Gra przygodowa poszukiwana?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: Szpanerski »

Witam. Poszukuje gry nazwijmy to przygodowej - cos jak Talisman, w ktorego gralem juz nie raz i wlasnie postanowilem sporbowac czegos jeszcze :)

To czego szukam w grze:
- wlasna postać, którą rozwijamy podczas gry - znajdujemy przedmioty, uczymy sie czarów/umiejętności itp.
- regrywalność - wiem, że duzo gier posiada scenariusze, a to poniekąd wprowadza powtarzalność do gry a tego bym chciał uniknąć - fajnie gdyby za kadym razem spotykać innych wrogów itp.
- ladnie wyknana/klimatyczna - wiem, że większość gier fantastycznych jest dobrze zrobiona, ale szczegolnie cenię sobie ladne grafiki na kartach, klimatyczna plansze
- losowość mi nie przeszkadza - lubię kości :)

Liczę na propozycje - a Talisman niech bedzie pewnym wyznacznikiem bo to klasyk :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: c08mk »

Runebound 3-cia edycja.

Sam wychowałem się na Magii i Mieczu, podobnie moi współgracze i już grając w 2-gą edycję byli zachwyceni, a trzecia ich powaliła.

W podstawce są dwa scenariusze ale np. w Magii i Mieczu w podstawce był jeden (!) scenariusz (Korona Władzy). Gra ma balans jeżeli chodzi o przedmioty czy umiejętności i nie da się tak wypakować postaci jak w Talizmanie, że na koniec gry się przechodziło wszystko bez rzutów kostką. Zresztą w Runebound kości służą przede wszystkim do poruszania się. Walka odbywa się przy pomocy żetonów walki.

Alternatywą może być też Mage Knight ale gra jest dość mocno zaawansowana. W Runebound gra się dużo lżej i rozgrywka też jest szybsza.

Warto też sprawdzić Descent 2-ga edycja ale tutaj już charakter gry jest trochę inny. Gra polega typowo na rozgrywaniu scenariuszy z książki kampanii. Jedna osoba gra "złym", a reszta graczy gra kooperacyjnie. Dobrze zrobiony rozwój postaci czy zdobywanie przedmiotów, które czasem ciężko wybrać, bo każdy ma jakiś użyteczny bonus.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: kinioo »

Mage Knight
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: elayeth »

Gloomhaven
Eldritch Horror
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: rattkin »

Runebound 3ed
World of Warcraft: The Adventure Game

Nieco gorzej:
Mice and Mystics (powtarzalność wrogów)

Mage Knight, Descent i Eldritch Horror to nie gry przygodowe.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: elayeth »

rattkin pisze: Mage Knight, Descent i Eldritch Horror to nie gry przygodowe.
Zdefiniuj "przygodowość". ;)

Dla mnie Eldritch kipi klimatem, co chwilę mamy spotkania, które zapadają w pamięć. Dla mnie to gra, w której miałem więcej przygód niż w Talismanie... Do tego mamy prosty rozwój postaci. Nie jest to dungeon crowler i typowa gra fantasy... ale też nie zgodzę się, że każda gra przygodowa musi taka być. Co do Mage Knight to się zgodzę... to raczej jest gra mechaniczna. Dla mnie gra przygodowa musi mieć przygody... spisane i odczytywane w trakcie gry.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: kinioo »

elayeth pisze:
rattkin pisze: Mage Knight, Descent i Eldritch Horror to nie gry przygodowe.
Zdefiniuj "przygodowość". ;)

Dla mnie Eldritch kipi klimatem, co chwilę mamy spotkania, które zapadają w pamięć. Dla mnie to gra, w której miałem więcej przygód niż w Talismanie... Do tego mamy prosty rozwój postaci. Nie jest to dungeon crowler i typowa gra fantasy... ale też nie zgodzę się, że każda gra przygodowa musi taka być. Co do Mage Knight to się zgodzę... to raczej jest gra mechaniczna. Dla mnie gra przygodowa musi mieć przygody... spisane i odczytywane w trakcie gry.
...moze powinny miec w tytule 'Adventure'....

