Magiczna gra dla jedenastolatka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: gregos »

Potrzebuję Waszych opinii i sugestii dotyczących zakupu gry z "magiczną" tematyką dla jedenastolatka. Chłopak jest już trochę ograny, ale na razie tylko w euro (m. in. Orlean, Puerto Rico, Najeźdźcy z Północy, Five Tribes, Concordia, Osadnicy: NI). Zatem co można by mu sprezentować, aby w grze była tematyka magii (może coś z figurkami), no i żeby był w stanie ogarnąć zasady.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 969
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 349 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: Apos »

Alchemicy.
Chłopak powinien dać sobie radę jeżeli worker placement jakie wymieniłeś mu nie straszne.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: Leszy2 »

Proszę pamiętać o pewnej zasadzie dotyczącej gier planszowych.
Jedenastolatek jest w stanie ogarnąć każdą grę jeśli się go nauczy w nią grać. Samodzielnie jest w stanie ogarnąć tylko najprostsze gry, których instrukcja mieści się na dwóch stronach.
A więc aby prezent cieszył należy najpierw samemu rozkminić grę. Zgrać z nim kilka razy i zawsze móc odpowiedzieć na pytanie dotyczące zasad (wolno się wspomagać instrukcją).
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: pegzi »

Myślę, że dobrym tytułem może być Seasons (Pory Roku) gra o turnieju magicznym.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: dziobanes »

Może coś od FFG ? Talisman , Runebound , Dungeon Quest:Smocze Lochy . Te tytuły są jak najbardziej do ogarnięcia ,pod warunkiem, że wytłumaczysz chłopakowi zasady.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: gregos »

Zasady w trakcie przykładowej rozgrywki zawsze ma przedstawiane, więc co do tego nie ma obaw. Dzisiaj w ten sposób wprowadzałem go w świat Tzolkina.
Z dotychczasowych propozycji najbardziej przypadłoby mu do gustu Runebound oraz Dungeon Quest:Smocze Lochy, tyle że ta druga, z tego co doczytałem, jest bardzo losowa.
Czy macie jeszcze jakieś inne propozycje, aby mógł się wcielić w upragnionego maga?
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: TV3 »

Wielka Księga Tajemnic jest całkiem sympatyczną grą.
Jednak z jednej strony - jest tu trochę główkowania i dla dorosłego, aby efektywnie i skutecznie przechodzić kolejne etapy gry. 11 lat - to może być trochę za mało, by grać skutecznie. Z drugiej strony - jest to kooperacja. Zatem grając wespół z dorosłymi powinno być łatwiej.
Jeśli więc grałoby się bardziej wspólnie niż oddzielnie - kto wie, może i przypasowałaby.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 969
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 349 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Magiczna gra dla jedenastolatka

Post autor: Apos »

gregos pisze:Zasady w trakcie przykładowej rozgrywki zawsze ma przedstawiane, więc co do tego nie ma obaw. Dzisiaj w ten sposób wprowadzałem go w świat Tzolkina.
Z dotychczasowych propozycji najbardziej przypadłoby mu do gustu Runebound oraz Dungeon Quest:Smocze Lochy, tyle że ta druga, z tego co doczytałem, jest bardzo losowa.
Czy macie jeszcze jakieś inne propozycje, aby mógł się wcielić w upragnionego maga?
Zerknij jeszcze na Descenta.
ODPOWIEDZ