Imperium atakuje czy descent

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Imperium atakuje czy descent

Post autor: Kal-El83 »

Witam, zastanawiam się nad tytułem w który mógłbym się ponapaRać z żoną ;)
Już trochę czytałem/oglądałem na temat ww tytułów ale dalej cieżko mi wybrać. Pomijając oczywistą różnicę w tematyce (sf vs fantasy) która z nich będzie lepsza na 2 osoby. Pytania może bardziej o
- tryb kampanii bo pojedynkami wygrywa imperium (które ma jeden duży minus u mnie za sprzedawanie niektórych dodatków bez figurek które trzeba uzupełniać osobno),
- dodatki (w którym tytule więcej wnoszą i są ciekawsze)
- przejżystość zasad (gdzieś mi się rzuciło w oczy że w descencie jest dużo niejasności, faq to konieczność a itak swego czasu wszystkiego nie wyjaśniał, jak to jest w imperium).

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i wnioski, otwarty też jestem na inne tytuły godne polecenia (może lepsze ;) ) więc zapraszam do dyskusji :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Imperium atakuje czy descent

Post autor: karawanken »

W Descencie też nie ma wszystkich figurek, zastępują je żetony. IA ma tą przewagę, że pojedyncze figurki są w polskiej wersji i są lepiej dostępne. IA ma poprawioną mechanikę względem Descenta. Kampanie na dwie osoby są kiepskie, wydaje mi się, że to przypadłość każdej gry w której jeden gracz kieruje złymi a drugi drużyna dobrych.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Imperium atakuje czy descent

Post autor: c08mk »

Descent był pierwszy, IA jest następcą. Stąd IA ma lepiej zorganizowane reguły gry, które w Descencie są uzupełniane FAQiem.

Descent ma tryb kooperacji z dodatkowymi scenariuszami DnŻ albo z aplikacją, w IA tego nie ma i na razie o ile mi wiadomo nie było zapowiedzi kooperacji.

Obywie gry są podobnie wydawane czyli Zestaw podstawowy, Duże dodatki, Małe dodatki i Zestawy figurkowe.
IA ma znajomy i z tego co widzę, to dodatkowe figurki są bardziej "must have" ze względu na klimat no bo jak tu grać w Gwiezdne Wojny bez Luka, Vadera, Lei, Hana czy Chewie.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Imperium atakuje czy descent

Post autor: Elemenek »

Marzy mi sie taki Descent kooperacyjny...... :) Co z ta aplikacja? Chyba nie jest jeszcze dostepna wersja PL?
Jest cos kooperacyjnego dla dwoch osob w podobnym klimacie?
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Imperium atakuje czy descent

Post autor: kolderek »

Niestety nie ma jeszcze aplikacji po polsku :-/ Ale czekam.
Gamy z kumplem na cztery postaci już drugą kampanię (trzy są darmowe) poziom normal (jest też hard) i jest spoko :-)
ODPOWIEDZ