Dla mnie, po czesci, Pandemic Legacy jest gra przygodowa.....
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: rattkin »

W takim kontekście trafienie pionkiem na pole "Wracasz na start" też jest przygodą.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: RUNner »

Runebound 3 zdecydowanie. Natomiast Mage Knight mimo że nie jest grą typowo przygodową, przy odrobinie wyobraźni potrafi nią być. W końcu nasz bohater zwiedza mapę, odkrywa nowe tereny, plądruje różne miejsca, werbuje jednostki i walczy. Dla mnie to też jest przygoda, nawet jeśli walka jest w pełni przeliczalna, sprawia mi to frajdę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: Olgierdd »

rattkin pisze:Mage Knight, Descent i Eldritch Horror to nie gry przygodowe.
No właśnie, dlaczego? Jeżeli ze względu na ich optymalizacyjny charakter, to 3 edycję Runebounda również należy wykluczyć z grona przygodówek ;).
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: Szpanerski »

elayeth pisze:
rattkin pisze: Mage Knight, Descent i Eldritch Horror to nie gry przygodowe.
Zdefiniuj "przygodowość". ;)

Dla mnie Eldritch kipi klimatem, co chwilę mamy spotkania, które zapadają w pamięć. Dla mnie to gra, w której miałem więcej przygód niż w Talismanie... Do tego mamy prosty rozwój postaci. Nie jest to dungeon crowler i typowa gra fantasy... ale też nie zgodzę się, że każda gra przygodowa musi taka być. Co do Mage Knight to się zgodzę... to raczej jest gra mechaniczna. Dla mnie gra przygodowa musi mieć przygody... spisane i odczytywane w trakcie gry.
Co do przygodowosci chodziło mi o typową grę gdzie nasza postacią przemierzamy świat. Napotykamy wrogów oraz sojuszników. Znajudjemy/ kupujemy ekwipunek. Uczymy się czarów. Rosniemy w siłę itd. Aby na końcu się z kimś zmierzyć. Coś jak Diablo przy komputerze tylko w planszowe.

Takie wiecie, żeby usiąść w piątkowy wieczór i na spokojnie kilka godzin pograć czując klimat gry i nieco więzi z postacią która rozwijamy ;) temu tez zależy mi na tym by gra wizualnie była ładna bo dla mnie do spora część klimatu ;)

Jak wspominalem Talizman to dobry wyznacznik żeby zaproponować mi coś podobnego - lub jak wyżej napisałem Komputerowe Diablo, przeniesione na plansze xD tylko czy takie coś istnieje?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: c08mk »

Szpanerski pisze:Jak wspominalem Talizman to dobry wyznacznik żeby zaproponować mi coś podobnego - lub jak wyżej napisałem Komputerowe Diablo, przeniesione na plansze xD tylko czy takie coś istnieje?
To sprawdź Runebound i Descent : )

Runebound jest bliższy Talizmanowi. Chodzisz po świecie, zbierasz ekwipunek, ulepszasz postać i na koniec mierzysz się z głównym wyzwaniem.

Descent jest bliższy Diablo (nie klimatem ale formą). Chodzisz po kaflach, bijesz wrogów, co scenariusz jesteś w "mieście" na zakupach i znowu wracasz na kafle (tak jak w Diablo - do podziemi, do wioski i znowu do podziemi). Specyfiką gry jest to, że jeden z graczy gra za przeciwników czyli jest odpowiedzialny za wszystko co złe i akcje potworów. Można też grać z aplikacją lub w dodatkowe scenariusze w pełni kooperacyjne i wówczas Mroczny Władca nie jest potrzebny.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: Szpanerski »

c08mk pisze:
Szpanerski pisze:Jak wspominalem Talizman to dobry wyznacznik żeby zaproponować mi coś podobnego - lub jak wyżej napisałem Komputerowe Diablo, przeniesione na plansze xD tylko czy takie coś istnieje?
To sprawdź Runebound i Descent : )

Runebound jest bliższy Talizmanowi. Chodzisz po świecie, zbierasz ekwipunek, ulepszasz postać i na koniec mierzysz się z głównym wyzwaniem.

