Szukam mega regrywalnej gry

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kicpolek
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2015, 07:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: kicpolek »

W związku z wyjazdem poszukuję gry, która nie znudzi się po kilkunastu rozgrywkach jak większość tytułów. Gra powinna wystarczyć na przynajmniej 100 partii:P Wiem, że to bardzo subiektywne odczucia każdego gracza nie mniej jednak proszę o propozycję gier nie do "zajechania" Dziękuję za propozycje
Mogą być tytuły mniej znane ważne, żeby dało się grać także w dwie osob.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 21:09 przez kicpolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: woytas »

Tak, Neuroshima to dobra propozycja.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: EsperanzaDMV »

"Tajniacy" mają gigantyczną regrywalność, ale dla mnie ona sprawdza się dużo lepiej w wariancie 4+.

Poza tym "Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie" - sam pierwszy scenariusz to mogłaby być osobna gra, a w pudle znajdziesz aż 7 scenariuszy. Doskonała gra kooperacyjna, mnóstwo godzin zabawy, ogromna regrywalność - dziesiątki kart i kości sprawiają, że każdy scenariusz jest można przejść na dziesiątki sposobów.

Do tego na pewno "Small World" - zwłaszcza z dodatkami robi się niepowtarzalna zabawa. Dodaj "Dominion" i "Agricola" i możesz do końca życia nie kupować innych gier, a i tak Ci się nie zaczną poszczególne rozgrywki powtarzać ;)

Nieważne co wybierzesz, weź ze sobą także "List miłosny" - kosztuje śmieszne pieniądze, a mam w tę grę rozegranych spokojnie ponad sto partii (co niestety widać już trochę po kartach :P).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: rattkin »

RoboRally, Android: Netrunner, gry projektu GIPF
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: smalco »

Ja najczęściej gram w 7 cudów świata i 7 cudów świata pojedynek.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: splocki »

Race For The Galaxy.
Zagrałem już ponad 2700 razy.
Regrywalność jest i to mega.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Nadis »

splocki pisze:Race For The Galaxy.
Zagrałem już ponad 2700 razy.
Regrywalność jest i to mega.
Wow! Rozumiem ze jakiś % rozgrywek to rozgrywki online? :) Race tez mi przyszedł na myśl jako pierwszy. Oprócz tego może Troyes? My w ciągu miesiąca zaliczylismy kilkanaście rozgrywek, potem zdecydowaliśmy ze czas pograć w pozostałe nowości, ale gra jest świetna.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: splocki »

Nadis pisze:
splocki pisze:Race For The Galaxy.
Zagrałem już ponad 2700 razy.
Regrywalność jest i to mega.
Wow! Rozumiem ze jakiś % rozgrywek to rozgrywki online? :)
Tak, zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Chaaber »

Dla mnie Smallworld z pakietem ras, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Super różnorodność w każdej rozgrywce. Do tego jak kupisz sobie Realms, to możesz własne mapy sklejać, czego chcieć więcej?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: kinioo »

Mage Knight
Sorki za brak polskich znakow....
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Fojtu »

kinioo pisze:Mage Knight
Zdecydowanie się nie zgodzę. Po 10 rozgrywkach w podstawkę zaczyna być bardzo powtarzalna.

Ja ze swoich propozycji mogę rzucić Agricolę, zagrane mam ponad 500 partii. Ważne, że na starej wersji, gdzie było więcej kart niż w tej nowej.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: kinioo »

Fojtu pisze:
kinioo pisze:Mage Knight
Zdecydowanie się nie zgodzę. Po 10 rozgrywkach w podstawkę zaczyna być bardzo powtarzalna.

Ja ze swoich propozycji mogę rzucić Agricolę, zagrane mam ponad 500 partii. Ważne, że na starej wersji, gdzie było więcej kart niż w tej nowej.
Serio ?! Moze dorzuc Lost Legion zatem....
Sorki za brak polskich znakow....
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: c08mk »

Fojtu pisze:Ja ze swoich propozycji mogę rzucić Agricolę, zagrane mam ponad 500 partii. Ważne, że na starej wersji, gdzie było więcej kart niż w tej nowej.
Dla mnie akurat Agricola jest powtarzalna. Kilka rozgrywek i w zasadzie wszystko się powtarza. Jedyna różnica to te kilka kart na starcie. Nie znaczy to oczywiście, że gra jest zła.

Przede wszystkim jeżeli chodzi o regrywalność to dobrze byłoby wiedzieć czy ma ona polegać na rozwiązaniach mechanicznych czyli np. 100 różnych dróg do zwycięstwa, czy może fabularnych czyli 100 różnych opowieści czy na innych aspektach np. stopień trudności gry, zaawansowany deckbuilding, zarządzanie zasobami.

Gry które mam i co jakiś czas wracają na stół to przede wszystkim gry FFG gdzie gra buduje fabułę. Eldrith Horror i Descent z dodatkami są tak rozbudowane, że fabularnie jest ciężko te gry zarżnąć. Sama podstawka wystarczy tak jak w innych grach czyli na kilkanaście rozgrywek zanim się zacznie kojarzyć różne elementy i powiązane strategie.
Oprócz tego Lord of the Rings LCG, karcianka z dodatkami jest już tak rozbudowana, że chyba do końca życia się jej nie da ograć na wszystkie sposoby. I znowu podstawka starcza tylko na jakiś czas zanim się zacznie kojarzyć powiązania pomiędzy kartami.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: siekan »

Epoka Kamienia - już ponad 60 rozgrywek i cisnę dalej ;p
Susuken
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2014, 14:11

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Susuken »

Jeżeli lubisz dłuższą rozgrywkę to zdecydowanie polecam Ci 2xTM :D Terra Mystice oraz Terraformacje Marsa. Z krótszych natomiast Splendor i 7 Cudów Świata.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Fojtu »

kinioo pisze:
Fojtu pisze:
kinioo pisze:Mage Knight
Zdecydowanie się nie zgodzę. Po 10 rozgrywkach w podstawkę zaczyna być bardzo powtarzalna.

