Powiew świeżości dla eurograczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wisza94
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:25

Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: wisza94 »

Hej,

szukam gry planszowej na prezent urodzinowy dla mojego chłopaka. Powiedzmy, że do 150-200 zł. Lubimy euro-mózgożery, ALE mojemu chłopakowi trochę się to już przejadło i zastanawiamy się nad tytułem, który nie będzie euro (albo będzie innowacyjnym euro) i będzie dobrze chodził na dwie osoby (warunek konieczny)

Z nie stricte euro mamy już Listy z Whitechapel, Smallworld (nuda), Robinsona, Netrunnera, Pandemię Chtulhu

Graliśmy też w Posiadłość Szaleństwa 2 oraz Władcę Pierścieni LCG i obie gry sprzedaliśmy ;) Chyba nie jesteśmy fanami wczytywania się w karty

Wiem, że trudna sprawa, ale może możecie coś doradzić? :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: c08mk »

Z gier do kombinowania ale nie euro - Labirynt Wojna z Terroryzmem - raczej zaliczana do strategii, area control czy do gier wojennych. Niesymetryczna gra tylko na 2 osoby, z mechaniką "card driven". To miałem i pomysł jest nieźle zrealizowany. Polską wersję chyba u wydawcy można było kupić kiedyś za 50zł, bo gra się słabo przyjęła, a po wyjściu dodatku w wersji angielskiej którego Bard nie tłumaczył to w zasadzie zainteresowanie spadło całkowicie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: Pixa »

Tzolkin - euro z innowacyjna mechanika.

Summoner Wars (polecam od razu Master Set), Neuroshima Hex.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: hipcio_stg »

Tzolkin, czy terraformacja powinny się sprawdzić. Może Roll for the galaxy?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: warlock »

Pixa pisze:Tzolkin - euro z innowacyjna mechanika.

Summoner Wars (polecam od razu Master Set), Neuroshima Hex.
W zasadzie podpisuję się pod tym postem (tylko w Summonersach trzeba wczytywać się w karty, czego ponoć nie lubicie :D). Ale Neuroshima Hex! to setki, tysiące godzin zabawy (szczególnie z dodatkami).

Możecie też pomyśleć nad Dominionem. Wspaniała sprawa ;).
wisza94
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:25

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: wisza94 »

dzięki :)

Tzonkina, Dominiona i Neuroshime już mamy ;) Tzolkin jest dla mnie trochę przereklamowany. Tzn. jest to bardzo dobra gra, ale wciąż tylko worker placement na kółeczkach. Dominiona bardzo lubimy, ale z deck-buildingów mamy też chulhu światy, Dolinę Kupców i Lewisa&Clarka. Neuroshimy ja nie lubię :) Summoner Wars to jest jakiś pomysł :)
wisza94
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:25

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: wisza94 »

A jeżeli chodzi o Wojnę z Terroryzmem to ktoś się jeszcze wypowie? Słyszałam skrajnie różne opinie
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: Fojtu »

Labirynt trochę się kłóci z deklaracją: "Chyba nie jesteśmy fanami wczytywania się w karty"

Jak lubicie listy to może Dracula jako wersja na sterydach? Grywałem w 2, osoba grająca 4 łowcami musi trochę rzeczy ogarniać, ale jak lubicie euro to powinniście dać radę.
wisza94
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:25

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: wisza94 »

Nie chodzi o to, że nie lubimy czytać tekstu na kartach i wolimy obrazki ;) Miałam na myśli to, że ja nie wczuwam się zupełnie w klimatyczne opisy i zazwyczaj je pomijam. Z tego powodu gra opierająca się tylko na tym będzie dla mnie słaba.

A Dracula różni się na tyle od listów, że opłaca się posiadać obie gry?
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: Miszon »

Wydaje mi się że jeśli nie wczuwacie się w klimat to Dracula odpada jeśli macie Listy. To bardziej klimatyczna i bardziej przygodowa (także w sensie losowosci) gra o podobnym pomyśle.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: vinnichi »

Pan Lodowego ogrodu to fajne euro z area control, widizałem na empik.com z kodem rabatowym powinniście się zmieścić w 200zł
Edit: Gram na 2 osoby i jest fajnie (też podzielone opinie ale mi akurat pasuje rozgrywka 2-osobowa)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: Deem »

Alchemicy jako nietypowe euro a Zimna Wojna zamiast Labiryntu - duzo przystepniejsza.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Powiew świeżości dla eurograczy

Post autor: adam_k27 »

Jeśli nie stricte euro to może rzuć okiem na Boże Igrzysko: Magnaci.
ODPOWIEDZ