Descent jest bliższy Diablo (nie klimatem ale formą). Chodzisz po kaflach, bijesz wrogów, co scenariusz jesteś w "mieście" na zakupach i znowu wracasz na kafle (tak jak w Diablo - do podziemi, do wioski i znowu do podziemi). Specyfiką gry jest to, że jeden z graczy gra za przeciwników czyli jest odpowiedzialny za wszystko co złe i akcje potworów. Można też grać z aplikacją lub w dodatkowe scenariusze w pełni kooperacyjne i wówczas Mroczny Władca nie jest potrzebny.

dzieki wielkie! biore sie za recenzje!
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: gregos »

Dungeons & Dragons - Castle Ravenloft / Wrath of Ashardalon / Legend of Drizzt / Temple of Elemental Evil (wersję sobie już sam dobierz, ale ja polecam Legend of Drizzt).
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: kinioo »

RUNner pisze:Runebound 3 zdecydowanie. Natomiast Mage Knight mimo że nie jest grą typowo przygodową, przy odrobinie wyobraźni potrafi nią być. W końcu nasz bohater zwiedza mapę, odkrywa nowe tereny, plądruje różne miejsca, werbuje jednostki i walczy. Dla mnie to też jest przygoda, nawet jeśli walka jest w pełni przeliczalna, sprawia mi to frajdę.
Co do MK, jak dorzucimy jeszcze fankwska kampanie Artura 'Łzy zapomnianych' robi się jeszcze bardziej przygodowo...
Sorki za brak polskich znakow....
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: Szpanerski »

kinioo pisze:
RUNner pisze:Runebound 3 zdecydowanie. Natomiast Mage Knight mimo że nie jest grą typowo przygodową, przy odrobinie wyobraźni potrafi nią być. W końcu nasz bohater zwiedza mapę, odkrywa nowe tereny, plądruje różne miejsca, werbuje jednostki i walczy. Dla mnie to też jest przygoda, nawet jeśli walka jest w pełni przeliczalna, sprawia mi to frajdę.
Co do MK, jak dorzucimy jeszcze fankwska kampanie Artura 'Łzy zapomnianych' robi się jeszcze bardziej przygodowo...

Przejrzałem to co podajecie i póki co Runebound najfajniejsze się wydaje. Obawiam się jedynie słowa klucz "scenariusz" - szkoda ze zawsze na koniec czai się ten sam wróg którego z góry znamy. Dobrze gdyby był niewiadomą jak np. W Ghoststories- walczymy ze złem ale nie wiemy jaką przyjmie postać ostatecznie ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: c08mk »

Szpanerski pisze:Przejrzałem to co podajecie i póki co Runebound najfajniejsze się wydaje. Obawiam się jedynie słowa klucz "scenariusz" - szkoda ze zawsze na koniec czai się ten sam wróg którego z góry znamy. Dobrze gdyby był niewiadomą jak np. W Ghoststories- walczymy ze złem ale nie wiemy jaką przyjmie postać ostatecznie ;)
Runbound w wersji PL to do tej pory: podstawka, 4 małe dodatki, które będą w sklepach na wakacjach i jeszcze jest jeden duży dodatek zapowiedziany przez Galaktę.

Podstawka ma 2 scenariusze. Scenariusz polega na:
- wybraniu karty z którą się trzeba będzie zmierzyć na końcu gry czyli z głównym wrogiem,
- wtasowaniu do zwykłych przygód kart powiązanych ze scenariuszem, dzięki czemu w jednym mamy smoczą narrację (i przeciwników), a w drugim mamy do czynienia z nieumarłymi (w dodatkach pewnie będzie jeszcze coś innego),
- do każdego scenariusza jest odpowiednia talia wydarzeń, które zazwyczaj mają na celu nam popsuć plany.
Wniosek z powyższego, że scenariusze wprowadzają klimat odpowiedni dla każdego przeciwnika. Bohaterowie wiedzą z kim się mierzą i mają do czynienia z efektami, które ten przeciwnik wprowadza.
A w praktyce nawet wiedząc jaki przeciwnik jest na końcu nie zawsze się uda wygrać grę.

Ponieważ zdecydowałem się na wersję PL to czekam na małe pudełka z dodatkami. Z tego co czytałem będą tam dodatkowe scenariusze i zwiększą one różnorodność w grze.

