Pierwszy worker placement

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: ArnhemHorror »

Zgadzam się z opiniami, że Tzolk'in może przytłaczać. Dla początkujących polecam Lords of Waterdeep (niestety wymagany angielski), Ninjato albo Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: adam_k27 »

Epoka Kamienia - pierwszy worker placement w jaki grałem i do tej pory ulubiony. Od 5 lat regularnie wraca na nasz stół i chyba nigdy się nie znudzi. Z innych tytułów polecam Dolinę Krolów i Pokolenia. Magnum Sal też polecam choć to nie jest taki typowy worker placement.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: gregos »

Do wspomnianych już wcześniej tytułów: Keyflower oraz Najeźdźcy z Północy dodałbym jeszcze Orlean.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

gregos pisze:Do wspomnianych już wcześniej tytułów: Keyflower oraz Najeźdźcy z Północy dodałbym jeszcze Orlean.
Mojej żonie też Orlean przypadł do gustu.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ramirez78
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2013, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: ramirez78 »

Może Kolejka byłaby dobra na początek?
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: Gry w Bibliotece »

ramirez78 pisze:Może Kolejka byłaby dobra na początek?
Dla 2 osób? Raczej nie. Wtedy to jest nudne, smętne chodzenie na zakupy, a nie gra.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: adam_k27 »

Kolejka najlepsza na 4 osoby, ewentualnie 3. Za to rozważcie Letnisko dobrze działa już od 2 osób a kosztuje niewiele.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: Rafalm »

Orlean +1, świetna gra!

Ja z kolei zaproponuję Istambuł, który ma bardzo ciekawa mechanikę i idealnie nadaje się zarówno dla początkujących (jako wprowadzenie) jak i bardziej zaawansowanych (jako przerywnik między cięższymi tytułami).

A jeśli chodzi o najlepszy area control, to u mnie w kolekcji został Walled City: Londonderry and Borderlands. Według mnie najfajniejsza z gier tego typu, z ciekawym twistem, bo zaczynając rywalizację o obszary, nie wiesz jeszcze jak będą ostatecznie wyglądały. Gracze zasiedlają miasto mieszkańcami i jednocześnie wytyczają granice dzielnic, które będą potem kontrolować. Granice są ostatecznie znane dopiero w połowie gry, więc nieźle to wykręca mózg, aby zaplanować kontrolę nad powstającymi dopiero obszarami. Niestety gra jest bardzo trudno osiągalna, chyba jedynie z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: Chaaber »

Lords of Waterdeep, to niezwykle elegancki i świetnie skalujący się worker placement. Do tego warto zerknąć na najeźdźców z północy, niezwykle ciekawy worker placement w bardzo przyjemnej cenie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: Pan QnshT »

Pret-a-Porter - mocno nie doceniamy ekonomiczno-strategiczny worker
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: kdsz »

Pan QnshT pisze:Pret-a-Porter - mocno nie doceniamy ekonomiczno-strategiczny worker
Autor wątku szuka gry "o zasadach prostych jak przysłowiowy drut". PaP to ciężkie euro, trudne do przyswojenia, ale potwierdzam, że gra jest bardzo dobra. Zabił ją niestety dziwny temat i kiepskie wydanie. Portal zapowiadał odświeżoną wersję, ale na razie ani widu ani słychu.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: BartP »

Pret-a-Porter to gra trudna i siermiężna. Jak dla mnie typowo portalowa pod tym względem, tzn. każda karta unikatowa pod względem zdolności, mnóstwo tekstu, co rundę trzeba to przyswajać, czytać, chwytać, przypominać sobie co i jak. Daleko temu do elegancji, przejrzystości i płynności. Bardzo nie polecam.
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: Pan QnshT »

Widocznie ja mam lepszą pamięć niż reszta ludności i dla mnie ta gra jest prosta jak drut a daje multum decyzji.
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Sansar
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2017, 08:29

Re: Pierwszy worker placement

Post autor: Sansar »

Dziękuję wszystkim za rady. Mała aktualizacja bo dokonałem jednak zupełnie innego wyboru. Z racji że pod koniec sierpnia wracają z USA moi znajomi kupili mi na Amazonie Sons of Anarchy za $15. Cóż nie mogłem oprzeć się cenie, a z tego co wiem w grze jest również element worker placement.
P. S. Do tego czasu potrzebę zakupów zaspokoilem podstawka AH Lcg więc pewnie przepadam w otchłani szaleństwa.
ODPOWIEDZ