Jakaś alternatywa dla Descenta?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Jakaś alternatywa dla Descenta?

Post autor: Ashall »

Szukam gry która mogłaby stanowić ciekawą alternatywę dla Descenta 2 ed. Sam D2ed. bardzo mi się podoba, mam za sobą kilka kampanii w podstawce i planowałem kupić jakieś dodatki, ale zastanawiam się czy nie spróbować czegoś innego. Z wymagań mam:
- Klimat fantasy
- Raczej cięższa niż lżejsza
- Tryb kampanii
- Najlepiej coop i versus
- Polska wersja lub w miarę niezależna językowo

Możecie coś polecić czy raczej trzymać się Descenta?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Jakaś alternatywa dla Descenta?

Post autor: Miszon »

Może coś z serii D&D? Kampania na pewno jest w Wrath of Ashardalon. W Castle Ravenloft o ile pamiętam nie ma, a Legend of Drizzt nie grałem.
Ale tylko full coop.
Ale te gry są raczej lżejsze od Descenta i co ważne full English, wymagana znajomość przez wszystkich graczy bo. Inaczej to robi się z tego jednoosobowa zabawa. Zasadniczo warunek polskości mocno zwęża wybór .

Fantasy, kampania, coop i po polsku jest Magia i Myszy. Ale to jeszcze lżejsza gra.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: Jakaś alternatywa dla Descenta?

Post autor: coolhand »

A Runebound?
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Jakaś alternatywa dla Descenta?

Post autor: Ashall »

D&D kojarzę, tak samo MiM i to jednak nie to niestety, Runebounda znam i mam, ale chodzi mi bardziej o Dungeon Crawlera, a nie po prostu przygodówkę. Ale dzięki za propozycje. Wiem, ze po polsku wychodzą tylko niektóre gry, ale często te po angielsku wymagają tylko wytłumaczenia zasad i ew. kilku kart, a dalej już można grać. Przykładem może być choćby Dark Souls planszowy, który swoją droga pasowałby nawet do moich wymagań, gdyby nie skupienie tylko na walce i brak dostępności w normalnej cenie.
Może na KS trwa jakaś ciekawa kampania? Patrzyłem na Zombicide GH, ale to jednak nie to. Massive Darkness wyglądało spoko, ale przegapiłem zbiórkę:/
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Jakaś alternatywa dla Descenta?

Post autor: c08mk »

Magia i Myszy ale gra raczej jest lżejsza i full coop. Po za tym da się ją wpasować w resztę wymagań.

Trzymanie się Descenta też nie jest złym pomysłem. Dodatków jest sporo, a i aplikacja się powoli tłumaczy na Polski.
ODPOWIEDZ