Gra dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Gra dla 2 osób

Post autor: Bowflan »

Witam.

Jadę z kolegą nad jezioro i chcę kupić coś na wypadek złej pogody. Kolega bardzo szybko się irytuje jak przegrywa (ma nieco ciężki charakter :) ), więc dobrze by było żeby gra nie frustrowała w razie porażki. Bardzo mile widziane są gry kooperacyjne. Szukam czegoś co spełni możliwie jak najwięcej wymagań:

- gra dla 2 osób
- zajmuje niezbyt wiele miejsca po rozłożeniu
- jest ładnie wykonana
- szybko się ją rozkłada i rozgrywka trwa do maksymalnie godziny
- jest spora regrywalność
- kooperacyjna lub pozbawiona mocno negatywnej interakcji
- kosztuje maksymalnie 150zł

Dobrze się nam grało razem w Robinsona i Zombicide, ale niestety jest tam za dużo elementów jak na wyjazdowe granie i rozgrywka jest zbyt długa.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: Bea »

Znak Starszych Bogów, w miarę krótka i niezbyt rozbudowana. A jeśli coś bardzo krótkiego to koop czasu rzeczywistego (10 minut) - Fuse.
Jeśli nie koop to może Splendor?
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: pegzi »

Kanagawa? Myślę, że porażka w tej grze nie boli. Gra nie zajmuje dużo miejsca.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: Nadis »

Pandemia

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: Kal-El83 »

Władca pierścieni konfrontacja. Co prawda rywalizacja ale dzięki zagrywaniu kart loczy się "czytanie" przeciwnika. Myślę że nie powinn specjalanie denerwować przy porażce ;)
Z kooperacji ... Pandemia ,oe być dobrym wyborem.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: Bowflan »

Dzięki za podpowiedzi. Na razie chyba najbardziej skłaniam się ku Splendorowi. Jakoś wpadł mi w oko i chyba powinien być w miarę przyjemny.

Myślę jeszcze o Wyspie Skye (dobrze nam się grało w Carcassonne), ale się zastanawiam czy dobrze będzie działać na dwóch graczy. Wypowie się ktoś?

Najbardziej chciałbym grę kooperacyjną, ale coś nie mogę znaleźć. Znak Starszych Bogów zajmuje chyba nieco za dużo miejsca jak na grę wyjazdową, a Pandemia zwyczajnie mi się nie podoba. Grał ktoś w Pokój 25? Z wyglądu średnio mi się to widzi, ale mechanicznie wygląda nawet ciekawie.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 2 osób

Post autor: gregos »

Bowflan pisze:Dzięki za podpowiedzi. Na razie chyba najbardziej skłaniam się ku Splendorowi. Jakoś wpadł mi w oko i chyba powinien być w miarę przyjemny.

Myślę jeszcze o Wyspie Skye (dobrze nam się grało w Carcassonne), ale się zastanawiam czy dobrze będzie działać na dwóch graczy. Wypowie się ktoś?
Zamiast Splendora polecam Century: Korzenny Szlak.
Natomiast Wyspa Skye w 2 osoby działa też bardzo fajnie. Jest tylko mniejsza ilość możliwych do kupienia kafli, bo od jednego przeciwnika masz do wyboru tylko dwie płytki.
ODPOWIEDZ