Krótka dwuosobowa gra

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kamron6 »

Hej,
szukam krótkich gier dwuosobowych niekooperacyjnych, dostępnych w Polsce i bez dużych zależności językowych, co polecacie?

Mam już i sprawdzały się świetnie, ale się przejadają: Race For The Galaxy, Siedem Cudów Świata: Pojedynek, Władca Pierścieni: Konfrontacja, Neuroshima Hex

Gra nie musi być super szybka sama z siebie, ale powinna to umożliwiać (nasze partie w np. Suburbie trwają z 15-20 minut na dwie osoby). Gra powinna być o czymś (przynajmniej w teorii, po prostu aby nie była o rzucaniu parasolkami) i mocno regrywalna.

Co myślicie o Pocket Mars, Guns & Steel, Wyspa Skye, Dolina Kupców, Ashes: Rise of the Phoenixborn (czy wymagany jest deckbuilding?), Summoner Wars, Minicywilizacja? Może coś innego?

Dzięki wielkie z góry za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 11:08 przez kamron6, łącznie zmieniany 1 raz.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: gregos »

Polecam Quadropolis, Wyspa Skye, Istanbul, Taluva.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: sztefyn »

Kingdomino
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kmd7 »

Gejsze - ale niestety rzucamy parasolkami na stół. ;). Poza tym nic nie można jej zarzucić, a nawet wręcz przeciwnie, tylko polecić. :)
Od czasu do czasu grywam też w Kakao i Kingdomino.
Polecam też Star Realms.
Szkoda, że do Twojego opisu nie pasuje Micropul, dla mnie to fantastyczna gra logiczna o układaniu kropeczek, czyli jednak o niczym.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: Pixa »

Zdecydowanie Neuroshima Hex - partia 20-30 minut, najbardziej regrywalny tytul jaki znam. Gra jest po prostu wysmienita. Do tego army packi za 30 zl i zabawa zaczyna sie od nowa :-)

Summoner Wars tez spoko, ale tam partia trwa do 60 min.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kamron6 »

Zapomniałem dodać, że mam NH. Star Realm - poczekam na wersje PL. Co do nietematycznych tytułów - jakoś nikt nigdy u mnie nie ma ochoty w nie grać, nawet jeśli mechanika jest dobra, więc parasolki w kropki odlatują ;) Do swojej krótkiej listy do sprawdzenia dodam też, póki co Kingdomino, Quadropolis, Istanbuł. Dzięki za propozycje i proszę o więcej ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: Pixa »

No to moze jeszcze 2 de Mayo? Do glowy przychodza mi takze Osadnicy Narodziny Imperium (wyrabiam sie w 30 min w partie na dwie osoby) - rowniez swietny tytul.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: Nadis »

Patchwork, Wyspa Skye na dwie osoby jest taka sobie w naszym odczuciu. Kakao zdecydowanie bardziej, jeśli myślisz o grze kafelkowej. Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec z dodatkiem. Mr Jack Pocket.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: misioooo »

Cthulhu Światy
EPIC the card game
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: Olgierdd »

Również nie przepadam za Wyspą Skye na 2 osoby, na ogół robi się mała kula śnieżna. Dla mnie to jest tytuł na 3+ osoby.

Z gier większych, które świetnie działają na 2 osoby i można rozgrywkę zamknąć w 1 godzinie to Yamatai i Troyes.

Dolina Kupców też chodzi przyzwoicie na 2 osoby, ale faktycznie dobra i regrywalna staje się dopiero po zakupie Doliny Kupców i Doliny Kupców 2.
adi
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:53
Has thanked: 1 time

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: adi »

Zapraszam do gry. Jak zaczniecie swoją przygodę z grą WoWs przez ten link to dostaniecie i ja także bonusy do gry jak okręty premium i surowce potrzebne w grze. Uważajcie gra uzależnia:P
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: KrzysiekL »

Kingdomino, Holmes: Sherlock & Mycroft, Owocowe Opowieści
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kamron6 »

Osadnicy NI - zazwyczaj mamy wyłożone prawie wszystkie karty (pomimo że mieszamy wszystkie karty z dodatków) i gra z tak ogromnymi silniczkami w ostatnich dwóch rundach dłuży się znacznie, nie wiem jak gracie do pół godziny :D
2 De Mayo - jest gdzieś jeszcze dostępne?
Patchwork - tematyka i regrywalność trochę mnie niepokoją ...
Kakao - sprawdzę
Mam zwykłą Agricolę i nie dam rady psychicznie kupić bardzo podobnej gry
Mr Jack Pocket - jak z regrywalnością?
Cthulhu Światy - a jak z zarzutem, że to ładniejsze i gorsze Star Realms?
EPIC the card game - ponownie, nie róbcie smaku na gry w które nie są dostępne w pierwszym obiegu
Yamata - sprawdzę
Troyes - czy to nie jest totalna susza na planszy?
Field of Glory: The Card Game, In Flanders Field - nie zgłębiałem się, ale regrywalność, dostępność i poziom mechaniki nie będzie problem (jak tak patrzę na bgg)
Kingdominio - Zbyt prosta
Quadropolis - jakoś tak nie pasuje mi z Suburbią, zbyt tematycznie podobne gry
Owocowe Opowieści - choćby to była najlepsza gra, to nikogo niestety nie zachęcę ;(
Holmes: Sherlock & Mycroft - i kolejna gra w której obawiam się o regrywalność