Gra jest też tak pomyślna, że odpowiednie karty z dodatków nie tyle się wtasowuje do talii co wymienia zestawy. Przykładowo jest zestaw ekwipunku A, B i C. W dodatku są karty D i można np. podmienić zestaw A na D. Jak dla mnie jest to plus, bo talie się nie rozrzedzają i nie ma wielkich stosów koło planszy. Wada to przygotowanie gry może zając kilka minut dłużej gdy trzeba rozdzielić zestawy.
W drugiej edycji Runebound (i w Talizmanie) mieszanie wszystkich kart mi się nie podobało. Przez to często gra się dłużyła jak z kart nie wychodziło nic ciekawego i użytecznego.

Z ciekawszych rzeczy w grze, które mi się podobają to 3 rodzaje kart przygód Wróg, Przygoda i Spotkanie przy czym w każdej z talii znajduje się co najmniej 1 karta innego rodzaju. Wróg czyli walka. Przygoda daje możliwość udać się na miejsce na mapie i wykonać misję. Spotkanie daje przeważnie 2 możliwości (i ewentualne nagrody czy skutki) do wyboru i często są związane z testem cech. Tak więc, jeżeli gracz chce może grę przejść podróżując albo rozwiązując napotkane sytuacje.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: Szpanerski »

c08mk pisze:
Szpanerski pisze:Przejrzałem to co podajecie i póki co Runebound najfajniejsze się wydaje. Obawiam się jedynie słowa klucz "scenariusz" - szkoda ze zawsze na koniec czai się ten sam wróg którego z góry znamy. Dobrze gdyby był niewiadomą jak np. W Ghoststories- walczymy ze złem ale nie wiemy jaką przyjmie postać ostatecznie ;)
Runbound w wersji PL to do tej pory: podstawka, 4 małe dodatki, które będą w sklepach na wakacjach i jeszcze jest jeden duży dodatek zapowiedziany przez Galaktę.

Podstawka ma 2 scenariusze. Scenariusz polega na:
- wybraniu karty z którą się trzeba będzie zmierzyć na końcu gry czyli z głównym wrogiem,
- wtasowaniu do zwykłych przygód kart powiązanych ze scenariuszem, dzięki czemu w jednym mamy smoczą narrację (i przeciwników), a w drugim mamy do czynienia z nieumarłymi (w dodatkach pewnie będzie jeszcze coś innego),
- do każdego scenariusza jest odpowiednia talia wydarzeń, które zazwyczaj mają na celu nam popsuć plany.
Wniosek z powyższego, że scenariusze wprowadzają klimat odpowiedni dla każdego przeciwnika. Bohaterowie wiedzą z kim się mierzą i mają do czynienia z efektami, które ten przeciwnik wprowadza.
A w praktyce nawet wiedząc jaki przeciwnik jest na końcu nie zawsze się uda wygrać grę.

Ponieważ zdecydowałem się na wersję PL to czekam na małe pudełka z dodatkami. Z tego co czytałem będą tam dodatkowe scenariusze i zwiększą one różnorodność w grze.

Gra jest też tak pomyślna, że odpowiednie karty z dodatków nie tyle się wtasowuje do talii co wymienia zestawy. Przykładowo jest zestaw ekwipunku A, B i C. W dodatku są karty D i można np. podmienić zestaw A na D. Jak dla mnie jest to plus, bo talie się nie rozrzedzają i nie ma wielkich stosów koło planszy. Wada to przygotowanie gry może zając kilka minut dłużej gdy trzeba rozdzielić zestawy.
W drugiej edycji Runebound (i w Talizmanie) mieszanie wszystkich kart mi się nie podobało. Przez to często gra się dłużyła jak z kart nie wychodziło nic ciekawego i użytecznego.

