WH Quest Silver Tower/Shadows over Hammerhal?(v coś innego?)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Ribald
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, 10:37

WH Quest Silver Tower/Shadows over Hammerhal?(v coś innego?)

Post autor: Ribald »

Nawiedziła mnie myśl o zakupie gry przygodowej z elementami RPG, a przede wszystkim z kampanią. Zwróciły moją uwagę dwie gry Młotkowe: Silver Tower i Shadows over Hammerhal. Byłbym wdzięczny gdyby ograni w nie forumowicze wypowiedzieli się jak je oceniają :) Zakładając kupno jednej pozycji, która lepsza? Obecność MG jest mi obojętna, uniwersum AoS ani mnie ziębi ani grzeje - nie zamierzam zbierać żadnych armii i najchętniej nie dokupywałbym figurek do samej planszówki (nie razi mnie w razie czego proksowanie). Co by mnie szczególnie interesowało - na jak długo starczyły Wam kampanie w obu questach? Czy można mówić o regrywalności, zwłaszcza w przypadku Shadows over Hammerhal? Rozumiem, że dodatki jakie do tych gier wychodzą, to tak naprawdę nowe postacie (figurki i staty)? Na nowe scenariusze czy coś podobnego nie ma co liczyć? Czy poziom trudności jest satysfakcjonujący?

A może macie jakieś inne propozycje gier poza wymienionymi? Kiedyś na pewno zainwestuję w Imperium Atakuje, ale zależałoby mi też na grze w klimatach fantasy.

Z góry serdeczne dzięki :)
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: WH Quest Silver Tower/Shadows over Hammerhal?(v coś inne

Post autor: Do0ctor »

Sam mam podobny dylemat;)

Poza tymi dwoma tytułami jest jeszcze: Descent 2ed, Gears of War, i D&D Adventure system, Shadows of Brimstone.
Ribald
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, 10:37

Re: WH Quest Silver Tower/Shadows over Hammerhal?(v coś inne

Post autor: Ribald »

I Gloomhaven, które wygląda miodnie, ale skala jest taka, że nie chciałbym go kupować jako pierwszej gry tego typu...
ODPOWIEDZ