2osoby godzina -dwie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Edicichy
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:43
Lokalizacja: łódzkie, piotrków, Warszawa

2osoby godzina -dwie

Post autor: Edicichy »

Hej, szukam gry, która bardzo dobrze sprawdzałaby się na dwie osoby, mile widziane jakby mozna bylo grac tez w 4 :) (ale tryb 2 osobowy priorytet).

Chodzi mi o grę do 2h nie więcej, z dosyć prostymi zasadami i mega regrywalną - potrzebuję czegoś lekkiego , bez albo z minimalną negatywną interakcją. ( zeby nie bylo nacodzien gramy w zimna wojne, cywilizację tta itd. Ale szukam czegos lzejszego)

Zastanawiam się ciągle nad zombicide

Cena gry do 400 powiedzmy, pomóżcie :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: 2osoby godzina -dwie

Post autor: Pixa »

Osadnicy Narodziny Imperium? Dosc lekkie, minimalna negatywna interakcja, w dwie osoby do godziny, regrywalna. Da sie zagrac w 4, ale wtedy dlugo sie czeka na swoja kolej.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
voltex
Posty: 11
Rejestracja: 19 cze 2017, 18:16

Re: 2osoby godzina -dwie

Post autor: voltex »

Będę tą grę polecać każdemu. Pewnie znacie, ale dla formalności - 7 cudów świata: Pojedynek. Świetna gra, po 50 grach w okresie około 2 tygodni dalej mam mega ochotę w to grać i szybko mi sie nie znudzi ;) A jeszcze jest do ogrania dodatek Panteon. ;)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: 2osoby godzina -dwie

Post autor: gregos »

Proponuję Orlean, Pięć Klanów lub Yamatai.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 2osoby godzina -dwie

Post autor: misioooo »

Stocznia (Shipyard / Die Werft - gra poza instrukcją neizależna językowo). Jakieś 20-25min/gracza, działa świetnie na 2/3/4 osoby (super się skaluje). Interakcja znikoma, sporo kombinowania i my klimat w tym czujemy fajny - nawet przegrana potrafi dać satysfakcję z np. najwielgachniejszego zbudowanego okrętu...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Edicichy
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:43
Lokalizacja: łódzkie, piotrków, Warszawa

Re: 2osoby godzina -dwie

Post autor: Edicichy »

Więc tak: Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi ! :)

Osadników NI grałem, jakoś nie leżą mi, myślę że głównie ze względu na to że grałem w stan 51 przed "zmianami" i za bardzo pachniały mi tamtym klimatem który jakby mi się już ograł.

Pięć klanów mam jeszcze w wersji five tribes , genialna gra :D, Yamatai i orlean - widziałem, muszę poszperać więcej i poczytać, dzięki ! 7cudów pojedynek kurde, to mi cały czas chodzi po głowie, ale kurcze jakoś nie miałem okazji zagrać a co mam okazje to jesteśmy w więcej niż 2 osoby :D dzięki za propozycje !
Edicichy
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:43
Lokalizacja: łódzkie, piotrków, Warszawa

Re: 2osoby godzina -dwie

Post autor: Edicichy »

Temat do zamkniecia
ODPOWIEDZ