Gra dla 6,5 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kropkaa
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2016, 12:39

Gra dla 6,5 latka

Post autor: Kropkaa »

Witam i prosze o pomoc w wyborze gry.

Syn 6,5 roku, mamy i gramy we Wsiasc do pociagu:Europa ( na lekko uproszczonych zasadach), Domek, 5 sekund junior, Szalona misje,Carcassone, Dobble, Kotobirynt, Fabryke robotow, Super farmera, Pedzace zolwie, Nogi stonogi, Uno. Probujemy troche w Eurobiznes. Syn lubi gry logiczne jak Magiczny las, Iq-link.

Szukam gry bardziej złożonej, trwającej do godziny, dobrej na 2 osoby ( bo z reguły gramy sami). Syn płynnie czyta.
Moje typy na tę chwilę to:
Talisman: magia i miecz-przyznaję że z sentymentu bo kiedyś uwielbiałam tę grę ;)
Catan junior- wersja junior głównie dlatego ze zwykła wersjq jet na 3 osoby.
Takenoko.
Splendor.
A moze jeszcze coś innego? Wiem że z tych przykładów każda gra inna ale nie mamy sprecyzowanych zainteresowań i pewnie prędzej czy później kupię wszystkie.

Acha i moze jeszcze doradzicie jakąś szybką karciankę?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Gra dla 6,5 latka

Post autor: Lothrain »

W kwestii karcianki polecam Aarrr! Moglem ewentualnie pomylic ilosc "a" lub "r" w tytule ;)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: gregos »

Może Catan Pojedynek będzie odpowiednim tytułem. Ponadto sprawdź jeszcze Epoka Kamienia (wersja zwykła lub Junior), Quadropolis, Taluva, Wyspa Skye, Carcassone, Kakao oraz Small World.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: wok »

Na Small World jest jeszcze za mały. Przy magii i mieczu ty się zanudzisz.(i niekoniecznie skończysz partię w godzinę) Splendor może być jeszcze za trudny w tym wieku, po za tym (wg. mnie) słabo chodzi na 2 osoby.

Catan Junior jest bardzo fajnym wyborem. To już jest ewidentnie gra strategiczna. Oczywiście prostsza niż zwykły Catan, ale i tak bardzo fajna.

Pan tu nie stał, Zakazana Wyspa, nowy jork 1901

Szybkie karcianki: Zupa z karaluchami, cardline: zwierzęta, duszki, 6 bierze
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: seki »

Splendor nie powinien być za trudny jeśli 6,5 letni gracz ma już jakieś doświadczenie. Poza tym łatwo w tej grze dać handicap i w niczym gra nie traci. Ja gram z 5,5 latkiem i bez problemu ogarnąl ale nie lubi jej jakoś specjalnie. Poza grami, które już znacie to sprawdziła się u nas Pandemia. To druga ulubiona dorosła gra mojego syna tuż po Magii i myszach. Każde dziecko jest inne i inaczej ogarnia różne tytuły ale mój też gra w Carcassonne (dorosłe) jak i twój więc myślę, że żaden z podanych tytułów nie będzie problemem.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: Gry w Bibliotece »

A ja uważam, że jeśli ogarnia Wsiąść do pociągu: Europa (o ile Wasze uproszczenie zasad nie polega na "kładziemy wagoniki gdzie popadnie i gramy bez biletów", bo takie też widziałam ;)), to ze Small World też sobie poradzi. Liczenie do 10 mile widziane ;)

Takenoko powinno się sprawdzić, mam u siebie na blogu (link w podpisie) recenzję.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: gregos »

wok pisze:Na Small World jest jeszcze za mały.
Ja ze swoim, wówczas niespełna 7 letnim, synem zaczynałem wprowadzanie go w świat planszówek właśnie od Small World. Zatem nie uważam, aby to był trudny tytuł dla takiego dziecka.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: adam_k27 »

Smallworld jest słaby na 2 osoby, bo gra zamienia się w pojedynek. Za to może spróbujcie Drako, albo Metropolię.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Kropkaa
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2016, 12:39

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: Kropkaa »

Dzięki za liczne podpowiedzi.
We Wsiąść do Pociągu: Europa gramy z biletami jednak bez dworców no i młody zwykle chce traktować tunele jak zwykłe trasy.
Liczenie też nie jest problemem bo przelicza w dużo większym zakresie niż 10 (dodaje, odejmuje i mnoży).


Myślę że pokażę mu na razie na yt Catan Junior i Takenoko i niech wybierze (wolę nie kupować całkiem w ciemno). A do tego coś mniejszego, po głowie chodzi mi Hexx, Winnica, Cardline.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: Zaan84 »

Ja z 7latką zagrywałem się w Epokę Kamienia i w Wybuchową Mieszankę. Ogarniała wszystko poza dzieleniem wyniku kostek ale to robiłem za nią.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: vder »

Z karcianek star realms (nie colony wars), legendy blue moon, lords of war, jaipur. Planszowe kooperacje: ognisty podmuch, forbidden desert. No i patchwork tez będzie ok. A no i jak macie sporo czasu to Myszy i Magia, tylko tu pewnie dobrze będzie dzielić scenariusze na pół.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: Kin@a »

Legendy Krainy Andor, Magia i Myszy, Epoka Kamienia, Ognisty Podmuch, Zakazana Wyspa.

Nie napisałeś czy i jakie masz dodatki do Carcassonne (gra w samą podstawkę jest dość nudna jak na mój gust).

A i ja mając już ograne dziecko w wieku prawie 7 lat nie kupowałabym gier w wersji junior.
Kupiłabym "zwykłe" wersje Epoki Kamienia, Catanu i Wsiąść do pociągu.

Również potwierdzam, że karcianka Arrr jest świetna, no i te grafiki...

Magii i miecza bym nie brała - kiepska mechanika i jeszcze gorsza tematyka.
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: an0mander »

Z karcianek również polecam Metropolie. Jest od razu z dodatkiem, wiec nie powinna się szybko znudzić.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra dla 6,5 latka

Post autor: shod »

mój syn ma teraz właśnie 6,5 roku i też płynnie czyta i często gramy we dwoje - zatem sytuacja wręcz identyczna. Różnica jedynie w tym, że gramy już od jakiegoś czasu w tym Pociągi: Świat na normalnych zasadach. u nas świetnie się sprawdza Splendor, Wyspa Skye, Takenoko, Tikal , 5 Klanów, Fauna, Smallworld. popieram głos, że syn poradzi sobie spokojnie ze Smallworldem i również uważam, że kupowanie wersji Junior to strata kasy.
Na stole u nas teraz bardzo często lądują Cyklady a poza tym syn zakochał się w Runebound 3 ed. i bez większych problemów ją ogarnia - nie zawsze zrozumie bardziej skomplikowane karty przygód czy umiejętności, ale to nie problem co jakiś czas coś wyjaśnić. za to radość z gry jest niesamowita.
sporo zależy od indywidualnych predyspozycji i chęci, ale skoro syn czyta i lubi planszówki, to powinien sobie poradzić z tymi tytułami.
My tez zastanawialiśmy się nad Magia i Myszy, ale mimo iż jest śliczna to chyba mało regrywalna. Tez mam sentyment do Talismana, ale....z racji zbyt wielu dodatków, wielu mankamentów tej gry i utraty licencji przez FFG... wybór padł na Runebound 3 ed. i to był strzał w 10!.
Zapomniałbym dodać, że właśnie testujemy Listy z Whitechapel... gra nas zauroczyła i na pewno ją kupimy..a syn grywa nawet Kubą ;).
ODPOWIEDZ