludzie bez fajka nie wytrzymają dosyć długo i przez to wszystko staje się rozwlekłe ;).
ODPOWIEDZ