Z ciekawszych rzeczy w grze, które mi się podobają to 3 rodzaje kart przygód Wróg, Przygoda i Spotkanie przy czym w każdej z talii znajduje się co najmniej 1 karta innego rodzaju. Wróg czyli walka. Przygoda daje możliwość udać się na miejsce na mapie i wykonać misję. Spotkanie daje przeważnie 2 możliwości (i ewentualne nagrody czy skutki) do wyboru i często są związane z testem cech. Tak więc, jeżeli gracz chce może grę przejść podróżując albo rozwiązując napotkane sytuacje.
Czyli jak oceniacie regrywalnosc? Mimo iż po raz kolejny jest ten sam scenariusz to aż tak nie czuć ze zdążysz mdłe o tego samego?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: rattkin »

Czuć, że dążysz do tego samego. Ale po prawdzie, to to co jest na końcu scenariusza w Runebound jest ogólnie mało ciekawe i szybko się o tym zapomina. Droga do tego natomiast jest fajna i za każdym razem inna - co innego będize w sklepie, inne skille się trafią, na inne przygody i wrogów napotkasz. W tym jest regrywalność - w ilości contentu.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: c08mk »

rattkin pisze:Czuć, że dążysz do tego samego. Ale po prawdzie, to to co jest na końcu scenariusza w Runebound jest ogólnie mało ciekawe i szybko się o tym zapomina. Droga do tego natomiast jest fajna i za każdym razem inna - co innego będize w sklepie, inne skille się trafią, na inne przygody i wrogów napotkasz. W tym jest regrywalność - w ilości contentu.
Nie powiedziałbym, że zakończenie jest mało ciekawe tylko, że przeciwnik jest znany.
Jak dla mnie to i droga od początku do zakończenia jest ciekawa jak i to czy tym razem, z tym ekwipunkiem i z tymi umiejętnościami się uda czy nie.
Fabularnie za to faktycznie, chyba tak jak w każdej grze, jeżeli się mierzy z przeciwnikiem po raz 10 to się już zna jego historię na pamięć i odczytywanie tekstu fabularnego staje się nudne i męczące.

Ogólnie jeżeli przeszedłeś Diablo 10 razy i dalej gra Cię bawi to chyba tu będzie podobnie. W końcu w Diablo jest tylko 1 scenariusz - załatwić Diablo : )
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: kastration »

Szpanerski pisze:Witam. Poszukuje gry nazwijmy to przygodowej - cos jak Talisman, w ktorego gralem juz nie raz i wlasnie postanowilem sporbowac czegos jeszcze :)

To czego szukam w grze:
- wlasna postać, którą rozwijamy podczas gry - znajdujemy przedmioty, uczymy sie czarów/umiejętności itp.
- regrywalność - wiem, że duzo gier posiada scenariusze, a to poniekąd wprowadza powtarzalność do gry a tego bym chciał uniknąć - fajnie gdyby za kadym razem spotykać innych wrogów itp.
- ladnie wyknana/klimatyczna - wiem, że większość gier fantastycznych jest dobrze zrobiona, ale szczegolnie cenię sobie ladne grafiki na kartach, klimatyczna plansze
- losowość mi nie przeszkadza - lubię kości :)

Liczę na propozycje - a Talisman niech bedzie pewnym wyznacznikiem bo to klasyk :)
Nie jest to gra w stylu fantastyki, ale jest własna postać z rozwojem z kartami, jest regrywalność, pięknie wykonana, losowość także, plus dedukcja i sporo przygody (choć sensownie na 4-5 osób dopiero) - a chodzi o Draculę 3 edycja.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: kinioo »

Szpanerski pisze:
Co do przygodowosci chodziło mi o typową grę gdzie nasza postacią przemierzamy świat. Napotykamy wrogów oraz sojuszników. Znajudjemy/ kupujemy ekwipunek. Uczymy się czarów. Rosniemy w siłę itd. Aby na końcu się z kimś zmierzyć. Coś jak Diablo przy komputerze tylko w planszowe.
... a aaa to Mage Knight tego nie ma? To ja chyba w inną grę gram?!
Sorki za brak polskich znakow....
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra przygodowa poszukiwana?

Post autor: Gatherey »

Żeby nie zakładać nowego tematu - generalnie Mage knight czy Runebound? Tez mam Talismana, od tego zaczynałem przygodę z planszówkami, ale zastanawiam się nad jakims ulepszeniem tego gatunku w swojej kolekcji. Co polecacie i dlaczego?
ODPOWIEDZ