Raz jeszcze dzięki za tak liczne podpowiedzi ;) (nie znaczy, że nie chcę więcej :) )
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: konrad.rymczak »

kamron6 pisze: Cthulhu Światy - a jak z zarzutem, że to ładniejsze i gorsze Star Realms?
Prawda - i nie ma dodatków. Ale lubię obie. Zerknij jeszcze na Hero Realms ;)
kamron6 pisze: EPIC the card game - ponownie, nie róbcie smaku na gry w które nie są dostępne w pierwszym obiegu
https://www.planszomania.pl/karciane/88 ... -Game.html - są też dodatki.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kamron6 »

Hero Realms - tu mnie zainteresowałeś
EPIC the card game - i-szop mnie zdradził :p (lub raczej niedbałość), dzięki za poprawkę, gra ciekawa i poważnie myślę (w sumie budżet jest z gumy :P )
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: Pixa »

kamron6 pisze:Osadnicy NI - zazwyczaj mamy wyłożone prawie wszystkie karty (pomimo że mieszamy wszystkie karty z dodatków) i gra z tak ogromnymi silniczkami w ostatnich dwóch rundach dłuży się znacznie, nie wiem jak gracie do pół godziny :D
2 De Mayo - jest gdzieś jeszcze dostępne?
Patchwork - tematyka i regrywalność trochę mnie niepokoją ...
Mr Jack Pocket - jak z regrywalnością?
W Osadnikow NI gramy tylko w podstawke, planujemy ruchy rownolegle, a nie dopiero jak konkurent skonczy i da sie zagrac w 30 minut :-)

2 de Mayo widze w Planszostrefie za 90 zl minus rabat 10% i wychodzi calkiem fajna cena. Jest jeszcze w Planszomanii, ale drozsza.

Patchwork - calkiem fajny, ale jednak nudzi sie dosc szybko moim zdaniem

Mr Jack Pocket - tez fajny, ale na kilkanascie gierek. Potem jednak wraca sie do Listow z Whitechapel :-)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2017, 20:24 przez Pixa, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: pegzi »

Zdecydowanie Patchwork na dwie osoby, albo jeśli uda Ci się gdzieś znaleźć na aukcjach Santorini.
adi
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:53
Has thanked: 1 time

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: adi »

Field of Glory: The Card Game, In Flanders Field - nie zgłębiałem się, ale regrywalność, dostępność i poziom mechaniki nie będzie problem (jak tak patrzę na bgg)
Ja grywam sobie ciągle więc regrywalnośc jest.Motorem tych gier są karty więc to już daje dużą regrywalnośc. Dostępnośc, hm, czasami mi się rzucają w oczy oferty sprzedaży tych gier.
Mam jeszcze taką grę; http://boardtime.pl/2014/11/sztuka-wojn ... enzja.html
Jeszcze nie grałem.
Zapraszam do gry. Jak zaczniecie swoją przygodę z grą WoWs przez ten link to dostaniecie i ja także bonusy do gry jak okręty premium i surowce potrzebne w grze. Uważajcie gra uzależnia:P
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: konrad.rymczak »

kamron6 pisze:Hero Realms - tu mnie zainteresowałeś
EPIC the card game - i-szop mnie zdradził :p (lub raczej niedbałość), dzięki za poprawkę, gra ciekawa i poważnie myślę (w sumie budżet jest z gumy :P )
Cthulhu/Star Realms jest na androida - możesz potestować. EPIC jest w becie (była akcja na KS), też powinien (lub jest już) być dostępny na androida - możesz testować przed zakupem.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kinioo »