Ja ze swoich propozycji mogę rzucić Agricolę, zagrane mam ponad 500 partii. Ważne, że na starej wersji, gdzie było więcej kart niż w tej nowej.
Serio ?! Moze dorzuc Lost Legion zatem....
Jasne, że LL dodaje opcji i gra staje się bardziej regrywalna. Niestety koszty wtedy zaczynają wchodzić już na kompletnie inny poziom, i zamiast MK+LL można po prostu kupić 4-5 dobrych gier, które zapewnią znacznie lepszą regrywalność.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Piehoo »

Robinson, Terraformacja Marsa, Terra Mystica, Agricola, Tajniacy
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Kal-El83 »

Fojtu pisze:
kinioo pisze:Mage Knight
Zdecydowanie się nie zgodzę. Po 10 rozgrywkach w podstawkę zaczyna być bardzo powtarzalna.

Ja ze swoich propozycji mogę rzucić Agricolę, zagrane mam ponad 500 partii. Ważne, że na starej wersji, gdzie było więcej kart niż w tej nowej.
Widać powtarzalność w grze to,sprawa subiektywna. Są różne scenariusze, o różnej długości. Karty (ulepszone umiejętności) wychodzące w losowej kolejności, losowy dobór kafli terenu (co sprawia że mapa potrafi się zmienić), cztery możliwe miasta do podboju (nigdy nie wiesz na które trafisz) ... Mi po 10 partiach się nie znudziła i raczej nie znudzi.

Ale to tak zupełnie subiektywnie. Ja gorąco polecam (a gram bez LL).

Edit: ale nie do zajechania to wydaje mi się Robinson ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Bludgeon »

Talisman i Cosmic Encounter, najlepiej z dodatkami.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: dziobanes »

Moje top 7 :

1. Myth (Dungeon crawler w wersji "sandbox" , można zagrać kampanię, samemu ją stworzyć na bazie dociągania losowych questów, każdy quest daje nam duże pole manewru. Poza tym mega taktyczna walka, genialna machanika. )
2. Runewars ( jak będę na emeryturze to znajdę stałą ekipę na cotygodniowe granie aż do śmierci :lol: )
3. Twilight Imperium ( jak wyżej)
4. Zakazane Gwiazdy ( patrz punkt 3 :wink: )
5. Dungeon Quest : Smocze Lochy (tak to nie pomyłka , każda rozgrywka jest zupełnie inna i daje dużo frajdy. Dla mnie jedna z najlepszych lajtowych, imprezowych gier )

6. Wydaje mi się że sporo lekkich gier opartych na kościach też ma dużą dozę regrywalności, np. ostatnio odkryłem Dungeon Roll'a , genialny kościany dungeon crawler, do tego wydrukowałem dodatek z BGG z lokacjami i na razie jestem zauroczony prostotą, mechaniką i szybkością tej kościanki.

7. Mage Knight - tutaj nie wypowiem się na temat samej podstawki, bo praktycznie od początku grałem z LL , a później Tezla. Szczerze to nie wiem, jak za bardzo się odnieść do zarzutów braku regrywalności tej niezwykle modularnej gry. Tutaj w każdej rozgrywce praktycznie wszystko jest inne, układ mapy, lokacje, potwory. Zupełnie różne strategie trzeba obierać levelując postać, czy przemierzając mapę. Oczywiście jeśli będziemy "katować" jeden scenariusz, np. "Blitz conquest" cały czas to się w końcu znudzi, ale nie wierzę że można całą grę "ograć" w 10 rozgrywek i zgłębić jak należy. Ja jestem obecnie po mniej więcej 15 rozgrywkach (chyba 5 różnych scenariuszy), każda rozgrywka to zupełnie inna "historia" i przygoda. Czasem przytłacza mnie to, że ciągle trafiam nowe rzeczy i sytuacje, ale to jest kwintesencja Mage Knight'a, możesz czuć się dobry, ale trafisz na pewną kombinację potworów, trudną sytuację "terenu" i cały plan idzie w pi...u :wink: Jedyny problem z MK to znalezienie ludzi zdeterminowanych, żeby nauczyć się grać, tak "zdeterminowanych" to dobre słowo, bo co innego poprowadzić "za rączkę" kogoś przez scenariusz co-op, a co zagrać z kimś hardcorowy scenariusz PvP :D ja jeszcze nie miałem tej przyjemności, na razie PvP ćwiczyłem "na sucho" :lol:
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: Kal-El83 »

PvP jeszcze nie miałem okazji zagrać, może kiedyś znajdę u siebie na wiosce kogoś do tefo zdolnego ;)

Dla mnie MK to najlepsza gra solo jaką grałem. Niektórzy głoszą że to sucha optymalizacja, ale dla mnie (fana fantasy) klimatu tu nie brak ;)

Szkoda tylko że takie szalone ceny teraz tego tytułu. Największa szkoda jednak że nie ma całości (podstawaka + ll + tezla) po naszemu.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: kastration »

Zimna Wojna. Tego po prostu nie da się zajechać. No ale tematyka konkretna. Stricte dwuosobowo ciężko o coś lepszego pod względem zagrywania do znudzenia, ale czasu zeżre.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Szukam mega regrywalnej gry

Post autor: pegzi »

Zdecydowanie Terraformacja Marsa, a jeśli będzie ci mało to są już na BGG dodatkowe korporacje do wydrukowania, w pełni zlokalizowane po polsku.
ODPOWIEDZ