kamron6 pisze:Osadnicy NI - zazwyczaj mamy wyłożone prawie wszystkie karty (pomimo że mieszamy wszystkie karty z dodatków) i gra z tak ogromnymi silniczkami w ostatnich dwóch rundach dłuży się znacznie, nie wiem jak gracie do pół godziny :D
2 De Mayo - jest gdzieś jeszcze dostępne?
Patchwork - tematyka i regrywalność trochę mnie niepokoją ...
Kakao - sprawdzę
Mam zwykłą Agricolę i nie dam rady psychicznie kupić bardzo podobnej gry
Mr Jack Pocket - jak z regrywalnością?
Cthulhu Światy - a jak z zarzutem, że to ładniejsze i gorsze Star Realms?
EPIC the card game - ponownie, nie róbcie smaku na gry w które nie są dostępne w pierwszym obiegu
Yamata - sprawdzę
Troyes - czy to nie jest totalna susza na planszy?
Field of Glory: The Card Game, In Flanders Field - nie zgłębiałem się, ale regrywalność, dostępność i poziom mechaniki nie będzie problem (jak tak patrzę na bgg)
Kingdominio - Zbyt prosta
Quadropolis - jakoś tak nie pasuje mi z Suburbią, zbyt tematycznie podobne gry
Owocowe Opowieści - choćby to była najlepsza gra, to nikogo niestety nie zachęcę ;(
Holmes: Sherlock & Mycroft - i kolejna gra w której obawiam się o regrywalność

Raz jeszcze dzięki za tak liczne podpowiedzi ;) (nie znaczy, że nie chcę więcej :) )
Osadnicy NI - fajnie u nas smiga....szkoda, ze zazwyczja dostaje lanie;

Mr Jack POcket - swietna, ale tak jak ktos pisal na kilka szybkich partii (pociag, samolot itp) - jest tez wersj na telefon;

Patchwork - OK, regrywalnosc spoko, bo mieszanie latek jest spore - klimat.....dla mnie brak - mamy, ale bardzo rzadko gramy.

Polece jeszcze Jaipura - u nas rewelka - wakacyjny must have;

Dominion tez fajnie 'siadl' nawet do Tajlandii z nami pojechal.

Krwawa Oberze tez dosc czesto wyciagamy na stol na szybka partyjke.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kisiel365 »

Kakao lepiej chodzi na 4, ale może Jaipur czy zbyt proste?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: Bea »

Z mojej strony polecę moje ulubione Summoner Wars. Oprócz tego we dwójkę grywamy (jeśli chodzi o krótkie gry, tzw gry do kawy) w Splendor, Race for the Galaxy, Sztukę Wojny, 7 Cudów Pojedynek.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kamron6 »

Summoner Wars podobno długie, jak to z tym?
Splendor za prosty się wydaje, podobnie Jaipur.
RftG i 7CŚ:P super, ale je już mam ;)
Sztuka Wojny i Krwawa Oberża do sprawdzenia
O Santorini słyszałem mieszane opinie
Do Dominiona nie jestem przekonany w sumie nie wiem czemu (jakoś go nie widzę z moimi współgraczami, choć pasuje do warunków)

Może tak ogólnie uściślę: chcę gry krótkiej, ale do grania setki razy, do takiego "mistrzowania". Mam już kilku kandydatów, ale dobrych propozycji nigdy za wiele ;) (szczególnie że podobnie jak ja, wiele osób spojrzy do takiego tematu by znaleźć ciekawe propozycje)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: Bea »

kamron6 pisze:Summoner Wars podobno długie, jak to z tym?
Splendor za prosty się wydaje, podobnie Jaipur.
RftG i 7CŚ:P super, ale je już mam ;)
Sztuka Wojny i Krwawa Oberża do sprawdzenia
O Santorini słyszałem mieszane opinie
Do Dominiona nie jestem przekonany w sumie nie wiem czemu (jakoś go nie widzę z moimi współgraczami, choć pasuje do warunków)

Może tak ogólnie uściślę: chcę gry krótkiej, ale do grania setki razy, do takiego "mistrzowania". Mam już kilku kandydatów, ale dobrych propozycji nigdy za wiele ;) (szczególnie że podobnie jak ja, wiele osób spojrzy do takiego tematu by znaleźć ciekawe propozycje)
Summoner Wars tak ok 30- 50. Zależy od graczy, bo nie ma ustalonej liczby tur, gra się kończy gdy pokonamy Summonera przeciwnika.
A można wiedzieć jakie gry masz już na oku? Do tego "mistrzowania"? Bo też szukam podobnych :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Krótka dwuosobowa gra

Post autor: kamron6 »

Lista jest mniej więcej taka, ale część gier jeszcze nie sprawdziłem dokładnie:

To gry które mają być wydane:
Guns and Steel
Pocket Mars
Alien Artifacts
Flow of History

Jedna gra tego typu:
Field of Glory: The Card Game
In Flanders Field
2 De Mayo

Jedna z tej rodziny
Cthullu Światy
Star Realms
Hero Realms

I pozostałe (szczególnie epic)
Fields of Green
Sztuka Wojny
Krwawa Oberża
Summoner Wars
EPIC the card game
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